Zaměstnanci Providentu naběhali pro Klokánky 65 278 Kč

Praha, 12. ledna 2021 – Společnost Provident ke konci roku 2020 pomohla dětem z Klokánku v Brně a v Ústí nad Labem částkou 65 278 Kč. Letos místo tradiční pomoci přímo v Klokáncích zaměstnanci finanční prostředky pro děti naběhali. Získané peníze půjdou na vybavení dětských pokojů a revitalizační pobyty na horách.

Charitativní akce pro Klokánky proběhla na konci roku 2020 a zúčastnilo se jí 73 zaměstnanců a obchodních zástupců. V aplikaci Strava přijali výzvu, díky které za každý nachozený a odběhaný kilometr na čerstvém vzduchu přispěli finanční částkou na Klokánky v Brně a Ústí nad Labem. „S těmito Klokánky společnost Provident spolupracuje dlouhodobě. Každý rok zde pořádá také dobrovolnické dny, kdy zaměstnanci pomáhají přímo v Klokáncích. Tuto tradiční akci vzhledem k současné pandemii však nebylo možné realizovat,“ říká Kateřina Jarošová, tisková mluvčí Providentu.

Pro brněnský Klokánek naběhali zaměstnanci 861 km a přispěli tak částkou 14 522 Kč. Pro Ústí nad Labem zaměstnanci zvládli dokonce 3 035 km, a do ústeckého Klokánka tak zamířilo 50 745 Kč. V Brně získané finanční prostředky Klokánek využije na vybavení dětských pokojů, v ústeckém Klokánku finance půjdou na jarní pobyt na horách. „Naše zařízení je státem financováno pouze z 60 %, zbytek prostředků musíme nalézt vlastními silami. Proto je pro nás pomoc Providentu nesmírně cenná,“ dodala Daniela Brníková, ředitelka ústeckého Klokánku.  

Více o Klokánku:

Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, jehož cílem je nabídnout domov dětem namísto ústavní výchovy, dokud se nemohou vrátit zpět do své rodiny, nebo dokud pro ně není nalezena trvalá náhradní rodinná péče. V současné době existuje třicet dva Klokánků na území celé republiky, s celkovým počtem čtyři sta devadesát míst. Více např. zde: https://www.klokanekusti.cz/o-nas/  

O společnosti Provident Financial  

Společnost Provident Financial s.r.o. působí na českém trhu již 20 let a od vstupu na trh poskytla úvěr už miliónu klientů. Za transparentních podmínek nabízí hotovostní i bezhotovostní půjčky, které jsou bezúčelové, bez ručitele a bez skrytých poplatků. V České republice zajišťuje zázemí společnosti 600 zaměstnanců a na 1200 obchodních zástupců. Provident je členem České leasingové a finanční asociace. Díky jasným a férovým smluvním podmínkám se Provident Financial umístil mezi nejlepšími finančními institucemi v Indexu odpovědného úvěrování od neziskové organizace Člověk v tísni.  

www.provident.cz 

Mezinárodní skupina International Personal Finance (IPF), mateřská společnost českého Providentu, vznikla v roce 2007 oddělením od britské společnosti Provident Financial plc. Ta působí ve Velké Británii již od roku 1880. IPF pod obchodním označením Provident v současnosti působí v 11 zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Finsku, Španělsku, Austrálii a v Mexiku. Prostřednictvím své sítě 30 000 obchodních zástupců poskytuje služby 2,5 milionům zákazníků a zaměstnává na 6 000 lidí. IPF je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (IPF.L). www.ipfin.co.uk