Bose představuje novou generaci Bluetooth reproduktorů SoundLink Revolve II se všesměrovým zvukem

Na náš trh přichází nové reproduktory Bose SoundLink Revolve II, jejichž původní verze proslula svou unikátní konstrukcí se skutečným 360° zvukem. Bose na nich demonstruje svou schopnost vytvořit reproduktor s kompaktními rozměry a velkým zvukem. Bose Revolve II a jeho větší a výkonnější sourozenec Bose Revolve+ II nabízí nyní kromě působivé reprodukce také moderní rozhraní Blootooth 5.0, delší výdrž na baterie, větší odolnost vůči vodě i prachu a designově navazují na stávající řadu smart reproduktorů Bose Home Speaker. 

Praha, 3. února 2021 – Bose uvádí na náš trh druhou generaci populárních designově atraktivních Bluetooth reproduktorů SoundLink Revolve II a Revolve+ II. Oproti předchozí verzi přináší novinky několik důležitých vylepšení. Prvním je rozhraní Bluetooth 5.0, které zajišťuje při bezdrátovém připojení větší přenosovou rychlost, což umožňuje přenos zvuku ve vyšší kvalitě a v neposlední řadě také lepší stabilitu spojení. Druhým důležitým vylepšením je větší odolnost. Bose Revolve II i Bose Revolve+ II splňují nyní specifikace IPX 55 a neublíží jim prudký déšť, tryskající voda ani prašné prostředí.

Uživatelsky významnou inovací obou modelů je také o hodinu delší výdrž na baterie. Revolve II může nyní přehrávat hlasitou hudbu až po dobu 13 hodin, větší a výkonnější model Revolve+ II, který je vybaven praktickým madlem pro přenášení, vydrží až 17 hodin. Nezanedbatelnou změnou je také barevné přizpůsobení modelové řadě Bose Smart Speakers určené k přímému streamingu z populárních internetových služeb a bezdrátovému rozvodu hudby v rámci dosahu Wi-Fi sítě. Oba reproduktory SoundLink Revolve II lze dobíjet pomocí integrovaného Micro USB konektoru nebo také s využitím samostatně prodávané dobíjecí základny. Kromě bezdrátové reprodukce umožňují také propojení s telefonem či přehrávačem pomocí audio kabelu s 3,5 mm stereo konektorem.

Skutečný 360°zvuk reproduktorů Revolve

Bluetooth reproduktory Revolve II hrají stejně kvalitně do všech stran a hudbu si tak mohou naplno užít všichni posluchači v místnosti. Unikátní způsob všesměrového zvuku byl použit již v první generaci a Bose s ním takříkajíc přelstil fyzikální zákony. Na rozdíl od většiny konkurenčních produktů nespoléhá princip všesměrového zvuku v instalaci více měničů (reproduktorů) namířených do různých stran, ale je založen na vlastním řešení. Měnič je namířen dolů, kde jsou zvukové vlny odraženy od speciální akustické čočky do všech stran. Výsledkem je skutečně stejná kvalita poslechu bez poklesů intenzity výšek všude kolem přístroje. Pro využití vlastností všesměrového zvuku je na spodní straně obou přístrojů vestavěn závit, pomocí něhož je lze instalovat na fotografický stojan doprostřed místnosti.  

Režim „party“ a další možnosti propojení více reproduktorů

Při organizaci taneční party nebo jiné příležitosti lze navíc pomocí aplikace Bose Connect propojit v dosahu Bluetooth dva libovolné reproduktory Bose SoundLink do jednoho setu. Na výběr je pak buď stereo reprodukce, nebo mód, ve kterém hrají obě zařízení totéž. Stejná aplikace umožňuje také zapojit jeden z reproduktorů SoundLink do systému komplexního bezdrátového rozvodu hudby po domě realizovaného pomocí chytrých reproduktorů Bose řady Smart Speaker.

Nové reproduktory Bose Revolve II jsou k dispozici u autorizovaných prodejců Bose v černé a stříbrné variantě. Bose SoundLink Revolve II stojí 5 490 Kč a Bose SoundLink Revolve+ II je k dostání za doporučenou koncovou cenu 7 990 Kč.

O společnosti Bose:

Společnost Bose založil v roce 1964 profesor elektrotechniky na Massachusetts Institute of Technology, pan Amar G. Bose. Již první audiosystém Bose přinesl revoluční způsob řešení a revoluci v zážitku reprodukované hudby. Až do dnešní doby je společnost řízena jejími původními principy, kterými jsou investice do dlouhodobého výzkumu s cílem vývoje nových technologických řešení, které přinesou reálný přínos zákazníkům. Kromě audiotechniky vyvíjí a vyrábí Bose také zařízení pro několik dalších průmyslových odvětví. S produkty a patentovanými technologiemi Bose se setkáváme v domácnosti, autě, na cestách i na veřejných prostranstvích.

O společnosti BaSys:

Společnost BaSys je předním distributorem prémiové audio a video techniky se sídlem ve Švýcarsku a s distribučními společnostmi v několika zemích Evropy. Od roku 1990, kdy byla společnost založena, zastupuje světové značky, jako Pioneer, Bose, Loewe, Elac, Marantz, beyerdynamic, Neutrik, Bugera, Behringer, Monster, TC electronics, Midas, KlarkTeknik, Turbosound, Cordial, Rean.

Označeno tagem