Supacat slaví pět let spolupráce se společností Rheinmetall v Austrálii

Praha, 10.března 2021 – Výrobce bojových vozidel Supacat a Rheinmetall slaví pět let partnerství v druhé fázi australského modernizačního programu LAND 400. Od momentu, kdy se Supacat Australia stal v roce 2015 v rámci tohoto obsáhlého programu partnerem Rheinmetallu, hrála společnost nedílnou roli v podpoře pro těžké kolové obrněné vozidlo BOXER CRV; a to konkrétně ve fázi zmírňování rizik (RMA) a během akvizičního období programu.

V souvislosti s vyhledáváním příležitostí pro lokální průmyslové zapojení je Supacat ideálním partnerem společnosti Rheinmetall, a to zejména díky vlastním australským programům, které kombinuje se zkušenostmi s podporou rozvoje příslušných průmyslových kapacit v zemi a s provozem vlastní specializované australské společnosti.  Zapojením australského průmyslu do nabídky vozidel BOXER v programu LAND 400 pak Supacat podporuje rozvoj partnerství a pomáhá překonat nejrůznější výzvy a překážky. Upevňuje tak svoji pozici v australském rámcovém projektu Suverénních průmyslových schopností (Sovereign Industrial Capability) pro bojová vozidla.

Pokračující snaha společnosti Supacat spolupracovat s místními průmyslovými partnery je pak dobrou zprávou i pro hráče na poli českého vojenského průmyslu, a to vzhledem k zájmu společnosti o očekávaný tuzemský program nákupu vozidel.

„Naše spolupráce s Rheinmetallem na programu LAND 400 za posledních pět let byla nesmírně přínosná a těšíme se na její další vývoj,“ říká Phil Applegarth, ředitel společnosti Supacat. „Úsilí, se kterým jsme do programu zapojili lokální australské společnosti, znamená další podporu a rozvoj mimořádně zajímavých příležitostí pro místní průmysl. Tento důraz na spolupráci a lokalizaci je něco, co se snažíme přenést do všech našich programů, nejen v Austrálii. “

Druhá fáze modernizačního programu LAND 400 přinese australským pozemním silám 211 nových průzkumných bojových vozidel BOXER 8×8. Předpokládaná výše investice celého modernizačního programu do lokálního průmyslu by měla v třicetiletém období dosáhnout částky zhruba 6,3 miliardy eur. Rovněž se očekává, že díky němu dojde k vzniku přibližně 1450 nových pracovních míst. Zapojení Supacat znamená také plošnější zastoupení společnosti v závodech Rheinmetall v Německu a Austrálii.

Supacat nedávno oznámil dohodu o spolupráci s českým systémovým integrátorem LPP s očekáváním, že domácí ministerstvo obrany brzy vyhlásí akviziční program nákupu lehkých útočných vozidel. V rámci této dohody Supacat využije svých dlouholetých zkušeností předního světového specialisty na vývoj a výrobu vysoce mobilních obranných vozidel, jež zajišťuje všechny aspekty designu a výroby vozidel, včetně návrhu a vývoje, testování, výroby prototypů, certifikace, malosériové počáteční výroby a podpory vozového parku.

O Supacat

Supacat je předním světovým specialistou na konstrukci a vývoj vysoce mobilních obranných vozidel. Společnost dodal přes tisíc specializovaných a v boji prověřenými vozidel, která jsou ve výzbroji mnoha armádách celého světa. V návaznosti na pevné základy, které se opírají o více než tři desetiletí úspěšného vývoje a výroby, se společnost stala jedním z předních světových odborníků na design a vývoj vybavení provozovaného v drsných podmínkách. Nadšený tým odborníků společnosti Supacat disponuje patřičnými dovednostmi, odbornými znalostmi, vysokým nasazením a velkým odhodlání nepřetržitě poskytovat zákazníkům vysoce kvalitní a na míru vytvořené výrobky. V souladu se současným vývojem a novými požadavky na vysoce mobilní cross-country obranná vozidla ze strany zákazníků se neustále rozšiřuje její produktová řada terénních kolových a pásových vozidel. Společnost je certifikován podle norem ISO 9001: 2015 a ISO 14001: 2015 a pokrývá všechny aspekty designu vozidel, včetně návrhů, vývoje, testování, výroby prototypů, certifikace, malosériové výroby a podpory vozového parku. Společnost má pobočky ve Velké Británii a Austrálii.