Pracující populace na home office ztrácí kondici. MultiSport představuje firemní online eventy, které rozhýbou i pobaví

Praha, 7. 4. 2021 – Až dvanáct hodin u počítače a nulový pohyb. Tak vypadá den většiny Čechů, kteří se během posledního roku přestěhovali z kanceláří do improvizovaných domácích pracoven. Kvůli sedavému způsobu života, prohloubenému trvající pandemií, se řada zaměstnanců potýká se zhoršením fyzické i psychické kondice. Společnost MultiSport Benefit proto v době uzavření sportovišť přichází s firemními online eventy zaměřenými na vzdělávání a komplexní péči o zdraví.

Práce z domova se za poslední rok stala takřka standardním pracovním režimem pro drtivou část firem a zaměstnanců na administrativních pozicích. S omezenými možnostmi pohybu a často nevhodným vybavením pro práci v domácích podmínkách se však projevují i neblahé důsledky tohoto ochranného opatření. 

Vnímáme, že lidé na hromadný režim home office nebyli adekvátně připraveni. Pracují u jídelního stolu, z gauče a dokonce i z postele. Špatná poloha u práce a její chybějící kompenzace zdravým pohybem pak z dlouhodobého hlediska může představovat problémy zejména s krční a bederní páteří. Pokud se zaměstnavatelé nebudou problematice věnovat, hrozí, že zaměstnanci postižení tímto fenoménem začnou plnit ordinace ortopedů a zaměstnavatelé zase zaznamenají ‚epidemii‘ pracovních neschopností,“ říká Marián Škripecký, Country manager MultiSport Benefit pro Českou republiku.

MultiSport se v období uzavřených sportovních a relaxačních zařízení zaměřil na vzdělávání a péči o zdraví zaměstnanců přímo v online prostředí.  Zaměstnavatelé mohou pro svůj kolektiv zajistit odborné konzultace v oblasti zdravého stravování, ergonomie pracovního místa, posílení zádového svalstva nebo například stress managementu. 

Uvedením online eventů chceme mezi zaměstnavateli pozvednout povědomí o důležitosti komplexní péče o zdraví v oblastech, které jsou vlivem pandemie COVID-19 upozaděny. Tato aktivita je novým nástrojem zaměstnavatelů, díky němuž se mohou účinně starat o zdraví zaměstnanců i během omezujících pandemických opatření. Zaměřujeme se na stravu, pohyb i duševní rovnováhu, která je opomínána, ale bez pochyby je pro celkové zdraví zásadní. Konkrétní témata online eventů MultiSportu si může zaměstnavatel navolit podle zpětné vazby od zaměstnanců a soustředit se právě na to, co zaměstnanci potřebují. Interaktivní eventy formou videohovoru s odbornými lektory jsou pro účastníky na home office i v kanceláři vítaným zpestřením rutinní práce a nuda rozhodně nehrozí,“ doplňuje Škripecký.

„Online workshopy od MultiSportu jsou výbornou alternativou pro udržení psychické a fyzické kondice zaměstnanců skupiny ORLEN Unipetrol v době uzavřených sportovišť. Osvědčily se nám jak teoretické přednášky na téma zdravá výživa nebo duševní hygiena, tak i praktická cvičení s vlastním tělem,“ řekla Jitka Vaněčková, vedoucí odboru odměňování a administrativy z personálního úseku ORLEN Unipetrol.

 „Naše kolegy se snažíme podporovat ve zdravém životním stylu a celkové pohodě i mimo jejich pracovní povinnosti. Se společností MultiSport spolupracujeme již několik let nejen prostřednictvím MultiSportek. Společně organizujeme i další aktivity, jako například měření skladby těla, 90denní proměnu s osobním trenérem a výživovým poradcem, a nyní také oblíbené online webináře. Lektoři zaměstnance opravdu nadchli a poskytli jim cenné rady v oblasti stravování, pohybu i správného sezení.  Touto cestou chceme jít i nadále a těšíme se na další budoucí spolupráci,“ uzavírá Klára Řídká, manažerka odměňování Tesco Stores ČR.

O společnosti MultiSport Benefit

Firma MultiSport Benefit, s.r.o., působí v ČR od roku 2010 a je dceřinou společností Benefit Systems SA. Tato mateřská společnost byla založena v roce 2001 a zaujímá vedoucí postavení na polském trhu zaměstnaneckých benefitů v oblasti sportu a relaxace. Hlavním produktem společnosti MultiSport Benefit, s.r.o., je partnerská síť zařízení, které lze navštívit s kartou MultiSport – zaměstnanecký benefit, který může zaměstnavatel pracovníkům buď plně hradit, na jeho financování se podílet, nebo si kartu zaměstnanec platí na měsíční bázi sám.

Kartu MultiSport mohou zaměstnanci využít každý den na jeden volný vstup v síti více než 2 700 sportovních a relaxačních zařízení po celém Česku a Slovensku. Na výběr zde mají přes 260 druhů aktivit. Tento benefit tedy dává svým uživatelům možnost vyzkoušet si různé aktivity a dělat zrovna to, na co mají náladu.

Karta MultiSport dnes dává více než 160 000 českým zaměstnancům příležitost, aby se cítili lépe jak po fyzické, tak i psychické stránce. Díky tomu jsou zdravější, spokojenější a v práci výkonnější. Pomáhá tak se snížením fluktuace zaměstnanců a posílením loajality vůči zaměstnavateli.