Asociace podnikatelek letos prostřednictvím kampaně #ChooseWOMEN podpořila 50 žen

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) letos díky kampani #ChooseWOMEN podpořila na sociálních sítích 50 regionálních byznysmenek působících v celkem 20 různých oborech. Kampaň na podporu malých a středních podniků a jejich zakladatelek a manažerek zahájila asociace v červnu. Podle prezidentky ČMAPM Kateřiny Haring bude kampaň pokračovat i v příštím roce. 

„Do kampaně se zapojilo velké množství lidí, kteří nominovali dohromady přes 250 podnikatelek. My jsme pak prostřednictvím sociálních sítí podpořili 50 vybraných. Lidé tyto posty sdíleli a zásah na Facebooku, Instagramu a LinkedInu přesáhl 50 000 zhlédnutí,“ uvedla Kateřina Haring. „Chceme moc poděkovat všem, kteří se do kampaně letos zapojili a doufáme, že v příštím roce se nám podaří s pomocí veřejnosti podpořit ještě mnohem více žen. Ty jsou totiž současnou krizí spojenou s pandemií covidu postiženy nejhůře,“ doplňuje Kateřina Haring.

Kampaň #ChooseWOMEN iniciovala původně OSN. V Česku ji převzala ČMAPM, která na ni zaznamenala řadu pozitivních ohlasů jak u veřejnosti, tak přímo mezi zapojenými podnikatelkami napříč regiony. Zvláště ji oceňují ty z nich, kterých se výrazněji dotkla opatření přijatá v souvislosti s pandemií. Mezi vybranými a podpořenými podnikatelkami byla třeba floristka Lucie Brusová, cvičitelka jezdectví Michaela Bičová, učitelka angličtiny Šárka Wear, fotografka Šárka Žemličková, kuchařka Kateřina Ticháčková, majitelka penzionu Kristýna Myšáková, trenérka jezdectví Nikola Hušková, kosmetička Markéta Ondrejášová, krejčová Milena Nedělková nebo třeba copywriterka Kristýna Maková a mnohé další. Přehled podpořených žen naleznete zde

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena jako dobrovolné profesní sdružení v roce 1995 a dnes sdružuje na 150 podnikatelek. Za 25 let své existence pomohla tisícům podnikatelek v profesním vzdělávání a růstu prostřednictvím nabídky individuální podpory, kurzů, konferencí a projektových aktivit. V České republice ČMAPM spolupracuje s podnikatelskými subjekty, ale také se státními organizacemi na úrovni státní správy i samosprávy. V zahraničí ČMAPM spolupracuje mimo jiné s Celosvětovou asociací podnikatelek a manažerek FCEM, v níž Kateřina Haring působí jako místopředsedkyně pro oblast Evropy.

Prezidentka asociace Kateřina Haring také od jara moderuje sérii podcastů Podnikatelka na zpravodajském serveru INFO.CZ, kde každý týden v 90minutovém rozhovoru představuje příběhy známých i neznámých podnikatelek. Pro otevřenou platformu Atlas 21 moderuje pořad o inovacích v ženském byznyse, nazvaný Ženy pro změnu – Pro změnu ženy

Další informace o aktivitách ČMAPM naleznete na jejím webu.

Kampaň ChooseWOMEN na sociálních sítích

FB: https://www.facebook.com/CMAPM.CZ

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/podnikatelky.eu/?originalSubdomain=cz

Instagram: https://www.instagram.com/cmapm_asociace/

Obsah obrázku snímek obrazovky

Popis byl vytvořen automaticky