U 43 % nabídek firmy odpovědí všem zájemcům. Motivační program StartupJobs sklízí úspěch a cílí na 100 %

Praha 29. března – Již přes 160 tisíc korun dostaly firmy na portálu StartupJobs, které se zapojily do motivačního programu spuštěného v lednu. Společnosti, které odpovídají všem uchazečům, i negativně, a včas hradí veškeré pohledávky, dostanou část peněz utracených na portálu zpět ve formě kreditů, ty pak mohou využít na další inzerci. StartupJobs chce docílit toho, aby každý žadatel o práci věděl, jak si stojí. Od začátku roku startupy zveřejnily 3 254 pracovních nabídek, z nichž 1 484 je ukončeno a byl u nich vyhodnocen tento cashback. 640 nabídek ho získalo, což tvoří 43 % inzerátů, kde se odpovědi dostalo všem zájemcům.

„Našli jsme jednoduchý a efektivní nástroj, který učí firmy odpovídat všem uchazečům. Získání kreditů za zpracování všech kandidátů je pro společnosti motivující. Asi každý zažil ten pocit, kdy se přihlásí na pracovní inzerát a jeho vysněná firma mu zatím neodpověděla, možná také ani neodpoví. Vy jen čekáte a nevíte, jestli přijmout jinou nabídku, která však není vaší první volbou. Ve chvíli, kdy firmy odpovědí všem uživatelům, třeba je i okamžitě zamítnou, protože se jim daný kandidát nehodí, tak všichni vědí, jak na tom jsou a mohou se podle toho zařídit,“ vysvětluje Filip Mikschik, zakladatel a CEO StartupJobs.

Dobrá morálka je cílem k úspěchu

Největší nárůst firem zapojujících se do motivačního programu StartupJobs eviduje v posledních 30 dnech, takže je patrný vzrůstající trend. „Startupy si začínají na program zvykat a učí se s ním pracovat. Doufáme, že se časem přiblížíme kýženým sto procentům,“ říká Mikschik. Inzeráty, které jsou způsobilé ke cashbacku, denně kontroluje robot a vyhodnocuje jejich status. Následně ještě překontroluje, jestli firma zaplatila všechny pohledávky vůči portálu, a pokud firma splnila veškeré podmínky, tak dostane kupon na kredity a může je začít okamžitě využívat. Robot také informuje inzerenty, co jim chybí, aby podmínky splnily. Mohou tak vše jednoduše napravit.

Cílem programu není rozdávat bonusy za reakce kandidátům, ale větší spokojenost uchazečů na portálu StartupJobs, protože se jim dostane odpovědi. Pozitivní zkušenost s náborovým procesem má velký vliv i na případný další zájem o práci ve firmě, kde to napoprvé nevyšlo. Mezi firmami, které mají hodně nabídek, si v motivačním programu vede nejlépe těchto 6 firem: UlovDomov, SpaceKnow, Livesport, Cleverlance Enterprise Solutions, Akcee a LOGEX Solution Center. Všechny tyto firmy mají nejvíce pracovních nabídek od začátku roku a 100% morálku, tedy i 100% cashback.

„Spousta společností si neuvědomuje, že word of mouth má pořád obrovskou sílu. Špatná zkušenost jednoho kandidáta na náborový proces se může lehce přenést na mnoho dalších. Taková firma může ztratit řadu potenciálních uchazečů. Společnosti utrácí obrovské marketingové rozpočty za budování brandu, ale často si neuvědomují, že i taková relativní maličkost jako špatná komunikace s kandidáty může toto úsilí podkopat,“ dodává Mikschik.

O StartupJobs

StartupJobs je platforma pro startupy, kterým pomáhá rozrůst se o ty správné lidi, uchazečům o práci zprostředkovává jejich vysněnou práci.