BenQ přispívá k ochraně studentů před COVID-19 a integruje snímače kvality vzduchu do svých velkoformátových displejů

Praha 18. 01. 2021 – Společnost BenQ, mezinárodně uznávaný dodavatel profesionálních zobrazovacích technologií, oznamuje inovace v portfoliu interaktivních panelů, které nově disponují snímači kvality ovzduší pro zajištění lepší ochrany uživatelů v době pandemie COVID-19.

V důsledku další koronavirové vlny jsou státy po celém světě postaveny před složité rozhodnutí o uzavírání ekonomik, škol aj. Světová zdravotnická organizace přitom uvádí, že vysoké riziko přenosu nákazy představují zejména uzavřené, špatně větrané místnosti. Proto se společnostem i školám doporučuje využívat nástroje pro monitoring kvality vzduchu v místnosti a reagovat na případné zjištění odpovídajícím opatřením, jako je například otevření okna či naplánování přestávky.

„Náš chytrý interaktivní plochý panel je vybaven funkcemi, které pomáhají žákům učit se ve zdravém prostředí,“ říká Steve Chu, prezident společnosti BenQ Europe, a dodává: „Zejména v této náročné době je důležité mít k dispozici informace o kvalitě vzduchu v učebnách.“

Interaktivní displeje nahrazují klasické tabule

Modely z řady IFP displejů BenQ pro vzdělávací segment vybavené speciálními funkcemi nahrazují klasické křídové tabule a přinášejí do učeben nový způsob výuky podporující a výrazně zjednodušující interakci a spolupráci studentů s učitelem.

Nad rámec klasických výukových pomůcek nabízí řada RP02 snímače kvality vzduchu měřící teplotu, vlhkost v místnosti a také koncentraci CO2 a částic aerosolu velikosti PM2,5 a PM10. Prostřednictvím praktického widgetu na obrazovce upozorňuje vyučující pomocí barevného spektra na míru rizika naměřených hodnot a poskytuje tak nástroj pro okamžitá opatření.

Čerstvý vzduch v učebnách je důležitý

„Čerstvý vzduch v učebnách je důležitý nejen z hlediska schopnosti se soustředit, ale vystavení znečištěnému vzduchu může mít nepříznivý vliv na zdraví,“ říká Chu a pokračuje: „Společnost BenQ přetváří technologie pro učebny tím, že se zaměřuje na ochranu zdraví a nabízí interaktivní nástroje, které žáci i učitelé s oblibou používají. Chytré nástroje, jako je náš snímač kvality vzduchu, neustále přinášejí důležité informace a pomáhají lidem činit správné kroky k zajištění celkového zdraví. Proto klademe důraz na zdravotní a hygienické funkce našich produktů, a to nejen během tohoto „nového normálu“, ale již od roku 2012. Díky tomu mohla vzniknout špičková řešení ClassroomCare.“

Neméně důležitým zdravotním aspektem, který BenQ displeje pokrývají, je ochrana zraku. Tu zajišťují jak přítomné senzory, tak technologie Low Blue Light a Flicker-free, redukující škodlivé modré světelné spektrum a neviditelné blikání na pozadí monitoru. Samotný povrch displeje tvoří netoxický filtr s ionty stříbra eliminujícími většinu bakterií, což má za následek další zamezení přenosu nákazy v učebnách.

Snadná interakce a spolupráce

Spolu s interaktivními panely BenQ je dodáváno také řešení BenQ EZWrite, které je kompatibilní napříč různými platformami a umožňuje uložení a sdílení souborů do cloudového úložiště a následný přístup k nim přímo z dotykové obrazovky. Plovoucí panel nástrojů je k dispozici například pro okamžitý záznam vybrané části obrazovky a to včetně obsahu v aplikacích, na webových stránkách či videích. 

Nově je EZWrite uzpůsobeno pro efektivní distanční výuku a to zejména vytvořením vlastní cloudové tabule s možností vytvářet videokonference EZWrite Live.

Zajímavou funkcí pro správce je X-Sign Broadcast, představující nástroj vzdálené komunikace s možností vyslat důležité upozornění či zprávu na všechny, vybranou skupinu nebo jen jeden jediný displej ve škole.

O společnosti BenQ Corporation

BenQ Corporation, přední světový dodavatel inovativních řešení a technologií, byla založena s dlouhodobou vizí „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life“). Jejím cílem je zlepšovat a obohacovat všechny aspekty života uživatelů. Zaměřuje se proto na věci, na kterých dnes lidem nejvíce záleží – životní styl, podnikání, péče o zdraví a vzdělání, to vše s vidinou umožnit lidem lépe žít, být efektivnější, zdravější a vzdělanější. Široké portfolio nabízených produktů zahrnuje digitální projektory, monitory, interaktivní velkoformátové displeje, mobilní telefony, reproduktory, digitální fotoaparáty, kamery, mobilní výpočetní zařízení a osvětlení.  V duchu motta “Protože na tom záleží”.

O skupině BenQ Group

BenQ Group je dynamická skupina s ročním obratem přes 20 miliard dolarů. Skládá se z více než 15 nezávislých společností, působících ve 30 zemí světa napříč odvětvími. Celkový počet zaměstnanců přesahuje 100 000. Každá jednotlivá společnost je uznávaným lídrem ve svém oboru, přispívajícím k rozsáhlým zdrojům, výzkumu, vývoji a síle celku. Díky oborové specializaci každé společnosti pokrývající celou škálu produktů napříč odvětvími, disponuje BenQ Group velmi výkonným řetězcem s bezkonkurenční schopností dodávek kritických komponent a řešení světové úrovně v těchto oblastech: TFT-LCD, zelená energie, šetrné chemické prostředky a pokročilé materiály, osvětlení, návrhy integrovaných obvodů, přesné lékařské přístroje a vybavení, systémová integrace, vlastní značkové produkty a služby. BenQ Group se zavázala k ziskovému a udržitelnému podnikání, které sdílí její dlouhodobou vizi „Přinášet potěšení a kvalitu do života“ („Bringing Enjoyment and Quality to Life”). 

Mezi společnosti BenQ Group patří: BenQ Corporation, AU Optronics Corporation (přední světový výrobce velkoplošných TFT-LCD panelů), Qisda Corporation, Darfon Electronics Corporation, BenQ ESCO Corp., BenQ Materials Corp., BenQ Guru Corp., BenQ Medical Center, BenQ Medical Technology Corp., BriView Co., Ltd., Daxin Materials Corp., Dazzo Technology Corp., Forhouse Corp., Lextar Electronics Corp. a Raydium Semiconductor Corp.