GeForce RTX 3060 v prodeji. Přichází s ní nové Game Ready a Studio ovladače i řada novinek pro tvůrce obsahu

Společnost NVIDIA dnes vydává nejnovější Game Ready ovladače s podporou pro novinku GeForce RTX 3060, demo Outriders a přinášející NVIDIA DLSS do Nioh 2 – The Complete Edition Mount & Blade II: Bannerlord. NVIDIA Reflex je díky ním distupný pro Rainbow Six Siege Test Server. V neposlední řadě se také seznam titulů podporujících One-Click Optimal Settings rozrůstá o dalších 25 jmen. 

Nová GeForce RTX 3060 – Ten nejlepší tah 

Nedávno oznámená GeForce RTX 3060 dnes vychází. Nabídne desetinásobek ray tracingového a dvojnásobek rasterizačního výkonu GeForce GTX 1060. Jde o zajímavý tip na upgrade z jedné z nejpopulárnějších GPU. Kromě vyššího výkonu nabídne i ray tracingNVIDIA DLSS a NVIDIA Reflex. Na trh přijde také v mnoha PC sestavách od všech předních výrobců. V kombinaci s GeForce Experience, zejména funkcí nastavení optimální úrovně detailů na jedno kliknutí, půjde o zajímavou volbou pro příležitostné hráče, kteří rádi své PC zapnou a hrají bez nutnosti složitých nastavení a úprav.

Nejlepší zážitek v Outriders, Nioh 2  i dalších hrách 

Aktuální ovladače jsou optimalizovány pro demo očekávané FPS Outriders od Square Enix a People Can Fly.  Plná verze vychází 1. dubna. Přináší také podporu NVIDIA DLSS v Nioh 2- The Complete Edition a Mount & Blade II: Bannerlord. Díky tomu si majitelé kterékoliv GeForce RTX budou moci vychutnat oba tituly ve 4K s 60 fps a více. 

V neposlední řadě také zpřístupňují NVIDIA Reflex pro redukci latence na veřejném testovacím serveru Rainbow Six Siege. 

Optimální nastavení na jedno kliknutí  

Jedna z nejpopulárnějších funkcí GeForce Experience umožňuje okamžitě jedním kliknutím nakonfigurovat optimální nastavení detailů pro maximální zážitek ze hry. K více než 1000 titulů se dnes přidává 25 dalších: 

 • 9 Monkeys of Shaolin 
 • Atelier Ryza 2: Lost Legends & the Secret Fairy 
 • CRSED F.O.A.D. 
 • DRAGON QUEST XI S Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition 
 • Dyson Sphere Program 
 • Enlisted 
 • Firefighting Simulator – The Squad 
 • Firework 
 • Heroes of the Three Kingdoms 8 
 • Hitman III 
 • Home Behind 2 
 • Horizon Zero Dawn Complete Edition 
 • Leaf Blower Revolution 
 • Lineage Remastered 
 • Little Nightmares II 
 • Nioh 2 – The Complete Edition 
 • Port Royale 4 
 • Scavengers 
 • Skul: The Hero Slayer 
 • Spelunky 2 
 • Tale of Immortal 
 • The Medium 
 • The Riftbreaker 
 • Yakuza 3 Remastered 
 • Yakuza: Like a Dragon 

O ovladačích Game ReadyGame Ready ovladače jsou hráčům k dispozici v den vydání většiny hlavních titulů, nebo ještě před ním. Nabízejí optimalizaci pro co nejlepší výkon a ničím nerušený zážitek ze hraní. Všechny NVIDIA Game Ready ovladače nesou certifikaci Microsoft WHQL.

Řada novinek pro tvůrce obsahu

Blender 

NanoVBD v BlenderCycles 2.92 dostává akceleraci GPU, díky které nabídne populární software Blender lepší interaktivitu při renderování volumetrických efektů jako kouř, oheň, mraky nebo prach. NVIDIA OptiX nyní podporuje hybridní rendering, který umožňuje maximálně využít všech GPU i CPU v systému. I baking je nyní dostupný při zapnutém OptiX. 

Poslední novinkou je vylepšení hybridního renderovacího výkonu pomocí procesu zvaného tile stealing. Díky němu je možné využít GPU, pokud již dokončila přidělenou práci, využít k renderování částí modelů, na kterých pracuje CPU. 

