OnRobot uvádí na trh nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač pro náročné paletizační aplikace

Nový elektrický podtlakový uchopovač OnRobot VGP20 poskytuje výkonné a univerzální řešení pro paletizaci těžkých, objemných a porézních předmětů 

Praha, 1. března 2021OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představuje nový OnRobot VGP20, globálně nejvýkonnější elektrický podtlakový uchopovač. VGP20 je kompatibilní se všemi předními značkami robotů s užitečným zatížením až 20 kg a lze jej využít pro širokou škálu aplikací v průmyslových odvětvích, od kosmetiky a elektroniky po farmaceutický průmysl a potravinářství a napojářství. Lze jej využít pro náročné aplikace balení a paletizace, jako je manipulace s objemnými pytli, nepropustnými obaly či porézními kartonovými krabicemi.

„Naši zákazníci poptávali cenově efektivní a snadno zprovoznitelný podtlakový uchopovač, který unese objemné a těžké předměty a zároveň bude inteligentním nástrojem zvládajícím širokou škálu objektů nepravidelných tvarů a porézních povrchů,“ říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „VGP20 kombinuje výkon, inteligenci a snadné použití, které konkuruje drahým a komplexním pneumatickým uchopovačům.“

Finální operace typu paletizace jsou nákladné a náročné na pracovní sílu. Výsledky průzkumu ukazují, že průměrné mzdové náklady představují 65 % provozních rozpočtů na skladová zařízení, což převyšuje náklady na energie, daňové povinnosti, distribuci a nájemné dohromady.

Automatizace je tak pro společnosti všech velikostí ideálním řešením. Jiný průzkum odhaduje, že nasazení automatizovaných paletizačních řešení v potravinářském a nápojářském sektoru se od roku 2017 každoročně zvýšilo v průměru o více než 13 % a do roku 2022 má dosáhnout hodnoty 390 milionů USD.

90% úspora nákladů ve srovnání s pneumatickými uchopovači

Nový elektrický podtlakový uchopovač VGP20 od OnRobot lze použít na aplikace, pro které byly tradičně využívány výkonné pneumatické uchopovače a to za zlomek nákladů a s minimální komplexností. Zatímco pneumatická zařízení vyžadují k provozu stlačený vzduch, VGP20 je plně elektrický a připravený k okamžitému použití. Na rozdíl od tradičního nasazení pneumatických uchopovačů nástroj firmám umožňuje ušetřit až 90 % nákladů na provoz a údržbu. 

VGP20 poskytuje neomezené nastavení přísavek a vzduchového proudu, přičemž vícekanálové funkce umožňují aplikaci na více předmětů různých tvarů a velikostí. Zabudovaná inteligence uchopovače VGP20 v kombinaci se snadno použitelným softwarem navíc poskytuje funkci přesného řízení průtoku vzduchu a překonává tak možnosti tradičních pneumatických uchopovačů. Uživatelům umožňuje měnit typy úchopů používaných v různých aplikacích, od 

měkkého úchopu pro manipulaci s křehkými předměty, po pevný úchop pro manipulaci s objemnými, těžkými kartonovými krabicemi s porézními povrchy.

Používání levnějších obalových materiálů

V letech 2010–2020 vzrostly náklady na obalové kartony téměř o 40 %. Zvyšující se požadavky ze strany elektronického obchodování a odhady dalšího nárůstu vedou přepravce k hledání levnějších alternativ obalových materiálů. Tenčí, poréznější kartony a lehké přepravní sáčky však představují výzvu pro tradiční automatizované balení a paletizaci. Výkonný, přizpůsobitelný OnRobot VGP20 tyto tenčí a levnější obalové materiály snadno zvládne a zajistí přepravcům značnou úsporu nákladů jak na automatizaci, tak na přepravu.

OnRobot VGP20 umožňuje také nepřetržitý monitoring proudění vzduchu uchopovače. Pokud je tato funkce nastavena a dojde k přerušení podtlaku, robot se okamžitě zastaví a zobrazí se výstraha.

„Efektivní výkonnost balení a paletizace je klíčem k úspěchu výrobců a společností podnikajících v e-commerce a logistice. Nedostatek pracovních sil představuje dlouhodobou výzvu k manuálnímu způsobu práce, který je navíc monotónní a neergonomický,“ říká E. K. Iversen. „Výkonný a všestranný uchopovač VGP20 umožňuje společnostem tyto úkoly automatizovat, přičemž poskytuje úlevu pracovníkům a zvyšuje celkovou produktivitu a kvalitu.“

Fotografie produktu ke stažení zde,  video k dispozici zde.

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland,EPO MACHINERY,EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.