Nový standard kvality chytrých telefonů pro mladé díky spojení realme a TÜV Rheinland

6. dubna, 2021 – Praha, Česká republika – realme, nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů na světě, a společnost TÜV Rheinland dnes představily nový standard kvality chytrých telefonů. Na základě výzkumu mezi mladými uživateli vytvořily certifikaci TÜV Rheinland High Reliability založenou na tříletém životním cyklu telefonu. Jako první tuto certifikaci obdržely smartphony realme C21 a C25.

Certifikace kvality TÜV Rheinland

Po více než osmi měsících výzkumů a testování TÜV Rheinland a realme společně vytvořily certifikaci vysoké spolehlivosti chytrých telefonů (TÜV Rheinland Smartphone High Reliability Certification), která slouží jako přední průmyslový standard pro významné trhy po celém světě.

Proces zahrnuje 23 hlavních testů, a to včetně deseti scénářů každodenního používání, jako je pád, opotřebení nebo poškrábání. Součástí je i sedm testovacích scénářů extrémních podmínek, jako jsou vysoké teploty nebo vlhkost, kolísání napětí, působení statické elektřiny nebo tlaku vzduchu, a 6 testovacích scénářů spolehlivosti jednotlivých komponent.

„Zahájili jsme spolupráci s TÜV Rheinland, abychom posunuli kontrolu kvality na další úroveň. Stali jsme se tak první značkou chytrých telefonů, která získala certifikaci TÜV Rheinland High Reliability. Touto sadou standardních postupů kvality projdou při testování a kontrole všechny chytré telefony realme,” říká CEO realme Sky Li.

Plně automatizovaná chytrá továrna

Jedním z klíčových atributů při výrobě kvalitních produktů je konzistence. Značka realme investuje do vývoje chytré továrny, která by měla být v blízké budoucnosti plně automatizovaná, a může proto zlepšit efektivitu a preciznost složitých výrobních procesů.

Příkladem takové automatizace je výrobní linka SMT, která je zodpovědná za umístění komponent na základní desku tištěných spojů. Aktuální míra automatizace je zde 87,5 %, což výrazně převyšuje běžné průmyslové standardy. Díky zvyšující se automatizaci umělé inteligence dokáže chytrá továrna realme vyrobit každý rok 60 milionů zařízení.

S důrazem na kvalitu

V realme věří, že kvalita výrobku začíná u nejmodernější technologie a vynikajícího designu, ale největší důraz je vždy kladen na kvalitu. „Při navrhování jakéhokoli produktu striktně dodržujeme předem stanovený soubor zásad a kritérií. Všechny produkty realme mají design, který udává trendy, využívají nejnovější technologie a jejich kvalita je přísně kontrolována,“ říká Sky Li.

Tým kontrolorů realme se během procesu navrhování, vývoje a testování zapojuje do každého ze stupňů, a pokud produkt v kterémkoliv okamžiku nesplňuje standardy kvality, je nutné ho od základu přepracovat.

Navrženo pro aktivní mládež

Značka realme zná své mladé uživatele a jde vstříc jejich aktivitám, jako je cestování nebo extrémní outdoorové sporty. Proto provedlo také důkladné testy souvisejících podmínek. Produkty jsou tak podrobeny třeba pádům z výšky až 1,8 metru na různé povrchy, aby se nasimulovaly nárazy při skateboardingu nebo parkouru, a zakouší i extrémní teploty od  minus 40 °C do plus 75 °C. 

O značce realme 

realme je značka, která se specializuje na poskytování kvalitních technologických produktů a služeb pod inspirativním heslem Dare-to-Leap. Produkty realme chtějí povzbudit mladé lidí ke ‘Skoku vpřed’ ve využívání nejnovějších technologií a designu.

Podle studie Counterpoint patří realme mezi top 7 značek mobilních telefonů v globálních dodávkách smartphonů ve 3. čtvrtletí roku 2020. V roce 2019 dosáhlo realme 25 millionů globálních dodávek smartphonů. Oproti předchozímu roku dosahovala společnost realme růst 808 %, což dělá z realme nejrychleji rostoucí značku smartphonů na světě ve čtyřech po sobě jdoucích čtvrtletích od roku 2019 do 2. čtvrtletí 2020. realme vstoupilo na 61 trhů po celém světě včetně Číny, jihovýchodní Asie, jižní Asie, Evropy, Ruska, Austrálie, Středního východu a Afriky a má globální základnu s více než 50 miliony uživatelů.