Společnost Daktela získala prestižní ocenění Czech Superbrands 2021

Praha 30. března 2021 – Hospodářsky nejúspěšnější rok v 15leté historii společnosti Daktela završilo prestižní mezinárodní ocenění Czech Superbrands 2021. Česká technologická společnost Daktela se tak letos zařadila do portfolia vybraných tuzemských značek, jež splnily velmi přísná kritéria kvality.

Superbrands je všeobecně uznávanou nezávislou mezinárodní autoritou v oblasti hodnocení
a oceňování obchodních značek. Firmy a společnosti jsou posuzovány zejména z hlediska známosti, prestiže, budování značky, hospodářských výsledků, případně inovací.  

„Velmi si ceníme, že jsme získali pečeť kvality Superbrands. Navíc jsme na začátku letošního roku obdrželi také nominaci na ocenění IT produkt roku za náš systém pro Chytrou karanténu. To dobře symbolizuje posun Daktely do pozice jednoho z technologických leaderů na trhu kontaktních center v rámci střední Evropy,“ říká Richard Baar, CEO a zakladatel společnosti Daktela.

Udělení titulu Superbrands daného roku předchází náročné výběrové řízení. Při nominaci se vychází z databáze všech registrovaných obchodních trade-mark značek na daném trhu. Následně je v rámci spotřebitelského průzkumu na základě známosti a obliby zúžen výběr na seznam semifinalistů. O udělování titulu Superbrands v daném roce nakonec rozhoduje odborná komise Brand Council.

Systém pro kontaktní centra Daktela je využíván nejenom v rámci náročných projektů typu „Chytrá karanténa“ nebo „Sčítání lidu, domů a bytů“, ale je důležitým nástrojem například pro e-shopy, finanční instituce nebo pro společnosti zabývající se logistikou, energetikou či cestovním ruchem, kterým umožňuje lépe komunikovat se svými zákazníky. Skupina Daktela v loňském roce zaznamenala prudký rozvoj, celkový konsolidovaný obrat se v meziročním srovnání zvýšil na 178 milionů korun. 

„V letošním roce plánujeme v rámci dalšího rozvoje společnosti mimo jiné otevřít pobočku v Budapešti a začít poskytovat dostupné omnichannel řešení i pro maďarské zákazníky,“ dodává na závěr Richard Baar, který byl v prosinci 2020 oceněn v prestižní anketě “TOP 30 IT osobností“, jež  každoročně vyhlašuje magazín ComputerWorld ve spolupráci s časopisem CIO Business World. 

O Daktele:

Česká technologická společnost Daktela má pobočky v České republice, na Slovensku, v Polsku, ve Spojeném království, v Dubaji a nově také na Filipínách, svůj systém je ovšem schopna dodávat globálně. Nabízí zákazníkům komplexní telekomunikační služby, kde základem je vlastní komunikační software Daktela, k němuž dodává i hlasové a SMS služby v rámci celé Evropy a mnoha dalších států. 

V roce 2020 překročila hranici 800 spokojených firemních zákazníků všech velikostí. Více informací na 

https://www.daktela.com/