Bell dodal první vrtulník Bell 505 NXi do Evropy

Fort Worth, TX (5. února 2021) Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že nedávno dodala korporátnímu zákazníkovi v Evropě vůbec první vrtulník Bell 505 verze NXi certifikovaný Agenturou Evropské Unie pro bezpečnost letectví (European Union Aviation Safety Agency – EASA). Předávka se uskutečnila v provozovně Bell Textron v Praze.

„Velmi nás těší, že nyní můžeme Bell 505 NXi nabídnout našim evropským zákazníkům,“ řekl Duncan Van De Velde, výkonný ředitel Bell pro Evropu a Rusko. „S osvědčením EASA, které jsme pro Bell 505 obdrželi na konci roku 2020, je každý nový vrtulník této řady standardně vybaven integrovanou avionikou Garmin G1000 NXi. Ta je výrazně vylepšená a poskytuje ve své třídě zásadní snížení pracovní zátěže, lepší situační přehled, rychlejší schopnost zpracování dat a jasnější displej. To vše pomáhá pilotům – ve snadno čitelném a jednodušším formátu jim poskytuje nezbytné letové údaje a zjednodušuje jim práci s informacemi o letu, stroji, provozu a terénu.“

Bell 505 NXi je vybaven pokročilou avionikou Garmin a dvoukanálovým digitálním plně automatickým systémem ovládání motoru (FADEC), což z něj činí vysoce pokročilý jednomotorový stroj na trhu. Mezi jeho hlavní přednosti patří: dvoujádrové procesory zkracují dobu spouštění na méně než polovinu, podsvícení LED a vylepšené displeje s vyšším rozlišením, snadná výměna LRU pomocí automaticky načteného softwarového rozpoznávání, grafy VFR / IFR dostupné na multifunkčním displeji (MFD), vylepšený navigační ukazatel (HSI) s mapou a volitelný bezdrátový datalink umožňující snadné nahrávání letového plánu prostřednictvím kompatibilního mobilního zařízení. 

V současné době působí téměř 300 strojů Bell 505 ve více než 55 zemích napříč šesti kontinenty, a dohromady nalétaly přes 50 000 letových hodin. Vrtulník je navržen tak, aby poskytnul příjemný a snadný letový zážitek a zároveň přinesl významnou přidanou hodnotu bezpečnostním složkám, letecké záchranné službě vrtulníků nebo soukromým provozovatelům.

###

O společnosti Bell 

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa. 

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Některá prohlášení v této tiskové zprávě jsou plánovaná prohlášení, které mohou obsahovat výnosy a tržby nebo popisovat strategie, cíle, výhledy apod. Toto prohlášení se vztahuje pouze k datu, kdy bylo vydáno, a naší povinností není jej v budoucnosti aktualizovat či revidovat. Toto prohlášení podléhá známým i neznámým rizikům a dalším faktorům, které se mohou lišit od našich skutečných výsledků.