Tetra Pak a Rockwell Automation spojily síly. Posílí výkonnost výrobců práškových produktů v potravinářství

Tato spolupráce snoubí v odvětví osvědčená zpracovatelská řešení s přední strukturou řízení výroby. Výsledné spojené síly mají potenciál zvyšovat konzistenci kvality, posilovat efektivitu a snižovat variabilitu, a přenastavit tak výkonnostní laťku celého odvětví.

Praha, 25. března 2021 –Tetra Pak a Rockwell Automation oznámili strategickou obchodní spolupráci v oblasti systémů průmyslového zpracování sýra a potravinových produktů v prášku. Tato kombinace odborných znalostí v odvětví nabídne data a technologii, které sníží variabilitu a zvýší konzistenci kvality, a pomohou tak zajistit udržitelnou a nákladově efektivní výrobu výsledných produktů ve výrobních prostředích řízených poptávkou.

Spolupráce začala v oblastech odpařování a sušení rozprašováním a dala vzniknout novému řešení společnosti Tetra Pak pod názvem Powder Plant Booster™, které se pojí s modelovým prediktivním řízením (MPC), Pavilion8® a MPC technologií PlantPAx® firmy Rockwell Automation’s.

Kombinace odborných zkušeností v potravinářství společnosti Tetra Pak a přední digitální technologie Rockwell Automation pomůže výrobcům přizpůsobit se nestálému a poptávkou řízenému výrobnímu prostředí mnohem rychleji a nákladově efektivněji.

Systémy využívající Pavilion8 představila Rockwell Automation, aby umožnila snížit variabilitu kvality výrobků až o 60 %, u vedlejších produktů potom až o 75 %, výkonnost zvýšit až o 9 % a spotřebu energie na jeden výrobek snížit až o 9 %. Výrobcům tak umožňuje plně optimalizovat provoz, jelikož jim pomáhá udržet si konkurenceschopnost a zároveň vyhovět proměnlivým požadavkům trhu.

Viceprezident výroby sýrů a práškových výrobků pro Tetra Pak Fred Griemsmann uvedl: „Potravinářský průmysl nyní od výrobců vyžaduje doposud nevídanou pohotovost. Musíme tedy být připraveni nabízet zákazníkům pokročilou technologii řízení zpracovávání, která bude zároveň přizpůsobivá i přesná. Zákazníci mohou těžit z našich odborných znalostí v oblasti potravinářství, mít přístup k údajům o výrobě v reálném čase a přizpůsobit své výrobní proměnné tak, aby odpovídaly požadavkům – bez jakékoli ztráty na kvalitě, produktivitě či výkonnosti. Tato jedinečná spolupráce s Rockwell Automation poskytuje základ, na kterém tato možnost stojí.“

Viceprezident a generální ředitel systémů a řešení v Rockwell Automation Matthew Fordenwalt uvedl: „V Rockwell Automation jsme nadšení, že můžeme dále rozvíjet vztah, který trvá již 35 let a spolupracovat se společností Tetra Pak, která sdílí náš názor, že co nejhlubší pochopení zákazníka a jeho příležitostí, jak být výkonnější, představuje důležitou hodnotu. Věříme, že sdílení poznatků o zákaznících a technologické a oborové odbornosti přinese našemu odvětví výsledky zaměřené na to, co je skutečně podstatné.“

Tato obchodní spolupráce je důkazem toho, jak může kombinace odborných znalostí pomoci zákazníkovi dosáhnout důležitých, pro obchod zásadních cílů, a to i na celosvětové úrovni. Tetra Pak nyní může svým zákazníkům v oblasti odpařování a sušení rozprašováním nabídnout osvědčená řešení pokročilého řízení procesů a modelového prediktivního řízení, která sklidila úspěch po celém světě.

Řešení Powder Plant Booster™ – doplněné o software Pavilion8 – je platformou pro vytváření modelů procesů, pokročilé řízení a optimalizaci, kterou lze propojit se kterýmkoli systémem řízení, a získat tak neustálý přísun informací v reálném čase, diagnostiku a pokročilé řízení. Dosahuje jej tím, že nad rámec běžných systémů automatizace přidává inteligenční vrstvu, která díky zabudované metrice výkonnosti výrobní zařízení pohání k tomu, aby se věnovala více obchodním cílům najednou.

Další poznámky pro redakci:

  • Pohotovost je zásadním prvkem veškerých moderních výrobních či zpracovatelských postupů, je jí ale nutné dosahovat bez jakýchkoli negativních dopadů na pečlivost, kvalitu nebo výkon.
  • Tato kombinace technologií je prvním krokem k dlouhodobému, neustálému vylepšování. Nejde o jednorázovou transakci mezi dvěma společnostmi, ale součást pokračujícího cyklu spolupráce, založeného na provozních údajích v reálném čase, vypilovaných postupech a tržních/produktových požadavcích.
  • Obě společnosti budou spolupracovat, aby vytvořily funkční postupy, modely a způsoby řízení, ze kterých budou těžit výrobci.

Fotografie ke stažení naleznete na následujícím odkazu:

Tetra Pak-RA collaboration Computer Data Managment
Tetra Pak-RA collaboration

O společnosti Rockwell Automation

Společnost Rockwell Automation Inc. (NYSE: ROK), je globálním lídrem v oblasti průmyslové automatizace a digitální transformace. Propojujeme představivost lidí s potenciálem technologií, abychom rozšířili lidské možnosti a podpořili tak produktivitu a udržitelnost světa. Společnost Rockwell Automation sídlí v Milwaukee v americkém státě Wisconsin a zaměstnává okolo 23 500 lidí, kteří řeší problémy a starají se o zákazníky ve více než 100 zemích světa. Další informace o tom, jak přivádíme koncept Connected Enterprise k životu napříč průmyslovými podniky, najdete na webu http://www.rockwellautomation.com.

O společnosti Tetra Pak

Tetra Pak je přední světová společnost v oblasti zpracování potravin a obalových řešení. Poskytuje bezpečné, inovativní a ekologicky nezávadné produkty, které každý den plní potřeby stovek milionů lidí ve více než 160 zemích. S více než 23 500 zaměstnanci po celém světě věří v odpovědné vedoucí postavení v oboru a udržitelný přístup k podnikání.

Její slib „CHRÁNÍME, CO JE DOBRÉ“ odráží vizi zavázat se k tomu, aby byly potraviny všude bezpečné a dostupné.

Více informací o Tetra Pak je k dispozici na https://www.tetrapak.com/