Kyocera Document Solutions získala cenu WorldStar 2021 od World Packaging Organization

Praha – 18. února 2021: Společnost Kyocera Document Solutions Europe, jedna z předních světových společností zabývajících se komplexním řešením pro správu dokumentů, s potěšením oznamuje, že obal pro automatický oboustranný duplexní podavač multifunkčních tiskáren Kyocera obdržel cenu WorldStar Award 2021 v kategorii Elektronika.

Tuto prestižní soutěž organizuje Světová obalová organizace (World Packaging Organization – WPO) a mohou v ní soutěžit vítězové národních soutěží v obalové technice. Hodnocena je ekologická kompatibilita, hospodárnost, originalita obalových materiálů atd., a vynikajícím produktům je pak udělena známka “WorldStar”. Společnost Kyocera získala toto prestižní ocenění již podesáté.

Jedním ze 17 cílů udržitelného rozvoje je “zodpovědná spotřeba a výroba”. Cenu za obal pro automatické oboustranné duplexní podavače tak získala Kyocera díky použití kartonu jako jediného tlumicího materiálu. Karton používá Kyocera místo plastů, díky tomu snižuje emise oxidu uhličitého a eliminuje únik nebezpečných látek. Složitý tvar podavače vyžaduje, aby byl výplňový materiál navržen jako účinný tlumič nárazů, což díky jedinečné struktuře a relativně úsporné velikosti karton splňuje. 

梱包写真_(画処理)

Tento kartonový obal získal také ocenění v kategorii „Průmyslových obalů” v soutěži Japan Packaging Contest, která se konala v roce 2020. Tato soutěž je v Japonsku největší soutěží v obalové technice a koná se pod záštitou Japan Packaging Institute s cílem propagovat vývoj a šíření vysoce kvalitních obalů a balicích technik. Společnost Kyocera, která dlouhodobě plní cíle udržitelného rozvoje, vyvíjí a navrhuje vlastní balení produktů s vysokou funkčností a minimálním vlivem na životní prostředí. Společnost pokračuje ve svém úsilí snižovat objem obalových materiálů a navrhovat obaly šetrné k životnímu prostředí v souladu se svou filozofií založenou na firemním mottu: „Dělat správné věci jako lidská bytost.“ 

O společnosti KYOCERA Document Solutions Czech, s.r.o.

KYOCERA Document Solutions Czech, s.r.o. je obchodní společností Kyocera Document Solutions Inc. se sídlem v japonské Ósace, která je předním poskytovatelem komplexního řešení pro práci s dokumenty. Portfolio společnosti zahrnuje spolehlivé a ekologické multifunkční zařízení a tiskárny, stejně jako obchodní softwarové aplikace a poradenské služby, které zákazníkům umožňují optimalizovat a spravovat oběh dokumentů a dosahovat nových úrovní efektivity. Prostřednictvím odborných znalostí a empatického partnerství je cílem společnosti pomoci organizacím využít jejich vlastní znalosti k podpoře změn. 

KYOCERA Document Solutions Inc. je dceřinou společností firmy KYOCERA Corporation, která je předním dodavatelem průmyslových a automobilových součástek, polovodičů, elektronických zařízení, systémů na výrobu solární energie a mobilních telefonů. Během fiskálního roku končícího 31. března 2020 dosáhly konsolidované tržby společnosti Kyocera Corporation 1,6 bilionu jenů (přibližně 14,7 miliard USD). Kyocera se objevuje na seznamu „Derwent Top 100 Global Innovators 2018-19“ společnosti Clarivate Analytics a je zařazena na 549. místě v seznamu největších veřejně obchodovaných společností na světě do roku 2020 „Global 2000“ časopisu Forbes.Více informací naleznete na https://www.kyoceradocumentsolutions.cz.