Nový Galaxy SmartTag+: chytrý způsob, jak najít, co se ztratilo

Praha 8. dubna 2021 – Společnost Samsung Electronics oficiálně představuje chytrý přívěsek Galaxy SmartTag+. Disponuje technologií Bluetooth Low Energy (BLE) i ultra-wideband (UWB), takže umožňuje přesnější lokalizaci než předchozí modely. Rovněž využívá technologii rozšířené reality (AR), s jejíž pomocí dokáže uživatele velmi jednoduše přivést ke ztracenému předmětu pomocí fotoaparátu chytrého telefonu. Přívěšek Galaxy SmartTag+ bude v České republice dostupný od 30. dubna 2021 v modré a černé variantě. Doporučená maloobchodní cena činí 1 099 Kč. 

Jak snadno najít, cokoli ztratíte

Galaxy SmartTag+ je nejnovějším přírůstkem do modelové řady chytrých přívěsků Samsung Galaxy SmartTag. Lze jej připevnit na libovolný předmět, třeba na batoh nebo klíče, a pak je spolehlivě a snadno najít pomocí služby SmartThings Find na mobilním zařízení Galaxy. 

K hledání přispívá rozšířená realita 

Do výbavy Galaxy SmartTag+ patří jak Bluetooth ve verzi BLE, tak i technologie ultra-wideband (UWB). Díky ní lze k hledání ztraceného předmětu využít i systém rozšířené reality (AR). Slouží k tomu funkce AR Finder, která uživatele snadno navede k hledané věci na displeji chytrého telefonu s podporou UWB (např. Galaxy S21+ nebo S21 Ultra). Na displeji se zobrazí vzdálenost od hledaného předmětu a šipka ve směru, v jakém máte hledat. Když se k předmětu dostatečně přiblížíte, může navíc přívěsek hlasitě zazvonit, takže věc najdete, i když zapadla třeba pod gauč. 

„Technologie UWB představuje opravdu velkou změnu. Hledání libovolných předmětů je díky ní podstatně přesnější a spolehlivější,“ říká KJ Kim, viceprezident a ředitel výzkumu a vývoje mobilních zařízení v mobilní divizi Samsung Electronics. „Právě proto ji stále častěji používáme v rámci celého ekosystému Galaxy a hledáme nové a nové způsoby, jak s její pomocí lidem vylepšit a usnadnit každodenní život.“ 

Přívěsek lze lokalizovat i na velkou vzdálenost 

Výhody přívěsku Galaxy SmartTag+ se výborně doplňují se schopnostmi vyspělé aplikace SmartThings Find – ztracený předmět lze lokalizovat na mapě i v případě, že se nachází daleko od vás. Díky Bluetooth LE se totiž přívěsek dokáže připojit k libovolnému zařízení náležejícímu do ekosystému Galaxy, a s hledáním vám tudíž můžou pomoct majitelé jiných přístrojů této řady. Když v aplikaci SmartThings Find nahlásíte ztrátu přívěsku, dokážou ho lokalizovat zařízení Galaxy, která mají zapnutou funkci SmartThings, a vy dostanete hlášení o jeho poloze. Veškerá data jsou samozřejmě šifrovaná a chráněná, o poloze přívěsku se tedy dozvíte jen vy, a nikdo jiný. 

Dálkové ovládání chytrých zařízení jediným stiskem tlačítka 

Přívěsky Galaxy SmartTag+ a SmartTag ovšem mají i jiné funkce, neslouží jen k lokalizaci ztracených předmětů. Zapomněli jste vypnout lampu na nočním stolku a šli jste ven? Nemusíte se vracet domů, přívěsek zvládne zhasnout za vás. Plní i jiné úkoly, stačí si je nastavit v aplikaci SmartThings a pak jen stisknout tlačítko. 

Systém funguje v rámci služby SmartThings Find, která je k dispozici v aplikaci SmartThings. Víc informací najdete na webové stránce www.samsung.com/smartthings.  

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení, digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Samsung je podle žebříčku Interbrands z roku 2020 pátou nejhodnotnější značkou světa s hodnotou 62,3 miliardy USD. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.