Lidija Erlebachová se stala manažerkou komunikace LKQ Europe pro region střední a východní Evropy

Lidija Erlebachová byla jmenována manažerkou komunikace LKQ Europe pro devět zemí střední a východní Evropy, včetně České republiky. Na nové pozici se bude věnovat budování korporátní značky, interní a externí komunikaci a change managementu. Předtím působila v PR agentuře, jako manažerka komunikace společnosti Henkel a v posledních letech jako externí PR konzultantka a školitelka.

LKQ získala od roku 2011 více než 70 společností, čímž se stala vedoucím distributorem náhradních dílů a příslušenství pro automobily a další vozidla v Evropě. V České republice a na Slovensku je majitelem značek Auto Kelly a Elit. Denně zásobuje přibližně 100 000 nezávislých autoservisů ve více než 20 evropských zemích.

„V první řadě se zaměřím na podporu integrace získaných společností, korporátní značky a jednotné firemní kultury. S tím je spojené budování a rozvoj týmů v regionu a nastavování komunikačních procesů,“ uvádí Erlebachová

Ve své roli reportuje nové ředitelce korporátní komunikace pro Evropu Christiane Lesmeister, která před nástupem do LKQ Europe působila ve společnostech Porsche a BMW. Region střední a východní Evropy též od listopadu loňského roku vede Andras Lorincz na pozici CEO CEE. Lorincz má bohaté zkušenosti z oblasti automobilového průmyslu a aftermarketu. 

Lidija Erlebachová vystudovala HR Management. Po dobu 12 let řídila oddělení korporátní komunikace společnosti Henkel ČR. Od roku 2014 pod vlastní značkou LERCOM Consulting pracovala pro Henkel ČR, leteckou společnost Air France – KLM, místní samosprávu, rodinu vzdělávacích institucí Montessori Institute Praha, Bosch und Siemens Hausgeräte (BSH domácí spotřebiče s r. o.) nebo Velux. V roce 2010 byla vybrána mezi „top 5“ nejlepších PR manažerů České republiky v žebříčku „PR manažer roku“ Asociace PR agentur.

O LKQ Europe

LKQ Europe, dceřiná společnost LKQ Corporation, je vedoucím distributorem náhradních dílů pro automobily, užitková vozidla a průmyslová vozidla v Evropě. Jako lídr trhu automobilového aftermarketu zaměstnává přibližně 27 000 lidí ve více než 20 evropských zemích, disponuje sítí 1 000 poboček a její obrat v roce 2019 činil více než 5,2 miliardy EUR. Denně zásobuje přibližně 100 000 nezávislých autoservisů ve více než 20 zemích. 

Skupinu reprezentují Euro Car Parts, Fource, Rhiag Group, Elit, Auto Kelly, STAHLGRUBER Group a specialista na recyklaci Atracco. LKQ má také menšinový podíl v Mekonomen.