NETGEAR rozšířil svou vzdálenou správu Insight o typologické mapy

Praha, 11. února 2021 – Společnost NETGEAR, globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přichází na trh s novou verzí vzdálené síťové správy NETGEAR Insight 6.0. Novinka nabízí přehlednější uspořádání firemní sítě prostřednictvím typologických map i užitečné nástroje pro efektivnější správu rozsáhlých bezdrátových řešení.

Moderní malé a středně velké firmy denně připojují ke svým sítím nová zařízení. Tyto sítě se tak stávají stále většími a složitějšími. Nepřetržitý přístup k veškerým důležitým a přehledně zobrazeným síťovým datům je tak pro jejich efektivní správu ze strany majitelů firem i IT pracovníků klíčový.Image result for Netgear Insight 6.0

NETGEAR proto představuje novou verzi vzdálené síťové správy NETGEAR Insight 6.0, doplněnou o funkci Insight Typology. Ta pomáhá firmám skrze typologické mapy a grafy budovat přehledné kabelové a bezdrátové sítě i efektivně plánovat jejich další růst. Typologické mapy a grafy jsou důležitým zdrojem informací také pro IT správce, kterým poskytují lepší kontrolu nad firemní sítí s možností rychleji řešit její případné dílčí problémy.

Uživatelské rozhraní Insight Typology se mění podle toho, jak firemní síť roste a lze ho přizpůsobit konkrétním potřebám správce. K dispozici jsou tři předdefinovaná zobrazení: stromové, abstraktní a SSID (pouze pro bezdrátové sítě).

Součástí nové softwarové výbavy NETGEAR Insight 6.0 jsou vedle typologických map a grafů také nástroje pro správu rozsáhlejších sítí Wi-Fi. Jedná se zejména o následující nástroje:

  • Podpora síťových roamingových standardů Wi-Fi 802.11 k/v/r nabízí zlepšení uživatelského prostředí bezdrátových klientů díky rychlejšímu a plynulejšímu připojení při přechodu z jednoho přístupového bodu na druhý.
  • Vyrovnávání zatížení umožňuje IT správcům vyvážit provoz mezi více přístupovými body a zajistit tak optimální propustnost a výkon celé sítě.
  • Advanced Rate Selection nastavuje omezení přístupových bodů na základě prahové hodnoty síly signálu klienta a počtu klientských zařízení.
  • Izolace klienta na úrovni SSID zajišťuje izolaci jedné bezdrátové sítě od té druhé.
  • Historie roamingu klienta nabízí přehled historie roamingu klienta a umožňuje upravit polohu přístupového bodu i jeho nastavení pro dosažení nejlepšího signálu.

O aplikaci NETGEAR Insight

NETGEAR Insight představuje unikátní řešení v podobě mobilní aplikace a cloudového portálu, které umožňují snadno a rychle nastavit a nakonfigurovat jedno či více firemních zařízení současně a ty následně monitorovat a spravovat odkudkoli na světě v dosahu internetového připojení v nepřetržitém režimu 24/7. Služba uživateli poskytuje veškeré potřebné informace o připojených zařízeních, stavu a zdraví sítě či spotřebovaných datech. V případě neobvyklé situace je majitel nebo IT pracovník okamžitě informován prostřednictvím výstražných notifikací.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další

informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgearcz.cz. Sledujte společnost NETGEAR na www.facebook.com/netgearczask a www.linkedin.com/company/netgear-cesko.