Společnost HP představuje nový notebook ENVY, navržený pro tvůrčí uživatele a vyrobený z udržitelných materiálů

Praha, 6. dubna 2021 – Společnost HP představuje nový notebook ENVY. Notebook HP ENVY 17 byl navržen s ohledem na potřeby tvůrčích uživatelů a na způsob, jakým v dnešní době pracují. Poskytuje jim tvůrčí svobodu a umožňuje jim zůstat ve spojení, ať už jsou kdekoli. 

Celkem 74 % spotřebitelů v oblasti tvorby obsahu se v době koronavirové pandemie intenzivněji zabývá tvůrčími činnostmi a často se také věnují zálibám, které kladou větší nároky na výkon počítače, například na zpracování fotografií, blogování na živo, nebo natáčení a editace krátkých videí.1

HP ENVY 17 je výkonná mobilní pracovní stanice pro kreativní práci s poměrem obrazovky k tělu 86,3 %2 při hmotnosti 2,5 kg, jež je vybavena procesory Intel Core 11. generace,3 grafickou kartou NVIDIA MX450, UHD displejem s rozlišením až 4K a podporou komunikace přes Wi-Fi 6 a Bluetooth® 5. Zařízení je také vybaveno SSD se sběrnicí PCIe a kapacitou až 1 TB,4 ke zvýšení výkonu při multitaskingu přispívá paměť s kapacitou až 32 GB. 

Nový notebook ENVY má funkce na míru šité tvůrčí práci včetně kalibrace barevného podání displeje již z výroby.5 Nabízí klávesnici typu all-in-one s funkčními zkratkami, o 19 % větší touchpad podporující gesta,6 fyzickou krytku kamery či přizpůsobení výkonu na základě tepelného profilu. Nechybí ani optimalizace displeje v nástroji HP Display Control, aplikace HP QuickDrop pro snadný přenos souborů do a ze zařízení7 či funkce HP Enhanced Lighting, která promění displej na vestavěné selfie osvětlení pro videohovory. K oběma zařízením se poskytuje služba Adobe Creative Cloud s 30denní zkušební dobou včetně aplikací Premiere Rush a Premiere Pro a softwarové sady Creative Cloud Photography Plan.8 

Společnost HP ve svých výrobcích i nadále klade důraz na udržitelnost. Nový notebook ENVY je vyroben z recyklovaného hliníku a ve své konstrukci také využívá recyklované plasty a plasty, u nichž hrozí, že by skončily v oceánech.9 Také při výrobě obalů se HP zaměřuje na přechod od plastů na jedno použití na dřevěná vlákna vyrobená ze 100 % z recyklovaných materiálů a na obaly z nasávané kartonáže, rovněž 100% recyklovatelné a nahrazující plastovou pěnu.10 

Nová bezdrátová myš HP 930 Creator skvěle doplňuje novou řadu notebooků ENVY. Jde o zařízení, které tvůrčím pracovníkům nabízí z hlediska individuální přizpůsobitelnosti největší možnosti.11 Tato všestranná myš umožňuje uživatelům pracujícím na více zařízeních přetahovat obsah mezi (celkem až třemi!) zařízeními, spárovanými s myší přes dongle nebo Bluetooth®. Po jednom úplném nabití přes port USB-C® vydrží v provozu až 12 týdnů.12 Po dlouhé práci ji za jedinou minutu dokážete nabít na další tři hodiny!13

Dostupnost a ceny

  • Notebook HP ENVY 17 bude v prodeji od konce dubna za ceny od 27 990 Kč. 
  • Bezdrátová myš HP 930 Creator bude v prodeji od dubna za ceny od 1 499 Kč. 

O společnosti HP 

Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na  http://www.hp.com.

1) 2020 HP Creative Consumers Insights (2 653 spotřebitelů v USA, Velké Británii a v Číně). 

2) Poměr obrazovky k tělu je procento aktivní plus neaktivní pozorovací zóny ve srovnání s aktivní zobrazovací zónou plus rámeček. Měřeno s víkem ve sviské poloze ke stolu.

