Bolt spouští aplikaci pro odvoz cestujících auty v Českých Budějovicích

Přepravní aplikace Bolt nově rozšiřuje svou platformu pro odvoz auty do Českých Budějovic. Cestujícím nabízí za předem pevně stanovenou cenu spolehlivý, dostupný a bezpečný odvoz auty. Partnerské řidiče láká na možnost vyšších výdělků. V rámci vstupu na českobudějovický trh nabízí Bolt všem novým cestujícím slevu ve výši  50 % na první jízdy. 

Cestujícím aplikace vždy před objednáním jízdy zobrazí konečnou cenu za přepravu. Po jejím objednání cestující vidí, jaký řidič a jakým vozidlem pro něho jede. V aplikaci může také v reálném čase sledovat, jak se k němu řidič s vozidlem přibližuje. 

Rozšíření služby do Českých Budějovic bylo umožněno novou legislativou, která vstoupila v platnost na začátku loňského července. Stejně jako v dalších českých a moravských městech také zde Bolt spolupracuje výhradně s plně licencovanými řidiči. 

“V Českých Budějovicích jsme po Boltu dlouhodobě evidovali silnou poptávku, a to jak ze strany partnerských řidičů, tak cestujících. Naše služba přináší do měst spolehlivý a bezpečný odvoz za příjemné ceny. Partnerští řidiči si navíc přijdou na zajímavé výdělky. Díky mobilní aplikaci je objednání jízdy pro partnerské řidiče i cestující snadné a rychlé. Nesmírně nás těší, že představením naší platformy v dalším českém městě můžeme usnadnit pohyb více cestujícím,” říká Jakub Dvořák, šéf Boltu pro Českou republiku.

“S Boltem jsme se rozhodli spolupracovat, protože je to moderní přepravní aplikace, která působí v mnoha českých městech i v řadě států po celém světě. Za hlavní výhodu spolupráce s touto platformou považujeme skutečnost, že naši řidiči si mohou svobodně zvolit, v jakou denní nebo noční dobu chtějí pracovat a jezdí pouze tehdy, když jim to vyhovuje,” vysvětluje důvody spolupráce s Boltem Pavel Kritscha, majitel dopravní agentury Moveso, která působí v Českých Budějovicích.

Před první jízdou je nutné si nainstalovat aplikaci Bolt a to z Google Play nebo App Store. Poté, co se nový uživatel zaregistruje, může si na platformě objednat jízdu, při které ho partnerský řidič vyzvedne na předem zvoleném místě. Platba za jízdu probíhá automaticky přes aplikaci díky platební kartě, která je s ní propojená. Případně je za ni možné zaplatit v hotovosti. Cestující mohou po jízdě udělením až pěti hvězdiček ohodnotit, jak s ní byli spokojeni. Maximální počet udělených hvězdiček značí, že cestující byl s jízdou plně spokojen. Systém udělování hodnocení pomocí hvězdiček zajišťuje, že partnerským řidičem Boltu mohou být pouze ti, kteří poskytují nejlepší službu cestujícím.

Z výzkumu, který si aplikace Bolt nechala na konci roku 2019 zpracovat od agentury STEM/MARK na vzorku 500 Pražanů vyplynulo, že nejčastější motivací k využívání moderních přepravních platforem je skutečnost, že jsou vnímány jako jediný transparentní způsob objednání odvozu, při kterém mají jistotu, že dopředu budou vědět, kolik zaplatí. K této motivaci se hlásilo 70 % dotázaných. 43 % respondentů pak uvedlo, že se při využívání moderních přepravních platforem cítí bezpečněji, protože ví, jaký řidič pro ně přijede. 41 % dotázaných pak prozradilo, že důvodem k využívání přepravních platforem je skutečnost, že rádi používají moderní technologie.

Bolt svou aplikaci pro odvoz auty vedle Prahy v České republice nabízí také v Brně, Ostravě, Plzni, Olomouci, Liberci, Jablonci nad Nisou a Kladně. 

O Boltu

Bolt je přední evropská přepravní platforma, jejímž cílem je zajistit, aby doprava ve městech byla ještě dostupnější, pohodlnější a udržitelnější.

Bolt má více než 50 milionů uživatelů ve více než 40 zemích v Evropě a Africe. V současné chvíli nabízí jak přepravu auty, tak řešení z oblasti mikromobility (elektrické koloběžky a kola) a rovněž dovoz jídla nebo doručování balíčků.

Společnost se v ekologickém programu nazvaném Green Plan zavázala k úplné kompenzaci emisí vzniklých při přepravě skrze aplikaci Bolt v Evropě, což přispívá ke snížení dopadu podnikání společnosti na životní prostředí.

Označeno tagem