Provident i letos plnil přání dětí v péči Zajíčka na koni

Praha, 12. ledna 2021 – Společnost Provident Financial a její zaměstnanci díky vánoční sbírce věnovali 82 772 Kč dětem v péči Zajíčka na koni. Finanční prostředky půjdou na konkrétní potřeby a přání 22 dětí. 

Program Ježíšek po celý rok, organizovaný organizací Zajíček na koni, pomáhá dětem se zdravotním handicapem a dětem ze sociálně slabých rodin. „Nejde jen o hračky, ale také o pokrytí základních potřeb. Pomáháme rodičům samoživitelům, kteří se starají nejen o děti s postižením, ale také o jejich zdravé sourozence,“ říká Kateřina Jarošová, tisková mluvčí Providentu

Společnost Provident a její zaměstnanci splnili přání a potřeby 22 dětí v celkové hodnotě 82 772 Kč. Polovinu částky přispěli zaměstnanci a druhou doplnila firma „Letošní sbírka se opravdu povedla, získané prostředky pomohly zaplatit např. rehabilitační a odlehčovací pobyt nebo notebook pro domácí výuku holčičky se srdeční vadou,“ uvádí Markéta Šulcová, ředitelka Zajíčka na koni.

Příklad splněného přání: Mikulášek, 8 let 

Mikulášek je nejmladší ze tří sourozenců. Narodil se s Kabuki syndromem a jeho stav vyžaduje 24hodinovou péči. Mikuláškovi lékaři řekli, že zřejmě nikdy nebude chodit. Pravidelná léčba, kterou získal Mikulášek díky Ježíškům, přinesla své ovoce – postavil se na nohy a pomalými krůčky se dál pere se životem. Letní pobyt s koníky, který Mikuláškovi moc pomáhá stojí 5 600 Kč. 

O společnosti Provident Financial 

Společnost Provident Financial s.r.o. působí na českém trhu již 20 let a od vstupu na trh poskytla úvěr už miliónu klientů. Za transparentních podmínek nabízí hotovostní i bezhotovostní půjčky, které jsou bezúčelové, bez ručitele a bez skrytých poplatků. V České republice zajišťuje zázemí společnosti 600 zaměstnanců a na 1200 obchodních zástupců. Provident je členem České leasingové a finanční asociace. Díky jasným a férovým smluvním podmínkám se Provident Financial umístil mezi nejlepšími finančními institucemi v Indexu odpovědného úvěrování od neziskové organizace Člověk v tísni.  

www.provident.cz 

Mezinárodní skupina International Personal Finance (IPF), mateřská společnost českého Providentu, vznikla v roce 2007 oddělením od britské společnosti Provident Financial plc. Ta působí ve Velké Británii již od roku 1880. IPF pod obchodním označením Provident v současnosti působí v 11 zemích světa: v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku, Finsku, Španělsku, Austrálii a v Mexiku. Prostřednictvím své sítě 30 000 obchodních zástupců poskytuje služby 2,5 milionům zákazníků a zaměstnává na 6 000 lidí. IPF je kotována na londýnské burze cenných papírů od svého vzniku (IPF.L). www.ipfin.co.uk