3) Vícejádrový procesor je navržen tak, aby zlepšoval výkon určitých softwarových produktů. Ne všichni zákazníci nebo softwarové aplikace budou mít z používání této technologie nutně prospěch. Výkon a frekvence hodin se budou lišit v závislosti na vytížení aplikace a konfiguraci hardwaru a softwaru.

4) U pevných disků TB = 1 bilion bajtů. Skutečná formátovaná kapacita je menší. Až 35 GB systémového disku je vyhrazeno pro software pro obnovení systému. 

5) Všechny konfigurace jsou továrně barevně kalibrovány, Delta E <2. Delta E (dE) měří míru změny vizuálního vnímání dvou barev. Měření umožňuje zjistit, jak barevně přesný displej Delta E (dE) měří míru změny vizuálního vnímání dvou barev. Toto měření poskytuje cenný vhled do přesnosti barev zobrazení. 

6) Výpočty založené na celkové ploše ve srovnání s předchozí generací o 15 a 17 palcích. 

7) HP QuickDrop dává uživateli neomezený průchod k přenosu souborů, když jsou zařízení připojena přes Wi-Fi a velikost přeneseného souboru je omezena na 50 MB, když je telefon připojen přes LTE (uživatel je odpovědný za využití dat LTE). 

8) Nabídka dostupná po celém světě (s výjimkou Číny a zemí, na něž bylo uvaleno embargo, nebo jiných zemí, označených jako omezené příslušnými zákony nebo předpisy) novým i stávajícím předplatitelům ve věku nad 18 let. Kliknutím na ikonu Adobe v nabídce Start můžete uplatnit měsíční bezplatné zkušební členství pro vybraný software Adobe. Software je svázán se zařízením a není přenosný. Pokud se chcete zaregistrovat k odběru s automatickým obnovením, můžete při registraci zadat svoji platební metodu. Přidáním platební metody se vaše předplatné automaticky obnoví podle aktuální sazby v den obnovení, dokud jej nezrušíte. Pokud rezervaci zrušíte před koncem měsíčního bezplatného zkušebního období, nebude vám nic účtováno. Předplatné můžete kdykoli zrušit prostřednictvím stránky svého účtu Adobe nebo kontaktováním zákaznické podpory. Přečtěte si aktuální ceny Adobe Spark a zbývajících produktů Adobe, dostupných v této nabídce. Mohou platit další podmínky. NEPLATÍ, KDE JE UŽITÍ ZAKÁZÁNO NEBO OMEZENO ZÁKONEM. 

9) Na základě interní analýzy společnosti HP. Recyklovaný plastový materiál, jenž by skončil v oceánech, byl použit pro výrobu krytu reproduktorů, recyklovaný hliník pro kryt notebooku, zatímco spotřebiteli recyklovaný plast pro tlačítka klávesnice. Procento recyklovaných materiálů obsažených v každé složce se liší podle produktu. 

10) 100 % vnějšího krabicového obalu je vyrobeno z udržitelných zdrojů certifikovaných a recyklovaných vláken. Vláknové polštáře jsou vyrobené ze 100% z recyklovaného dřevěného vlákna a organického materiálu. Veškeré plastové polštáře jsou vyrobeny z více než 90% recyklovaného plastu. Tento údaj nezahrnuje plastové sáčky a plastové pěnové fólie. 

11) Na základě interní analýzy HP u myší, které podporují připojení více zařízení pomocí Bluetooth, mají programovatelná tlačítka a mohou přizpůsobit konkrétní nastavení aplikace. Nejvíce přizpůsobitelné – na základě počtu programovatelných tlačítek k 22. březnu 2021. 

12) Skutečná životnost baterie se bude lišit podle intenzity používání a podmínek prostředí a bude se přirozeně snižovat s časem a použitím. 

13) Na základě testování životnosti baterie myši. Výpočet na základě 120 minut pro úplné nabití baterie. Skutečná životnost baterie se bude lišit podle intenzity používání a podmínek prostředí a bude se přirozeně snižovat s časem a použitím.

Označeno tagem