TOUGHBOOKY společnosti Panasonic pomáhají společnosti Raskone na cestě k úspěchu

PRAHA, 16. února 2021 – Raskone, největší finská komerční firma zabývající se opravou vozidel, šetří čas a zlepšuje řízení zásob díky zavedení odolných hanheldových zařízení Panasonic a na míru navržené aplikace TOUGHBOOK Omnia. Společnost používá odolné handheldové řešení pro sklady Panasonic TOUGHBOOK T1 se systémem Android včetně pistolového držadla, nabíjecí dokovací stanice a na míru navržené aplikace pro efektivní řízení zásob a fakturaci. Nové řešení snižuje chybovost a zvyšuje účinnost.

Společnost Raskone Oy se specializuje na komerční údržbu vozidel a má 19 servisních center po celém Finsku. Společnost má obrat přibližně 65 milionů eur a zaměstnává více než 500 odborníků. Když mechanici společnosti Raskone dostanou objednávky na servis, vyzvednou potřebné díly ze skladu a naskenují jejich čárové kódy. Shromážděné informace se přesunou z mobilního zařízení do centrálního systému ERP a také se zaznamenají do objednávky zákazníka kvůli fakturaci.

Předchozí handheldové zařízení s operačním systémem Windows mělo malou obrazovku, která byla obtížně čitelná, a malou klávesnici, která se obtížně ovládala. Frustrující také bylo, že když se během realizace zakázky vybila baterie, vymazalo se nastavení a data ze softwarové aplikace. Mechanici někdy reagovali na tyto problémy rezignací na zařízení, zaznamenáváním prodejů náhradních dílů na papír a jejich následným hlášením manažerům. V nejhorších případech se na zaznamenání a sledování zapomnělo úplně, což vedlo ke snížení prodejů a špatnému řízení zásob.

Přechod na Android

Společnost Raskone se obrátila na firmu Kauko Oy, odborníka na mobilní výpočetní technologie a výhradního dodavatele zařízení Panasonic TOUGHBOOK ve Finsku.  Ta navrhla využití handheldového zařízení Panasonic TOUGHBOOK T1 a vytvoření aplikace na zakázku s uplatněním agilního vývoje softwaru TOUGHBOOK Omnia. 

Software vytvořil tým TOUGHBOOK Omnia, který využil vývojové prostředí MCL. Vývoj, integrace a udržování vlastních softwarových aplikací napříč různými zařízeními může být komplexní úkol. Platforma MCL tento proces usnadňuje. Aplikace na zakázku lze rychle navrhovat a snadno nasazovat do různých zařízení napříč společnostmi. TOUGHBOOK Omnia navíc zkracuje dobu potřebnou pro vývoj aplikace na zakázku – z roků a měsíců se stávají pouhé týdny nebo dokonce dny na prověření konceptu. Šetří čas i peníze.

„Ve srovnání s psaním kódu od nuly byly náklady na vývoj softwaru s řešením Omnia pětkrát nižší a dodání bylo mnohem rychlejší,“ uvedl Maxim Denim, manažer týmu IT ve společnosti Raskone Oy. „První demo verzi jsme měli k dispozici dva týdny po našem úvodním setkání a po pár měsících jsme měli publikovatelnou verzi. Všechno probíhalo hladce a rychle.“

Mechanici nyní používají handheldová zařízení Panasonic TOUGHBOOK T1, ve kterých je spojeno to nejlepší z funkcí handheldového zařízení a chytrého telefonu do jediného robustního 5″ zařízení. Díky hlasovým a datovým funkcím, integrované čtečce čárových kódů, široké řadě funkcí a schopnosti odolat zkušebnímu prostředí servisního centra je handheldové zařízení TOUGHBOOK T1 ideálním nástrojem pro společnost Raskone.

„Toto nové řešení nám umožnilo zkrátit dobu potřebnou pro zaznamenání prodejů do našeho systému ERP, snížit skladové ztráty, zlepšit řízení zásob a přesnost prodejů náhradních dílů,“ zakončil Denim. 

Řešení TOUGHBOOK Omnia a nová zařízení také usnadnila práci oddělení IT ve společnosti Raskone. Pro rychlé a efektivní nasazení umožňují volby QR kódu nebo NFC bump společnosti Raskone nakonfigurovat a distribuovat zaměstnancům zařízení, která jsou již při převzetí připravená k použití. S neustále zapnutými zařízeními připojenými k síti je možné plánovat aktualizace a pohodlně je provádět, aniž by byl nutný fyzický kontakt se zařízením, vyžadování aktualizace od uživatele nebo zasílání zařízení zpět na ústředí.

