Rozšíření společnosti Faurecia v Nýřanech dokončeno

Česká pobočka společnosti Colliers International vyjednala rozšíření průmyslových prostor pro dodavatele automobilového průmyslu Faurecia v Plzeňském kraji

Praha, 16. prosince 2020 – CBRE Global Investors ve spolupráci s generálním dodavatelem Demaco předali nové prostory v Nýřanech svému klientovi, společnosti Faurecia, zastoupené průmyslovým oddělením české pobočky Colliers International. Společnost Faurecia Seating Plzeň otevřela v této lokalitě svůj závod v roce 2013 a počátkem tohoto roku a poté se dodavatel automobilů prostřednictvím Colliers International dohodl na rozšíření stávajícího místa. Nové prostory budou sloužit k výrobě automobilových sedadel pro značky BMW, Opel, Volkswagen a další. Průmyslové prostory mají ještě kapacitu pro další rozšíření.

Nové prostory zahrnují 12 700 metrů čtverečních průmyslových a administrativních prostor stavěných na míru. Stavba byla dokončena za pouhých 6 měsíců po podpisu nájemní smlouvy. Celý proces výběru místa, vyjednávání o pronájmu a změna potřebného povolení trvala jen 11 měsíců, což je bezprecedentní, jelikož jednání probíhala převážně online kvůli pandemické situaci.

„Jsme velmi rádi, že nám Faurecia svěřila tento projekt. Pomohli jsme jim s analýzou trhu a vyjednáním nejlepších možných obchodních podmínek. Načasování projektu bylo velmi těsné, ale díky výjimečně hladké spolupráci všech zúčastněných stran byly prostory dokončeny a předány včas,“ uvedl Miroslav Kotek, Senior Associate v průmyslovém oddělení české pobočky Colliers International.

Jednalo se již o druhou expanzi, kterou společnost Colliers International letos pomohla společnosti Faurecia zajistit. V případě první expanze jejich provozu šlo o rozšíření závodu společnosti v Pardubicích.

-Konec-

O skupině Colliers International

Colliers International Group Inc. (NASDAQ: CIGI; TSX: CIG) je přední globální společnost nabízející poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí a investičního managementu. Působí
v 68 zemích světa a zaměstnává více než 15 000 odborníků. Již více než 25 let maximalizujeme hodnotu nemovitostí pro nájemce, vlastníky a investory nemovitostí.  Korporátní tržby společnosti Colliers v roce 2018 činily 2,8 mld. dolarů (3,3 mld. dolarů, včetně přidružených společností). Za vedení 

odpovídá více než 20 let tým zkušených expertů, který stakeholderům společnosti prokazatelně zajišťuje přes 40 % ročních výnosů. Prostřednictvím své platformy služeb pro management investic  spravuje aktiva světově nejuznávanějších institucionálních realitních investorů v hodnotě více než 26 mld. dolarů. Aktuality ze světa Colliers International najdete na webové adrese Colliers.com i našem Twitteru (@Colliers EMEA) nebo LinkedIn. Novinky pro Českou republiku najdete na našich českých stránkách Colliers.cz.