Jak vrtulník Bell H-1 pomáhá námořní pěchotě v obtížném a náročném prostředí

Fort Worth, TX (3.února 2021) – V průběhu mise vyžaduje vedení vojenské operace silný tým, který je patřičně vybaven k překonání nejrůznějších nástrah náročného a obtížného prostředí. Pro Námořní pěchotu Spojených států se nepostradatelným a spolehlivým pomocníkem staly vrtulníky Bell UH-1Y a AH-1Z. Mezi těmito dvěma platformami navíc existuje 85% shoda. Dvojice UH-1Y a AH-1Z, známá dohromady jako flotila H-1, byla speciálně navržena a vyrobena pro expediční vojenské operace. Oba modely společně plní funkci účinných útočných a užitkových strojů, které mohou být nasazeny kdekoli na světě a v nejrozmanitějším spektru vojenských operací. V drsném a často těžko přístupném prostředí, kde námořní pěchota operuje, tyto vrtulníky disponují vysokou spolehlivostí. K jejich údržbě postačuje relativně malý tým, minimální podpůrné vybavení a nevelký počet náhradních dílů.

Snadnost, s jakou stroje umí překonat nástrahy a dostat se do nepřístupných oblastí, také hraje v jejich prospěch při překonávání náročných podmínek. Novinář Robbin Laird ve zprávě na SLDinfo.com popisuje, jak lehce a hladce umí Bell AH-1Z Viper přistát. „Díky své relativně malé stopě dokáže Viper jednoduše přistát v rozmanitém a komplikovaném terénu nebo na lodi a dotankovat,“ říká Laird. „Zaměříme-li se na dispozice stroje k operacím v prakticky jakémkoli prostředí, ať už na souši nebo na moři, pak je i mimořádně důležitá schopnost Viperu dotankovat kdekoli. To lze provést na palubě prakticky jakékoli lodi flotily nebo na předsunutém místě pro doplňovaní paliva (FARP).“

Ředitel pro globální vojenský prodej a strategie společnosti Bell Joel Best zdůrazňuje, že platformy H-1 jsou optimalizovány pro drsný provoz. „Mariňáci operují v nejrůznějším prostředí a stroje, která pro ně Bell staví, jsou vyráběny s ohledem na tuto skutečnost,“ říká Best v rozhovoru pro Defence and Security Systems International. „Naše vrtulníky mohou být nasazeny v extrémním horku pouště i na sněhu a ledu afghánských hor; jsou zkonstruovány tak, aby vojáky podpořily a pomohly jim kdekoli. “

Jejich využití je velmi rozmanité – od průzkumu přes záchranné a vyprošťovací mise, bojové nasazení a podporu až po letecký doprovod a další. Výcvik námořní pěchoty a její jednotlivé mise probíhají v nejnáročnějších podmínkách, kde se jasně ukazuje, jak výborně vrtulníky Bell AH-1Z i UH-1Y fungují v tandemu a společně dokáží překonat všechny výzvy.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.