Výzkum, vývoj i výroba techniky pro železniční dopravu. Accolade dokončil miliardovou investici do haly pro Faiveley v Bochumi.

24. března 2020, Praha – Investice do moderní a udržitelné průmyslové infrastruktury s přidanou hodnotou pro vývoj a výzkum v odvětví železniční dopravy. Přesně to splňuje dokončená investice skupiny Accolade v německé Bochumi. Do haly na klíč se nastěhoval mezinárodní výrobce a dodavatel techniky pro železniční dopravu Faiveley, který je součástí WabTec corporation. Projekt v celkové investici miliardy korun bude sloužit jako komplexní centrum pro výzkum, vývoj, výrobu i skladování výrobků se zaměřením na brzdové systémy.

Projekt připravený na míru právě pro Faiveley vyrostl na místě nevyužitého brownfieldu po továrně automobilky Opel, ve které byla výroba ukončena v roce 2014. Komplex o celkové rozloze 20 000 m2 tvoří z 50 % výrobní, výzkumné a vývojové kapacity, z 25 % kancelářské prostory a z 25 % sklad.

„Investice v Bochumi je ukázkovým příkladem toho, jak by mělo vypadat budování infrastruktury pro podnikání v 21. století. Starému nevyužitému areálu jsme vdechli nový život, projekt jsme připravili na míru nájemci i lokalitě a v neposlední řadě bude prostor využit kromě výroby a skladování také pro výzkum a vývoj. Když se k tomu přidají i aspekty, které z našich hal dělají jedny z nejšetrnějších průmyslových staveb na světě, mohu s klidem říci, že jsme opět investovali do něčeho, co má přidanou hodnotu přesahující tradiční pohled na moderní haly a sklady,“ komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade vstoupil do Německa v roce 2019 jako první český investor do moderních hal a stejně jako na ostatních trzích v České republiceš, Polsku, Slovensku a Španělsku se zaměřil na strategicky umístěné lokality, které mají potenciál stát se významnými centry podnikání pro celý evropský trh.

„Kromě skvělé polohy přímo v centru nejdůležitější průmyslové oblasti Porýní, kdy jsou Dortmund, Essen či Düsseldorf opravdu za rohem, mohou náš nájemce využít i 24 hodinový provoz areálu. I díky přímému napojení na dálniční síť vedoucí do Nizozemí a dynamickému rozvoji okolních průmyslových center se pak z našeho areálu stává jeden z nejlépe situovaných v dané oblasti,“ dodal Kratina.

Pro Editory: 

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 36 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze 2,1 mil. m² v hodnotě 1,6 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. V roce 2020 dosáhl jejich podíl v našem portfoliu na 35 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 791 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě.Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji. Více na www.accolade.eu. Data k 31. 12. 2020