Eurowag zažívá další úspěšný rok

Nejvíce se společnosti dařilo v oblasti automatizačních řešení a telematiky

Praha (6. dubna 2021) – Eurowag, poskytovatel integrovaných řešení mobility, zaznamenal další růstový rok. Společnost rozšířila svou síť poboček, akceptační síť a počet zákazníků stoupnul o 11 %. Mezi významné mezníky se také řadí uzavřená partnerství a akvizice. Jako například nedávné partnerství se společností Last Mile Solutions, či získání 51% podíl v chrudimské společnosti KomTeS

Nyní zaměstnává přes 1000 lidí v 18 evropských kancelářích. Od svého založení v roce 1995 Eurowag pravidelně zaznamenával minimálně 20% meziroční růst. Společnost se zařadila mezi TOP 5 evropských poskytovatelů logistických služeb. Nyní nabízí produkty v oblasti palivových karet, platby mýtného, finančních služeb, či telematiky. 

Začátky společnosti 

Historie firmy se začala psát v roce 1995 v Mostě, kdy Martin Vohánka obdržel nabídku od ropných rafinérií na distribuci jejich produktů. 

Ve své rané existenci firma nejdříve dodávala podnikům palivo v oblasti zemědělství, průmyslu a čerpacím stanicím. Zemědělci byli výhodným zákazníkem, protože byli schopní platit pohledávky hned a hotově, tím se firma vyvarovala riziku jejich neplacení. 

Zlom nastal v roce 2000, kdy se Eurowag přestěhoval do Prahy a spustil nový segment platebních služeb. Vše začalo na jednoduchém systému, kdy benzínky posílali SMS zprávy do firem a tím probíhaly autorizace nákupů nafty. Později Eurowag představil palivové karty, kterými se dalo platit i mýtné. 

V roce 2005 otevřel Eurowag první vozový park v České republice. V následujících letech přibyly další v Polsku, Maďarsku i na Slovensku. Nyní řešení od Eurowagu globálně využívají stovky tisíc kamionů. Jeho služby se rozšířily i na segment refundace daní a telematiky. 

Čistá mobilita a digitalizace jsou nedílnou součástí strategie Eurowagu 

Současná strategie Eurowagu míří jasně směrem k čisté mobilitě a digitalizaci. Vozidla EU produkují přibližně 12 % z celkových emisí oxidu uhličitého a s představením evropského Green Dealu s plánem na snižování čistých emisí skleníkových plynů, se stává téma čisté mobility stále viditelnějším. 

V roce 2019 Eurowag zřídil divizi pro elektromobilitu a alternativní paliva. „Pro úspěšný přechod směrem k alternativním technologiím je nutné propojit řadu oborů a činností firem i státních institucí tak, aby se docílilo dlouhodobě udržitelného a ekonomicky smysluplného řešení,“ uvedl generální ředitel společnosti Martin Vohánka. Společnost Eurowag tak například obsluhuje velké množství dat z více než 100 tisíc telematických jednotek instalovaných do osobních a užitkových vozů. Nyní poskytuje i dva základní typy zařízení pro sběr dat z elektromobilů. 

Mezi výhody využití telematiky u elektrických automobilů patří sledování a vyúčtování dobíjecích cyklů na veřejných stanicích, stejně tak jako v práci a v domácnosti. Telematika například dokáže na základě dobití baterie určit spotřebu elektřiny při nabíjení na konkrétním místě, a to bez nutnosti využití chytré dobíjecí stanice nebo nákladného elektroměru. 

Dalším produktem ze segmentu čisté mobility je tzv. EV mód, který je součástí globálně fungující aplikace Sygic GPS navigace. Navigace má integrovanou platbu za nabíjení s přístupem k téměř 300 000 nabíjecím bodům v Evropě, včetně informací o ceně za nabíjení a aktuální dostupnosti. 

Zároveň Eurowag rozšířil svou síť více než 15 000 čerpacích stanic o stanice poskytující alternativní paliva jako zemní plyn, LNG a CNG. Letos firma oznámila uzavření dohody s nizozemským provozovatelem Pitpoint a rozšířila své sítě o tři nové stanice v Belgii a Nizozemsku. 

Zemní plyn LNG by měl podle plánů Evropské unie získat do budoucna významný podíl mezi palivy v silniční dopravě. Řidiči mohou nyní načerpat LNG na 387 čerpacích stanicích v Evropě. Nejhustší je jejich síť v Itálii (92), následuje Španělsko a Německo. V Česku jsou zatím dvě.

Fotografie ke stažení naleznete na následujících odkazech:

1433122931
1493086040

O společnosti EUROWAG:

Společnost Eurowag, je se svou 25letou historií nejrychleji rostoucím poskytovatelem integrované mobility v Evropě. Zaměřujeme se na zjednodušení života společností zabývajících se provozováním komerční silniční dopravy. Jsme připraveni pomáhat našim zákazníkům s provozem více než 350 000 vozidel, která jezdí po zemích Evropy, Asie a Středního Východu. A to prostřednictvím produktů a služeb od plateb za klasické i alternativní palivo a mýto, vracení daní, telematiku; přes různorodé finanční služby či elektromobilitu; až po poradenství.Eurowag inovuje i v oblasti filantropie – projekt Philanthropy and You se pravidelně účastní ¾ zaměstnanců, je založen na naprosté důvěře v zaměstnance, kdy každý zaměstnanec dostane individuální rozpočet pro filantropii. Projekt inspiroval již několik dalších velkých IT korporací k podobné aktivitě. Pro více informací navštivte https://www.eurowag.com/cz.