CZC.cz bojuje proti šikaně a pořádá charitativní Dream Stream, ve kterém se bude soutěžit o PlayStation 5 nebo Xbox Series X

Praha, 16. 12. 2020 – GEEKové z CZC.cz chtějí podpořit rozšíření online aplikace proti šikaně, „NNTB“, do více než 600 škol v České republice. Potřebné peníze plánují vybrat přes charitativní Dream Stream, na který lákají exkluzivními soutěžemi o nové konzole PlayStation 5 a Xbox Series X. Streamovat navíc budou známé české osobnosti, a to 21. prosince od 18:00 na sociálních sítích CZC.cz a MALL.TV.

Během online streamu, který se uskuteční 21. prosince, budou fanoušci přispívat přes dárcovskou platformu Donio na sbírku pro Nadační fond Nenech to být, který stojí za mobilní aplikací NNTB. Přispěním pomohou rozšířit online schránku důvěry „Nenech to být” do několika stovek škol v České republice. “CZC.cz dlouhodobě fandí dvojkám a mezi ty patří i ti, kteří se ve třídě setkají s fyzickým nebo psychickým ubližováním, ať už v roli přihlížejícího či rovnou jeho oběti. Aplikace NNTB dává těmto “dvojkám” hlas, díky kterému se může každý případ šikany reálně vyřešit,” vysvětluje Milan Duda, marketingový ředitel CZC.cz. 

Účast na streamu přislíbil herec Lukáš Hejlík, který je také ambasadorem projektu Nenech to být, herní influencer Martin Rota, moderátorka Naomi Adachi, youtuber Martin Malý, známý pod jménem AtiShow, nebo matador YouTube scény, Pedro. Tyto osobnosti budou pro dobrou věc streamovat hry jako jsou MinecraftFIFA 21Mafia Definitive Edition nebo dlouho očekávanou novinku letošních Vánoc, Cyberpunk 2077

Několikahodinový herní stream bude k vidění na Facebooku, Instagramu, YouTube a Twitch kanálech CZC.cz. Kromě toho jej bude vysílat i MALL.TV, která nedávno získala za seriál o kyberšikaně #martyisdead Mezinárodní cenu Emmy. Na všech kanálech streamovací maraton odstartuje v pondělí 21. prosince od 18:00.  

Na atraktivnosti budou streamu přidávat i soutěže, které budou probíhat po celou dobu hraní. Mezi možnými výhrami nechybí nejnovější herní konzole PlayStation 5 a Xbox Series X, které se během podzimních předobjednávek zcela vyprodaly. “Pro řadu herních fanoušků půjde o jednu z posledních možností, jak letos získat beznadějně vyprodané herní konzole. Například konzole PlayStation 5 budou k dostání v České republice nejdříve v prvním čtvrtletí, spíše však v polovině příštího roku,” vysvětluje Tomáš Pilský, obchodní ředitel CZC.cz. Kromě konzolí budou diváci streamu soutěžit také o herní notebook Dell nebo herní set značky CZC Gaming.  

Letošní rok byl náročný pro všechny, proto jsme i my společně s našimi zákazníky pomáhali, kde se dalo. A máme radost, že se nám třeba ve sbírce pro rodiče samoživitele podařilo během roku vybrat téměř tři miliony korun. Charitativní stream pro NNTB s atraktivními soutěžemi bude letošní tečkou a malým poděkováním pro všechny naše fanoušky a zákazníky,” dodává Milan Duda.  

Nadační fond Nenech to být založili tři středoškoláci a tvůrci online schránky důvěry NNTB. Za tři roky od spuštění se do platformy zapojilo 1 800 škol, začala pomáhat v několika státech světa a děti pomocí ní odeslaly 6 000 upozornění na šikanu, kyberšikanu, sexuální obtěžování, vydírání, sebepoškozování, fyzické násilí a další trápení, které školáky denně potkává. 

O společnosti CZC.cz:

CZC.cz s.r.o. patří mezi největší a nejoblíbenější internetové obchodníky s počítači a elektronikou u nás. V sortimentu má přes 40 000 různých produktů od notebooků přes mobilní telefony až po IT speciality a vychytávky. Díky vlastním skladům a více než 70 pobočkám po celé České republice je společnost schopna dodávat zboží ještě ve stejný čí následující den od objednání. Mezi její zákazníky patří nejen domácí uživatelé, hráči a počítačoví nadšenci, ale také firmy, školy a instituce. CZC.cz je ryze český internetový obchod s počítači a elektronikou a zaměstnává přes 200 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.czc.cz.