Zaloto spouští otevřené žebříčky finančních poradců

Zpřehlednit a usnadnit zájemcům o finanční služby orientaci na trhu finančního poradenství má za cíl nová služba Zaloto Poradci. Otevřená databáze finančních specialistů je založena na hodnocení více než 70 000 reálných zákazníků, kteří využili služeb finančního poradce, ať už v případě vyřízení hypotéky, životního pojištění nebo povinného ručení. Za novou službou stojí finanční marketplace Zaloto, největší zprostředkovatel hypotečních poptávek v Česku a na Slovensku.  

Zaloto sbírá reference reálných zákazníků na finanční specialisty již od začátku roku 2020. Firma, která už obsloužila přes 70 000 klientů, se nyní rozhodla využít sesbíraná hodnocení a otevřít je široké veřejnosti pod názvem Zaloto Poradci.             

„Věříme, že zájemci o hypotéku či jiný finanční produkt by měli mít možnost sami si jednoduše vybrat člověka, který jim v dané situaci dokáže nejlépe pomoci. Proto chceme poměrně netransparentní prostředí finančního poradenství pro koncové zákazníky prosvětlit a zpřehlednit,“ říká Marek Kříž, spoluzakladatel Zaloto.  

Přínos pro klienty i poradce

Pomoci tomu má otevřená databáze finančních poradců z celé ČR, kteří mají od svých zákazníků dobré reference. V databázi má každý specialista svůj vlastní profil s fotografií, stručným medailonkem, geografickou působností i oblastmi, se kterými dokáže klientům pomoci. Klíčovou informací jsou ovšem obdržená hodnocení od reálných zákazníků.     

„V oblasti finančního poradenství je spousta velmi šikovných a pracovitých lidí, ale o jejich kvalitách se zákazníci nemají šanci dozvědět jinak než na základě osobní zkušenosti svých blízkých. Zaloto Poradci dají těmto špičkám v oboru prostor ukázat své schopnosti i zkušenosti široké veřejnosti,“ říká spoluzakladatel Zaloto Martin Šetek.

Stovky specialistů, jednoduchý filtr

Databáze aktuálně obsahuje prvních 40 poradců, a to jak nezávislých, tak i těch z bank či poradenských sítí. Postupně jsou doplňováni další a cílem Zaloto je mít v přehledu všechny poradce z ČR, kteří mají spokojené zákazníky. Řazení poradců v databázi ovlivňuje jejich získané hodnocení, špatné reference tak pochopitelně znamenají propad na žebříčku, případně až vypadnutí z databáze. Filtrovat lze poradce podle krajské či okresní působnosti a finanční specializace.  

„Brzy bude také možné vyfiltrovat z nabídky jen ověřené poradce, kteří mají dostatečné množství hodnocení s průměrem nad čtyři hvězdičky z pěti možných,” popisuje Kříž. Poradci budou moci svůj profil za poplatek rozšířit i o vlastní příspěvky do blogu, ať už o trendech na trhu, aktuálních novinkách či ideálních řešeních v konkrétních situacích.   

Bez putování kontaktů 

Vybere-li si zájemce finančního poradce, který mu bude nejvíce vyhovovat, vyplní přímo na webu jednoduchý formulář a zašle ho přímo vybranému poradci. Klientovi se následně ozve přímo poradce, nikdo jiný. Spolu už se pak dohodnou na dalším postupu.  

O Zaloto.cz

Zaloto.cz je finanční a hypoteční marketplace neboli tržiště, které zprostředkovává hypoteční poptávky zákazníků s nezávislými finančními specialisty. V hypotečních poptávkách je Zaloto.cz největším zprostředkovatelem v Česku i na Slovensku. Od roku 2019 obsloužilo přes 70 000 klientů, kteří poptali přes 160 mld. korun v hypotékách. V systému má aktuálně přes 600 ověřených finančních poradců a bank, které klientům přiřazuje na základě minulých referencí, zkušeností a dalších parametrů. Kromě hypoték se zaměřuje také na zprostředkování povinného ručení a životního pojištění.