Hyundai odhaluje před virtuální světovou premiérou modelu IONIQ 5 jeho trvale udržitelný interiér

  • Fotografie interiéru je k dispozici již před virtuální světovou premiérou, která se uskuteční 23. února
  • V interiéru vozidla nacházejí uplatnění trvale udržitelné materiály a tkaniny, jakými jsou ekologicky zpracovávané kůže, bio laky a přírodní nebo recyklovaná vlákna
  • Speciální platforma pro bateriové elektromobily umožňuje na rozdíl od středně velkých vozů kategorie CUV s konvenčními pohony vytvořit průkopnický vnitřní design na základě dlouhého rozvoru a ploché podlahy interiéru
  • Designéři modelu IONIQ 5 se nechali inspirovat motivem „životního prostoru“, v němž se mohou cestující těšit na výrazně odlišné zážitky než dosud

Společnost Hyundai Motor Company dnes zveřejnila novou fotografii, která odhaluje prostorný a všestranně využitelný interiér netrpělivě očekávaného modelu IONIQ 5, jehož virtuální světová premiéra se uskuteční 23. února 2021.

IONIQ 5 je první model na základě globální modulární platformy pro elektromobily E-GMP (Electric-Global Modular Platform). Speciálně pro elektromobily koncipovaná platforma s mimořádně plochou sadou akumulátorů, umožňuje vytvořit prostorný a široce individualizovatelný interiér. Zákazníci si mohou přizpůsobit mobilitu svým požadavkům díky variabilním konfiguracím pro komfortní a bezpečnou přepravu cestujících i nákladu.

Interiér je zařízen především ekologickými materiály a tkaninami. Jeho konstrukce a design zrcadlí rostoucí zájem spotřebitelů o komfortní osobní dopravu i jejich poptávku po etičtějších a trvale udržitelnějších produktech.

„IONIQ 5 svým designem nabízí optimistický pohled na to, co mohou zákazníci očekávat v nové elektromobilové éře,“ řekl SangYup Lee, viceprezident a vedoucí globálního designového centra Hyundai. „Dlouhý rozvor jsme využili k vytvoření nové dimenze prostoru. Tento speciální prostor jsme navrhli jako perfektní místo pro načerpání nových sil a jako druhý domov na cestách.“

Interiér inspirovaný „životním prostorem“ zpřístupňuje novou dimenzi designu

IONIQ 5 se odlišuje od ostatních středně velkých crossoverů, zejména od crossoverů vybavených spalovacími motory a konvenčními systémy pohonu, a to tím, že platforma E-GMP umožňuje vytvořit delší rozvor a velmi plochou podlahu.

Nastupování do modelu IONIQ 5, i vystupování z něj, je pro řidiče a cestující velmi snadné na obou stranách dokonce i na úzkém parkovacím místě, protože plochá podlaha umožňuje posouvat středovou konzolu dopředu a dozadu. Výsledkem je zcela nový koncept uspořádání, kde místo konvenční středové konzoly přichází řešení s výrazně rozšířenou funkčností oproti statické odkládací schránce. Nově vyvinutý „univerzální ostrůvek“ nahrazuje středovou konzolu a stává se dominantou životního prostoru v modelu IONIQ 5.

IONIQ 5 je vybaven elektricky nastavitelnými předními sedadly. Sklápějí se do optimálního úhlu tak, aby pasažérům poskytly téměř pocit beztíže. Hyundai snížil jejich tloušťku o 30 procent pro ještě více prostoru pro cestující na zadních sedadlech. Mimo jiné i díky tomu si mohou cestující upravit vnitřní prostor vozu svým potřebám nebo dané situaci. 

Velmi kvalitní, ekologický interiér snižuje negativní vliv na životní prostředí

Hyundai při vývoji modelu IONIQ 5 důkladně zkoumal, co spotřebitelé očekávají od automobilu. Jedním z všeobecných požadavků byla potřeba ekologičtějších řešení pro mobilitu s nižším vlivem na životní prostředí. Konstruktéři proto použili u modelu IONIQ 5 ekologické materiály z trvale udržitelných zdrojů.

Sedadla jsou čalouněna ekologicky zpracovávanou kůží, která se barví a ošetřuje s pomocí výtažků z lněného oleje. Dalším materiálem pro čalounění interiéru jsou textilie z trvale udržitelných vláken, jakými jsou složky z bio cukrové třtiny, vlna a polypropylenové příze, ale i materiály tkané z vláken vyrobených z recyklovaných lahví PET. Povrchy, například na přístrojové desce, ovládacích prvcích, volantu a výplních dveří, jsou lakovány polyuretanovým bio lakem vyrobeným z řepky a kukuřice.

Světová premiéra modelu IONIQ 5

Hyundai představí model IONIQ 5 dne 23. února 2021 v rámci virtuální světové premiéry. V průběhu akce zveřejní podrobné informace o inovativních prvcích modelu IONIQ 5 a o benefitech pro majitele tohoto elektromobilu.