Kam v lockdownu na degustaci vína? Ve čtvrtek na Clubhouse s Vinografem

Pražský vyhlášený vinný bar Vinograf dává fandům vína další možnost, jak si v době zavřených barů a restaurací užít víno za asistence sommeliérů. Degustace se přesouvají na aplikaci Clubhouse, a to každý čtvrtek od devíti večer. Připojit se může každý. Ideální je ale si nechat dopředu za zvýhodněnou cenu dovézt tzv. Clubhouse Pack s lahvemi, které se budou ve čtvrtek ochutnávat.

„Trápí nás, že se nemůžeme hostům osobně věnovat a návrat do normálu je stále v nedohlednu. Snažíme se proto stále hledat nové způsoby, jak jim nabídnout zážitek a osobní přístup,” vysvětluje zakladatel a spolumajitel Vinografu Jan Horešovský.

A tak ve Vinografu vymysleli Clubhouse Pack, tedy set vín, který vystačí na zhruba měsíc čtvrtečních seancí. Vína ilustrují témata, o kterých stojí za to si popovídat, jako jsou například. nemanipulovaná  nebo oranžová vína či problematiku neodstřelených šumivých vín a pet-natů.

„Zážitků už jsme za dobu pandemie vymysleli víc. Stále nabízíme a hodláme pokračovat v natáčení humorných degustací s Petrem Čtvrtníčkem a v tvorbě tematických setů vín, jako je pack k bingewatchingu nebo ke čtení,” říká šéfsommelierka Vinografu Klára Kollárová.

První série degustací přes Clubhouse začíná ve čtvrtek 25. března a končí 29. dubna. Přihlásit se do nich je možná přes tento odkaz.

O Vinografu

Vinograf je vinný bar v centru Prahy na Senovážném náměstí nabízející jak vína z celého světa, tak skvělou “wine-friendly” kuchyni šéfkuchaře Dušana Mackoviče. Nabízí i spoustu vín na skleničku, ještě více po lahvích, skvělý výběr sýrů a uzenin, erudovaný personál v čele s šéfsommelierkou Klárou Kollárovou a přátelskou atmosféru.