V-Ray 

V-Ray dokáže tvořit fotorealistické 3D scenérie. GPU akceleraci dostává např. Light cache zásadně vylepšující renderovací výkon urychlením začátku vykreslování pixelů. Out-of-core rendering zase dokáže využít systémové paměti pro geometrii nebo textury, pokud je paměť na GPU plně vytížená. Využít jej lze ve všech scénách, i těch největších. 

Používat s GPU akcelerací V-Ray  je nově možné i tyFlow, 3ds Max plugin pro simulaci částicových efektů. 

Redshift  

Redshift získává s OptiX 7.2 plnou podporu NVIDIA RTX ray tracingu a tedy i vylepšení výkonu. Podpora OSL shaderů umožňuje uživatelům využívat napsat si shadery vlastní a využívat ty, které vytvořila komunita pro Redshift i jiné renderery.  

Upgradovaný vlasový shader zase nabídne realističtější osvětlení, intuitivní ovládání a funkce pro snadnou tvorbu variací.  

Redshift dostává také podporu NVLINK, díky čemuž masivní projekty s extrémně velkými modely mohou sdílet VRAM více GPU. 

Autodesk Arnold 

Autodesk Arnold nabízí sadu 3D nástrojů pro kombinaci komplexních postav, scén a pokročilého osvětlení. Nyní dostává podporu tile renderingu, což dává tvůrcům s omezenou GPU pamětí možnost vykreslovat obsah rychleji. 

DLSS umožňuje vytvářet fotorealistické vizuály v reálném čase 

Technologie DLSS 2.0 (Deep Learning Super Sampling) je hráčům velmi dobře známá. Majitelé GPU GeForce RTX získají díky sofistikovanému využití AI v reálném čase pomocí dedikovaných Tensor jader výkon navíc.  

Tento nástroj je ale dostupný také tvůrcům obsahu a využití nachází zejména v komplexních úkonech jako virtuální produkce nebo architektonická vizualizace. DLSS je nyní integrováno do více než tuctu kreativních aplikací, kde nabízí až dvojnásobek výkonu bez redukce kvality obrazu. Více informací je dostupných na nedávném blogu. Příklad ve vysokém rozlišení je k dispozici zde.

30 nových NVIDIA Studio produktů  

Notebooky a PC NVIDIA Studio s GeForce RTX řady 30, rychlým úložištěm a kvalitními monitory jsou již k dispozici. Jejich nabídka zahrnuje:  

GTC 2021 se rychle blíží 

NVIDIA GTC bude opět digitální online událostí a propojí přední osobnosti kreativního oboru. Proběhne mezi 12. a 16. dubnem 2021 a celou akci uvede svou přednáškou CEO společnosti NVIDIA Jensen Huang.  

Registrace je možná zdarma a otevírá přístup ke všem přednáškám, webinářům, interaktivním panelům, demům, výzkumným posterům a dalším podkladům. Více informací je k dispozici na www.nvidia.com/gtc

Nejnovější NVIDIA Studio ovladače 

Nové Studio ovladače (461.69) podporují dnes uvedenou GPU GeForce RTX 3060 s 12 GB video paměti, která může sloužit jako frame buffer při tvorbě high-res videí. Nechybí ani podpora ray tracingu v reálném čase. 

Jsou dostupné skrz GeForce Experience nebo z webových stránek.  

Informace o nejnovějších měsíčních aktualizacích ovladačů přináší NVIDIA Studio newsletter, dále FacebookTwitter nebo InstagramYouTube kanál NVIDIA Studio k tomu nabízí také výuková videa, tipy a triky od předních umělců v oboru. 

Doporučené odkazy:

NVIDIA Game Ready ovladače na GeForce.com: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/geforce-rtx-3060-game-ready-driver

GeForce RTX 3060 na NVIDIA.com: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/graphics-cards/30-series/rtx-3060-3060ti/

Nioh2 a Mount & Blade II: Bannerlord Get DLSS: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/february-2021-rtx-dlss-game-update

Nioh 2 DLSS video: 

Mount & Blade II: Bannerlord DLSS video: 

Rainbow Six Siege Gets NVIDIA Reflex na GeForce.com: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/reflex-february-2021-game-update

NVIDIA Reflex na GeForce.com: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/reflex-low-latency-platform/

NVIDIA Reflex – podporované produkty: 

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/technologies/reflex/supported-products/