Kompletní podrobné informace o nasazení ve společnosti Raskone jsou k dispozici zde: https://business.panasonic.co.uk/mobile-solutions/case-study/case-study-en-116

O skupině Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)

PSCEU je evropskou pobočkou Panasonic System Communications Company, globální B2B divize společnosti Panasonic. Cílem PSCEU je ulehčit práci profesionálům a pomáhat firmám zvyšovat jejich efektivitu a výkonnost. Pomáhá společnostem získávat, zpracovávat a přenášet všechny druhy informací, jako jsou hlasová, textová a obrazová data. S přibližně 350 zaměstnanci, se zkušenými experty, se schopnostmi řízení globálních projektů a s rozsáhlou evropskou partnerskou sítí nabízí PSCEU bezkonkurenční výhody na daném trhu.

Naším cílem je, aby spolu technologie neviditelně spolupracovaly a společnosti se tak mohly soustředit pouze na úspěch. Věříme, že by technologie měly především fungovat bez potíží. Podniky uspějí, pokud se budou moc zaměřit pouze na své zákazníky a všechny technologie jim budou nápomocny jako jeden celek. Proto jsme odhodláni vyvíjet produkty a řešení, které jsou tak samozřejmou součástí způsobu práce našich zákazníků, že jsou téměř neviditelné. Je to jako koňská síla v pozadí, která pohání obchodní úspěch. 

Společnost PSCEU se zabývá šesti kategoriemi produktů:

• Broadcast & ProAV vám umožňuje vyprávět příběh prostřednictvím vysoce kvalitních produktů a řešení, které zajišťují hladký provoz a vynikající poměr ceny a výkonu v rámci celé řady dálkově ovládaných kamer, přepínačů, studiových kamer a ENG P2HD. Řada filmových kamer modelů VariCam a EVA1 zvládá nahrávání ve 4K a HDR (High Dynamic Range). Díky tomu jsou ideálním řešením pro kino, televizi, dokumenty a živou produkci.

• Communication Solutions nabízí nejlepší telefonní systémy, terminálová zařízení SIP a profesionální „síťové“ skenery, díky kterým se můžete soustředit na komunikaci, nikoli na připojení.

Computer Product Solutions poskytuje mobilním pracovníkům možnost pracovat kdekoli s řadou odolných notebooků Toughbook, podnikových tabletů Toughpad a elektronických systémů pro prodejní místa (EPOS). Společnost Panasonic byla v roce 2017 evropským lídrem a dosáhla tržního podílu 57 % v prodeji odolných notebooků

• Industrial Medical Vision vyrábí aplikace pro různé segmenty včetně medicíny, biologických věd, ProAV nebo průmyslu. Produktové portfolio zahrnuje kompletní kamerové systémy a OEM kamerové systémy a vy tak můžete vidět to, co je lidskému oku téměř neviditelné.

• Security Solutions staví na tradici poskytování záznamů CCTV v průkazné kvalitě. Zajišťuje nejvyšší kvalitu obrazu za všech podmínek díky využití vysoce spolehlivých kamer s pokročilou technologií a systémům pořizování obrazového záznamu. Můžete se tak cítit v bezpečí.

• Visual System Solutions nabízí nejširší řadu profesionálních displejů a projektorů a umožňuje profesionálům v oblasti audia a videa svobodně tvořit. S tržním podílem 39 % je lídrem na evropském trhu projektorů s vysokým jasem (Futuresource > 5 klm FR17, 3. čtvrtletí, mimo 4K a digitálního kina).

O společnosti Panasonic

Společnost Panasonic Corporation je světovým lídrem ve vývoji řady elektronických technologií a řešení pro zákazníky v oblasti spotřební elektroniky, zařízení pro domácnost, automobilového průmyslu a B2B. V roce 2018 společnost oslavila 100 let od svého založení. Nyní provozuje 582 dceřiných společností, 87 přidružených společností po celém světě a generuje konsolidované čisté tržby ve výši 62,5 miliard EUR za rok končící 31. března 2019. Společnost se napříč všemi divizemi snaží s použitím inovací vytvářet nové hodnoty. Díky svým technologiím chce vytvořit lepší svět a lepší život pro své zákazníky. Více o společnosti Panasonic najdete na: https://www.panasonic.com/global