Inovativní firewall pro chirurgickou ambulanci

Soukromá chirurgická ambulance v Trutnově nasadila vysoce zabezpečenou a výkonnou síť

3. 2. 2021, Praha

Pracoviště Chirurgické ambulance Trutnov pokrývá svými specialisty chirurgické obory, kterými jsou všeobecná chirurgie, proktologie, traumatologie, chirurgie prsní žlázy, plastická chirurgie a chirurgie ruky. Především pro potřeby zaměstnanců hledal provozovatel trutnovské chirurgické ambulance spolehlivé a bezpečné řešení Wi-Fi sítě.

Vhodnou kombinaci síťových produktů pro Chirurgickou ambulanci Trutnov vybrala a nasadila společnost MOBIL CZ, která jako základ nové sítě zvolila inovativní firewall Zyxel ZyWALL ATP100. Oproti klasickým firewallům Zyxel poskytuje nový ZyWALL ATP100 zásadní vylepšení bezpečnostních funkcí a zjednodušení správy zabezpečení sítě.

K základní funkční výbavě firewallů na filtrování síťového provozu přidává ZyWALL ATP100 funkci sandboxingu, skenování obsahu zašifrované síťového provozu a například také reputační filtr, pracující na principu důvěryhodných IP adres. S pomocí sandboxingu lze v reálném čase otestovat spuštění podezřelých souborů a zachytit tak velké množství zatím neznámých hrozeb a nových typů škodlivého softwaru. ZyWALL ATP100 rovněž využívá technologii strojového učení s pomocí cloudu, která pomáhá odhalovat nové typy hrozeb. Výsledky analýz jsou ukládány do cloudové databáze a dále sdíleny se všemi ostatními ATP firewally Zyxel. Reputační filtr kontroluje IP adresy příchozího internetového provozu s cloudovou databází a v reálném čase identifikuje škodlivé kybernetické aktivity. Nedůvěryhodné IP adresy jsou automaticky zablokovány což spolehlivě eliminuje například útoky typu DDoS. Firewall ZyWALL ATP100 zastane rovněž funkci kontroleru access pointů bezdrátové sítě. Veškeré funkce zařízení Zyxel ZyWALL ATP100, stejně jako řízení všech přístupových bodů (až do kapacity daného modelu zařízení), jsou pokryté jedinou licencí.

Pokrytí prostor chirurgické ambulance signálem bezdrátové sítě obstarává výkonný Wi-Fi Access Point Zyxel WAC6303D-S standardu 802.11ac Wave 2 s duálním rádiem. Přístupový bod je vybaven inteligentním řízením antén, omezujícím rušení ve vysílacích kanálech. Vysílací výkon Access Pointu se aktivně přizpůsobuje aktuální koncentraci zařízení na různých místech pokrývaného prostoru. Certifikace Access Pointů Zyxel WAC6303D-S ověřuje, že nezpůsobují rušení zdravotnických přístrojů a lze je tedy bezpečně používat v lékařských zařízeních. Pro napájení přístupových bodů slouží spolehlivý přepínač Zyxel řady GS1920 s gigabitovými porty a dostatečným výkonem pro napájení zařízení po Ethernetu (Power over Ethernet, PoE).

Chirurgická ambulance Trutnov získala moderní, vysoce zabezpečenou Wi-Fi síť, vyžadující minimální zásahy při správě. Inovativní firewall zajišťuje spolehlivou ochranu sítě a připojených zařízení i před nejnovějšími typy kybernetických útoků a škodlivého softwaru.

O společnosti Zyxel Communications

Společnost Zyxel Communications připojuje lidi k internetu už téměř 30 let, vždy s důrazem na inovace a zákazníka. Díky schopnosti adaptovat a inovovat síťové technologie patříme mezi leadery v oblasti konektivity pro telekomunikační společnosti, poskytovatele služeb, organizace i domácí uživatele.

Vytváříme sítě budoucnosti, čímž pomáháme využívat potenciál a plnit potřeby moderních pracovišť. Pomáháme lidem v práci i při hraní. 

– 3 500 partnerů v ČR a SR

– 100 milionů zařízení propojujících svět

– 700 tisíc organizací, které fungují chytřeji díky produktům Zyxel

– Působnost na 150 trzích celého světa

Zyxel, Your Networking Ally.