Aplikace Covidance: evidence povinného testování zaměstnanců a kontrola dodržování nařízení vlády

Praha, 17. března 2021 – Firmy mají od 12. března postupně povinnost testovat zaměstnance na Covid-19. V případě, že se zaměstnanec neprokáže negativním antigenním nebo PCR testem, nesmí ho firma pustit na pracoviště. V Komixu se rozhodli jít tomu naproti a celou evidenci testů digitalizovat. 

Výsledné řešení je pohodlné pro zaměstnance i pro firmu jako takovou. Pomocí aplikace v mobilním telefonu evidují veškeré vstupy do budovy včetně předložení negativního testu. 

Jednoduchá intuitivní apka

V Komixu vytvořili aplikaci Covidance, kam se zaměstnanec přihlásí, vloží scan nebo fotografii negativního testu, zadá jeho platnost a potvrdí vstup. A to je vše!

Pro řešení zvolili platformu Power Apps, která je nástrojem pro „Low Code“ vývoj a zrychlili nasazení do produkčního prostředí. První verze byla hotová za 2 dny a díky zkušebnímu používání hned v prvním týdnu odhalili další prostor pro procesní vylepšení. 

Za 10 dní otestováno a hotovo

Po cca 10 dnech byla aplikace zavedena do produkčního pilotního provozu. Všichni zaměstnanci Komixu mají aplikaci v mobilu a jsou schopni pomocí fotoaparátu vložit dokumenty potřebné pro evidenci dle nařízení.

Díky aplikaci tak mají v Komixu na pár kliků k dispozici seznam vstupů a k nim předložených negativních testů. 

O společnosti

KOMIX s.r.o. je česká společnost založená v roce 1992. Specializuje se zejména na návrh, dodávky a konzultace informačních systémů a aplikací na klíč a na integrační nebo transformační projekty.