Check Point Harmony chrání při práci na dálku před známými i neznámými hrozbami

Harmony je první jednotné řešení pro vzdálenou práci, které poskytuje současně komplexní ochranu a jednoduchou správu

  • Harmony poskytuje vzdáleným uživatelům nejvyšší úroveň zabezpečení
  • Kompletní bezpečnostní řešení, které chrání před známými hrozbami i hrozbami nultého dne
  • Snadné nasazení a použití, kompletní správa prostřednictvím cloudové služby
  • Přehledný cenový model zaměřený na jednotlivé uživatele

PRAHA – 10. března 2021 Check Point® Software Technologies Ltd. (NASDAQ: CHKP), přední světový poskytovatel kyberbezpečnostních řešení, představil Check Point Harmony, první bezpečnostní řešení, které komplexním způsobem chrání uživatele, zařízení i jejich vzdálený přístup.

Harmony sjednocuje 6 cloudových bezpečnostních produktů pro 100% ochranu uživatelů. Nezáleží na tom, odkud, jak a kam se uživatel připojí, domácnost, zařízení, soukromí i podniková data budou v bezpečí před kyberhrozbami a útoky.

Harmony chrání před známými i neznámými kyberhrozbami, ať už se jedná o phishingové útoky, škodlivé e-mailové přílohy nebo zero-day ransomware. Harmony využívá revoluční AI technologie a ThreatCloud, největší světovou síť s informacemi o hrozbách, takže zastaví útoky dříve, než mohou způsobit nějaké škody.

Pro organizace je nyní prioritou zabezpečení „práce odkudkoli“. 81 % společností umožňuje v pandemické době svým zaměstnancům hromadně pracovat na dálku a 74 % u toho plánuje zůstat i v době post-pandemické. Nicméně mají vážné obavy o zabezpečení vzdálených uživatelů: 52 % uvedlo, že hlavní výzvou bylo zabezpečení koncových bodů zaměstnanců, a 47 % zmínilo zastavení útoků využívajících sociální inženýrství. Přesto pouze 29 % společností nasadilo ochranu koncových bodů i na zařízeních zaměstnanců.

Check Point Harmony sjednocuje zabezpečení koncových bodů, prohlížečů, e-mailů a vzdáleného přístupu a chrání všechna uživatelská zařízení a podnikové sítě, ke kterým se připojují, před známými i neznámými hrozbami. Harmony spojuje v jediném řešení všechny klíčové bezpečnostní funkce:

  • Kompletní zabezpečení webu: Jednou z hlavních součástí Harmony je Harmony Browse, unikátní řešení pro zabezpečené, rychlé a soukromé surfování po internetu s kontrolou veškerého SSL provozu přímo v koncovém zařízení. Navíc bez prodlev nebo nutnosti přesměrovat provoz skrz zabezpečenou webovou službu. Harmony Browse blokuje stahování zero-day malwaru, phishingové útoky a nevhodné nebo škodlivé webové stránky a zabraňuje v použití firemních hesel pro soukromé účely. Zároveň zajišťuje, že historie procházení zůstane soukromá a budou dodržovány všechny předpisy o ochraně osobních údajů. Harmony Browse v prohlížečích funguje jako nano-agent a lze jej kombinovat s jakoukoli bezpečnostní webovou bránou nebo řešením pro zabezpečení koncových bodů.
  • Zabezpečený vzdálený přístup odkudkoli a z jakéhokoli zařízení: Harmony Connect redefinuje SASE a bezpečně připojí libovolného uživatele nebo pobočku k jakémukoli zdroji. Sjednocuje 11 cloudových bezpečnostních služeb a podporuje i bezklientský zabezpečený vzdálený přístup (ZTNA, Zero Trust Network Access) z jakéhokoli prohlížeče.
  • Ochrana e-mailů a podnikových aplikací: Harmony Email & Office chrání e-mailové klienty a poskytují úplnou ochranu pro Microsoft Office 365, Exchange, Google G Suite a další. Chrání citlivá podniková data, blokují malware a pokročilé phishingové útoky a zabrání i snahám útočníků o krádež účtu.
  • Kompletní zabezpečení koncových bodů a zařízení: Harmony Endpoint chrání počítače před ransomwarem, phishingem a malwarem a minimalizuje následky případného narušení bezpečnosti pomocí automatické detekce a reakce. Harmony Mobile chrání mobilní zařízení zaměstnanců před škodlivými aplikacemi a síťovými útoky nebo útoky na operační systém.

„Organizace musely v uplynulém roce významně změnit IT infrastrukturu a umožnit zaměstnancům hromadně pracovat z domova. A tento trend bude pokračovat,“ říká Michael Suby, Research VP ve společnosti IDC. „Podle naší předpovědi bude do roku 2024 téměř 60 % všech pracovníků v USA pracovat na dálku. Rychlé změny ovšem vytváří mezery v zabezpečení a roste riziko útoku, zejména na soukromá zařízení a počítače zaměstnanců a vzdálená připojení k podnikovým aplikacím.“

„Masivní nárůst práce na dálku vytváří v bezpečnostních infrastrukturách organizací slepá místa, která nelze jednoduše odstranit pomocí několika různých samostatných produktů od různých dodavatelů,“ dodává Petr Kadrmas, Security Engineer Eastern Europe v kyberbezpečnostní společnosti Check Point. „Harmony proto unikátním způsobem spojuje všechny potřebné bezpečnostní a preventivní technologií. Vzdálená práce je tak bezpečnější než kdy dříve. Harmony navíc nabízí jednoduchý cenový model zaměřený na jednotlivé uživatele a celé řešení je spravováno prostřednictvím jediné cloudové služby.“

Více in formací o Check Point Harmony najdete zde: https://www.checkpoint.com/harmony

Sledujte novinky o společnosti Check Point:
Twitter: http://www.twitter.com/checkpointsw a www.twitter.com/CheckPointCzech
Facebook: https://www.facebook.com/checkpointsoftware
Blog: http://blog.checkpoint.com 
YouTube: http://www.youtube.com/user/CPGlobal
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/check-point-software-technologies

O společnosti Check Point Software Technologies

Check Point Software Technologies Ltd. (www.checkpoint.com) je přední poskytovatel kyberbezpečnostních řešení pro vlády a organizace po celém světě. Chrání zákazníky před kyberútoky 5. generace prostřednictvím unikátních řešení, která nabízí bezkonkurenční úspěšnost zachycení malwaru, ransomwaru a jiných pokročilých cílených hrozeb. Check Point nabízí víceúrovňovou bezpečnostní architekturu, Infinity Total Protection s pokročilou prevencí hrozeb 5. generace, a tato kombinovaná produktová architektura chrání podnikové sítě, cloudová prostředí a mobilní zařízení. Check Point navíc poskytuje nejkomplexnější a nejintuitivnější nástroje pro správu zabezpečení. Check Point chrání více než 100 000 organizací všech velikostí.