Raiffeisenbank věnuje Národnímu divadlu 5 korun za každý komentář na sociálních sítích

Praha 23. února 2021 – Raiffeisenbank, generální partner Národního divadla, se rozhodla upozornit na tíživou situaci, která v kulturním prostředí panuje téměř rok. Společně s Národním divadlem připravila video, které ukazuje, že v divadelním prostředí nejde pouze o umělce, ale také o velké množství dalších profesí, které se na výsledném díle podílejí, ať už jsou to osvětlovači, uvaděčky nebo uklízečky. I ti totiž již několik měsíců nemohou pracovat.

David Matásek ve videu vystupuje před prázdným hledištěm historické budovy Národního divadla s monologem ze hry bratří Čapků ZE ŽIVOTA HMYZU. V prostřizích ze zákulisí se objevují další zaměstnanci divadla, kteří zastávají nejrůznější profese.

„Chceme upozornit na fakt, že kultura není pouze volnočasová aktivita, ale také skutečná práce na plný úvazek. Národní divadlo se pro mnohé stalo velkou inspirací, když i v této složité době dokázali nazkoušet a odehrát působivá představení, která mohli diváci shlédnout online. Proto vyzýváme každého, komu není osud české kultury lhostejný, aby se zapojil do naší akce a pomohl tak podpořit dobrou věc,“ uvedla Petra Kopecká, tisková mluvčí Raiffeisenbank.

Raiffeisenbank vyzývá veřejnost, aby se zapojila do komentářů na sociálních sítích banky. Ta každý komentář následně promění na 5 korun a výsledná suma poputuje na podporu Národního divadla.

Kampaň poběží po dobu jednoho týdne od 22.  února do 1. března na Facebooku, LinkedInu a Instagramu Raiffeisenbank, kde bude oznámen i výsledek akce. Kampaň podpoří prostřednictvím svých kanálů i Národní divadlo.

„Pro naše diváky a fanoušky připravujeme fotoreportáž z natáčení spotu do březnového časopisu. Video se objeví i na sociálních sítích Národního divadla,” doplnil Tomáš Staněk, tiskový mluvčí Národního divadla. 

Odkaz na video zde: 

Komunikace na sociálních sítích s výzvou:

https://fb.watch/3QurFaADol/
https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:6769898902163361792

Kreativní koncept vznikl ve spolupráci Raiffeisenbank a agentury DDB. Režisérem byl Štěpán FOK Vodrážka. Produkce spotu Fame Factory ve spolupráci s týmem Národního divadla.

***

Národní divadlo stejně jako další scény v celé zemi muselo loni zjara přerušit kvůli vládním opatřením hraní pro veřejnost. Od založení Národního divadla to byl nejdelší časový úsek bez kontinuálního uvádění repertoáru. Národní divadlo loni odehrálo 519 představení, 684 jich muselo zrušit a stovku přesunout. Stornovalo přes 118 tisíc vstupenek za více než 76 milionů korun. Divadla jsou zatím uzavřená i od počátku letošního roku a ekonomické ztráty se promítnou i do dalších let. V důsledku chybějících potenciálních tržeb za neuskutečněná představení první česká scéna v letošním finančním plánu uvažuje se ztrátou 250 milionů korun. Aktuálně má Národní divadlo 1300 zaměstnanců.

Herci, zpěváci, hudebníci i tanečníci Národního divadla jsou od loňského jara aktivní v on-line programech – plní původním obsahem sociální sítě, streamují, své projekty představují ve vysílání České televize. Divadlo v on-line prostředí uvádí i edukační programy. Pro školy v distanční výuce uvedlo online interaktivní projekt Volní jako ptáci. Od ledna spustilo podcastový kanál. Národní divadlo podporuje i zdravotníky – v první vlně pandemie se zapojilo do šití roušek, před Vánoci zdravotníkům rozváželo ve spolupráci s partnery vitamíny.

Základní informace o Raiffeisenbank a.s.

Raiffeisenbank poskytuje široké spektrum bankovních služeb soukromé i firemní klientele již od roku 1993. Klienty obsluhuje po celé České republice. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI). 

Základní informace o Národním divadle

Národní divadlo je reprezentativní scénou České republiky. Jeho dnešní podobu tvoří čtyři umělecké soubory – Opera, Činohra, Balet a Laterna magika – a pod uměleckou správu divadla patří čtyři scény – Národní divadlo, Státní opera, Stavovské divadlo
a Nová scéna. Umělecké soubory Opery, Činohry a Baletu vybírají svůj repertoár nejen z bohatého klasického odkazu,
ale vedle domácích autorů se zaměřují i na moderní světovou tvorbu. Repertoár Nové scény tvoří zejména představení Laterny magiky a Činohry, částečně též Opery a Baletu a řada originálních projektů.