OnRobot RG2 přinesl Yokoyama Kogyo 35% úsporu nákladů

Japonský automobilový subdodavatel vyřešil nedostatek pracovní síly automatizací rutinních úkolů s využitím kolaborativní robotiky

Praha, 17. srpna 2021OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvedl, že společnost Yokoyama Kogyo, japonský výrobce z odvětví automotive, dosáhl s pomocí uchopovače RG2 významné úspory nákladů při dodržení vysoké kvality produktů a bezpečnosti práce. Společnost zvolila technologii OnRobot jako ideální do těsných prostor, s nastavitelnými parametry, a kompatibilitou s kolaborativními roboty jakékoliv značky.

Uchopovač OnRobot RG2 v kombinaci s robotickým ramenem značky AUBO pomohl automatizovat do té doby manuální procesy obsluhy strojů pro ražbu dílů. Kolaborativní aplikace nevyžaduje mnoho místa ani speciální zábrany a umožňuje pracovníkům pracovat v těsné blízkosti kobota. Pracovníci navíc nyní nemusejí stát hodiny u strojů a mohou se věnovat důležitějším úkolům.

„Stejně jako ostatní výrobci tak i my jsme v období pandemie čelili akutnímu nedostatku pracovní síly a hledali jsme možnosti automatizace některých procesů,“ řekl Yokoyama Eisuke, CEO a prezident Yokoyama Kogyo. „Technologie OnRobot poskytla přesně tu jednoduchost nasazení a využití, která nám ušetřila spoustu času a nákladů typických pro velké automatizační projekty.“

Díky automatizaci úkolu dokázala společnost Yokoyama ušetřit celkově 35 % nákladů a zároveň zvýšit bezpečnost práce svých zaměstnanců, kteří se navíc nemusejí věnovat únavným, rutinním činnostem. Uchopovač RG2 poskytuje neomezené možnosti ke stabilnímu úchopu dílů různých tvarů, což zaručuje konzistentní kvalitu při jejich zpracování.

O Yokoyama Kogyo

Společnost, která byla založena v roce 1951 v japonském Toyota City, je předním výrobcem ražených kovových dílů pro automobilový průmysl s více než 200 zaměstnanci. Yokoyama je držitelem patentu na lisovací technologii SFP (Smart Forge Press), jejíž využití se rozšířilo po celém Japonsku. V roce 2010 firma založila výrobní pobočku v Thajsku, aby podpořila růst automobilového průmyslu v regionu.

Video k dispozici zde.

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot reprezentuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických, podtlakových a magnetických uchopovačů, oceňované uchopovací technologie Gecko, F/T senzorů, 2,5D kamerových systémů, šroubováku, brusky a měničů 

nástrojů. Aktuální šíře nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako balení, kontrola kvality, manipulace s materiálem, obsluha strojů, montáž a povrchové úpravy. Vedle své centrály v dánské Odense má společnost také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland,EPO MACHINERY,EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.