Světový esportový gigant uzavírá partnerství s agenturou PLAYzone

Světově nejrychleji rostoucí organizátor esportových turnajů, společnost BLAST, uzavírá exkluzivní partnerství s agenturou PLAYzone. V rámci spolupráce získá PLAYzone exkluzivní vysílací práva na turnaje BLAST Premier v České republice. Na jejich uzavřenou východoevropskou kvalifikaci navíc obdrží pozvánku vítěz 9. sezóny Tipsport COOL Ligy a šampion MČR v počítačových hrách. Český tým se tak už letos může postavit špičkovým světovým celkům ve hře Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO).

V populární hře Counter-Strike: Global Offensive se jedná o první podobnou spolupráci, kdy český tým dostane pozvánku do kvalifikace na elitní světový turnaj z české soutěže. Už na podzim se mezi špičkou představí vítěz 9. sezóny Tipsport COOL Ligy. Ten zabojuje o své místo v turnaji BLAST Premier: Fall Showdown 2021, kde za účast každý tým získá podporu přesahující půl milionu korun. Své místo dostane i šampion letošního ročníku MČR v počítačových hrách, který se představí ve východoevropské kvalifikaci na BLAST Premier: Spring Showdown 2022. Ani tam ale nemusí cesta českého celku skončit. Vrcholem sezóny je turnaj Blast Premier World Finals (letos 14. až 19. prosince), kde se 8 nejlepších týmů světa utká o více než 20 milionů korun.

Robbie Douek, CEO společnosti BLAST říká: „Turnaje BLAST Premier v současnosti sledují diváci ze 105 zemí světa, jsme proto velmi rádi, že můžeme spolupracovat s PLAYzone a nabídnout tak České republice lokalizované pokrytí našich turnajů a jejím týmům příležitost postupu do série BLAST Premier Fall Showdown. Velmi se těšíme na to, jak si povedou české týmy v kvalifikacích a snad jeden z nich uvidíme dojít až do říjnového Showdownu.“

Exkluzivní vysílací práva

Díky novému partnerství získá PLAYzone také exkluzivní vysílací práva na turnaje v rámci BLAST Premier. Diváci si tak budou moci vychutnat český komentář ke všem mezinárodním zápasům českého týmu, ale také všechny finálové zápasy této elitní soutěže. 

„Co pro fotbalisty znamená vítězství v Lize mistrů, to pro hráče CS:GO představuje triumf na BLAST Premier World Finals. Cesta za vysněným titulem je dlouhá a jsem rád, že můžeme českému týmu nabídnout tuto jedinečnou šanci. Zároveň českému divákovi přineseme ty nejlepší esportové zápasy na světě,“ popisuje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone.

Turnaj podporuje mnoho významných partnerů, díky kterým se letošní sezóna může uskutečnit. Strategickým partnerem COOL Ligy v rámci MČR sezóny se pro tento rok opět stává sázková kancelář Tipsport, mezi další významné partnery pak patří výrobce počítačů HAL3000, výrobce hardware AORUS, výrobce monitorů AOC a výrobce herních zařízení Logitech.   

 Kalendář MČR sezóny v roce 2021

oddosoutěž
12. 3.14. 3.finále HAL3000 MČR Tour
20. 3.22. 5.Základní část 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
27. 5.29. 5.Play-off 9. sezóny Tipsport COOL Ligy
2. 7.4. 7.finále AORUS MČR Tour
10. 7.4. 9. Základní část 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
9. 911. 9.Play-off 10. sezóny Tipsport COOL Ligy
15. 1017. 10.AOC MČR Tour
listopadMČR v počítačových hrách

Úrovně turnajů BLAST

  1. Lokální liga (nejnižší)
  2. Regionální kvalifikace
  3. Blast Premier Showdown
  4. Blast Premier Spring/Fall Finals
  5. Blast Premier World Finals (nejvyšší)

Struktura BLAST turnajů (v angličtině): https://www.youtube.com/watch?v=57fS1v3k2CU&feature=emb_title&ab_channel=BLASTPremier 

O PLAYzone

Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O MČR v počítačových hrách 

Mistrovství ČR v počítačových hrách je vrcholná akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrpc.cz/.