CN Group má v obchodním týmu posilu ze Švédska

Praha, 16. prosince – Od listopadu letošního roku má softwarová společnost CN Group v obchodním týmu novou posilu. Je jí Magnus Sognefors, původem Švéd, který pro firmu bude pracovat z Vídně. 

Magnus Sognefors má za sebou více než 25 let zkušeností na seniorních obchodních a manažerských pozicích a v minulosti žil a pracoval v mnoha zemích Evropy a Asie. Z IT společností působil například v Capgemini, iXOS Software (v severských a asijských zemích nyní součást softwaru OpenText), SAP, nebo prevero Group a během své praxe získal rozsáhlé zkušenosti zejména s prodejem podnikových řešení včetně CRM, BI, Enterprise Management Systems a cloudových řešení.

Podle CEO společnosti CN Group Michala Širici bude mít Magnus Sognefors ve firmě na starosti především budování nových a udržování stávajících obchodních vztahů. „Magnus nám pomůže posílit pozici CN Group jako partnera v oblasti softwarových řešení. Jsem velice rád, že mohu mezi námi přivítat tak zkušeného profesionála a jsem si jistý, že jeho odbornost a znalosti naši zákazníci ocení,“ říká Michal Širica, generální ředitel CN Group.

Společnost CN Group se soustředí na vývoj softwarových řešení na míru především pro zákazníky ze západní a severní Evropy, zajišťuje vývoj, inovaci, testování a údržbu softwaru a provádí analýzy a návrhy komplexních systémů. Kromě toho se zabývá i IT konzultačními službami, Business Inteligence, IoT, umělou inteligencí, funkcionálním programováním a ve svém portfoliu služeb má také mechanical design engineering, tedy návrhářské inženýrství. Firma vznikla v roce 1994 v Praze a až do roku 2019 patřila dánským majitelům. Nyní je jejím majoritním vlastníkem český investiční fond Genesis Capital. Loňský obrat firmy přesáhl 393 milionů korun.