Senzor OnRobot HEX-E pomáhá při rehabilitačních procedurách

Zákazník si zvolil senzor OnRobot především pro jeho snadné propojení s vlastním zařízením a minimální potřebu údržby

Praha, 14. října 2021OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvedl, že firma Heaxel, dodavatel robotických zdravotnických zařízení pro rehabilitační procedury, využívá ve svých produktech senzor OnRobot HEX-E. Vysoká citlivost a přesnost senzoru OnRobot umožňuje zařízením Heaxel bezpečné a přesné nastavení síly při rehabilitaci pacientů s neurologickými potížemi.

Jedním z prvních produktů společnosti Heaxel je icons®, inteligentní robotický systém pro podporu neuro-rehabilitačních terapií. Vzhledem k důležitosti interakce mezi pacientem a robotem, potřebovala firma přesné nastavení pohybu a síly zařízení. Po analýze trhu vsadila nakonec na senzor HEX-E od společnosti OnRobot.

„V rámci robotické rehabilitace je klíčové zajistit vysokou úroveň bezpečnosti, a to velmi přesným snímání síly, jak její intenzity, tak směru, kterou robot během procedury vyvíjí na pacienta,“ řekl Jacopo Tosi, biomedicínský technik a manažer vývoje v Heaxelu. „Senzory OnRobot nejlépe odpovídaly našim nárokům na měření, řízení a bezpečnost našich procesů.“

Senzor OnRobot HEX-E citlivě snímá sílu a točivý moment ve všech 6 osách a je vhodný pro jakýkoliv typ robotické aplikace pro zajištění přesné kontroly pohybu. Heaxel si senzor OnRobot zvolil především pro jeho snadné propojení s vlastním zařízením a minimální potřebu údržby optické technologie umožňující plně se věnovat hlavnímu účelu produktu.

Zařízení icons s integrovaným senzorem OnRobot funguje již v některých evropských nemocnicích, zejména v Itálii. Zároveň se připravuje jeho vstup na trhy ve Spojených státech a Asie-Pacifiku.

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland,EPO MACHINERY,EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.