Kateřina Haring a Aneta Horáčková v pořadu o ženském byznysu Ženy pro změnu – Pro změnu ženy

S Anetou Horáčkovou, majitelkou firmy na originální doplňky pro majitele domácích mazlíčků, natáčí Kateřina Haring další díl nového pořadu Ženy pro změnu – Pro změnu ženy. 

Pořad Ženy pro změnu – Pro změnu ženy je společným projektem Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM), které Kateřina Haring předsedá, a nově ustavenou platformou ATLAS 21. Za ní stojí zázemí multimediální laboratoře Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení v Praze (CIIRC ČVUT) a jeho univerzitní start-up TRIX Connections. Platforma ATLAS 21 vznikla s cílem podpořit české technologie a počiny, které pomáhají lépe zvládat krizi spojenou s pandemií COVID-19.

„Aneta Horáčková je velice inspirující podnikatelka, která přišla s dobrým nápadem pro milovníky psů a zároveň módy,“ komentuje Kateřina Haring nový díl pořadu. „Rozhovor streamujeme 22. prosince na webu Atlas 21, kde si ho můžete následovně kdykoliv poslechnout. Nenechte si ujít povídání o flexibilitě, inovacích a zajímavých aktivitách českého ženského podnikání,“ doplnila.

Aneta Horáčková založila a vlastní firmu Gigi´s, která vyrábí doplňky, především sladěné sety pásků, tašek a vodítek z kůže nebo textilu. „Přátelství člověka a jeho čtyřnohého parťáka jsem se rozhodla prohloubit sladěnou kolekcí doplňků, která svými barvami a vzory spojuje psa s jeho páníčkem,“ říká Aneta Horáčková.

Nezávislý portál ATLAS 21 vznikl ke konci října v reakci na aktuální dění kolem COVID-19. Veřejnost chce seznamovat s příběhy (ne)obyčejných lidí, firem a projektů s kladným přínosem pro společnost u nás i ve světě. „Myšlenkové, průmyslové i kulturní bohatství našeho národa je zcela výjimečné. Umíme si poradit v těch nejtěžších chvílích, a to vlastními silami, vlastní výrobou a vlastními nápady. Je nám ctí dokumentovat zrod inovací v České republice“, říkají zakladatelé ATLAS21 Vít Dočkal a Robin Čumpelík. 

Tým ATLAS 21 tvoří nadšení dobrovolníci, projekt je závislý na podpoře sponzorů a donátorů.  Nově je jeho partnerem i Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek, založená jako dobrovolné profesní sdružení v roce 1995. Za 25 let své existence pomohla tisícům podnikatelek v profesním vzdělávání a růstu prostřednictvím nabídky individuální podpory, kurzů, konferencí a projektových aktivit. V České republice ČMAPM spolupracuje s podnikatelskými subjekty, ale také se státními organizacemi na úrovni státní správy i samosprávy. V zahraničí ČMAPM spolupracuje mimo jiné s Celosvětovou asociací podnikatelek a manažerek FCEM, v níž Kateřina Haring působí jako viceprezidentka pro oblast Evropy.

Další informace o aktivitách ČMAPM naleznete na jejím webu.