Cisco bude poskytovat svá řešení jako službu – přichází program Cisco Plus

Praha, 13. dubna 2021 – Společnost Cisco představila svoji novou strategii Cisco Plus, která zákazníkům přinese flexibilní modely pořizování a spotřeby ve formě služby u řešení pro konektivitu, zabezpečení a automatizaci, aby tak podpořila digitální agilitu v cloudově orientovaném světě.

Cisco vychází vstříc potřebám zákazníků a výrazně modernizuje svoji strategii prodeje hardwaru, softwaru a služeb. Nové možnosti pořízení a provozu produktů Cisco v rámci programu Cisco Plus zjednodušují jejich spotřebu a užívání. Cisco Plus nabídne špičková síťová, bezpečnostní, výpočetní, úložná, aplikační, monitorovací a diagnostická řešení ve formě služby s jednotným předplatným, takže budou snadno dostupná, jednoduše použitelná a nabídnou bezkonkurenční komfort.

Síť jako služba (NaaS)

Síť ve formě služby je cloudový model, který zákazníkům umožní jednoduše provozovat síť a dosahovat výsledků, jaké od ní očekávají, aniž by museli vlastnit, budovat a udržovat svoji vlastní infrastrukturu. Podnikové IT se dnes snaží jednodušším způsobem zajistit konzistentní, bezpečný přístup stoupajícímu počtu vzdálených a mobilních uživatelů. Právě v této situaci je výhodný model NaaS. Nabízí jednoduchý a spolehlivý způsob, jak toto zajistit v hybridním pracovním prostředí. Řešení Cisco SASE, které je v současné době k dispozici, zákazníkům umožňuje jednoduše využívat i budoucí služby s využitím dosavadních investic. Cisco plánuje ve druhé polovině tohoto roku omezeně vydat řešení NaaS, které sjednotí síťové, bezpečnostní a monitorovací služby v přístupových, WAN a cloudových doménách. Řešení Cisco Plus NaaS nabídne: 

  • Bezproblémový a bezpečný přístup k aplikacím a cloudovým poskytovatelům,
  • flexibilní modely dodávání, včetně možnosti pay-per-use nebo pay-as-you-grow, 
  • úplný přehled od koncového zařízení přes aplikace po ISP,
  • jednotné uplatňování pravidel, které zajistí správný přístup správným uživatelům, 
  • zabezpečení ve všech prvcích, nikoli jako nadstavba, 
  • analýzu v reálném čase s využitím AI/ML ke sledování nákladů a výkonu, 
  • rozšiřitelnost na celé IT prostředí prostřednictvím API, 
  • pro partnery možnost přidávat další vrstvy s přidanou hodnotou a poskytovat služby rychleji.

Nabídka NaaS se nejprve zaměří na cloudové řešení služeb pro bezpečný přístup (SASE). 

„Každý podnik je jedinečný svými aktuálními problémy, ale jedno mají všechny společné – potřebu vše zjednodušovat,“ říká Todd Nightingale, viceprezident a generální ředitel divize podnikových sítí a cloudu společnosti Cisco. „Síť ve formě služby je skvělá volba pro podniky, které chtějí přejít na cloudový provozní model bez složitých změn. Cisco v tomto ohledu přináší pokrokové řešení v podobě programu Cisco Plus. Společně s našimi partnery chceme nabízet většinu našeho portfolia technologií prostřednictvím cloudu, s cloudovou správou a ve formě služby.“  

Úvodní nabídka: Cisco Plus Hybrid Cloud  

Řešení Cisco Plus Hybrid Cloud, které bude k dispozici od poloviny roku 2021, bude formou služby poskytovat kompletní portfolio výpočetních, síťových a úložných prostředků pro datová centra spolu s úložišti a softwarem třetích stran. Propojí tak lokální, okrajová a veřejná cloudová prostředí. Nabídne flexibilní model spotřeby a úplný soubor služeb životního cyklu prostřednictvím portálu Cisco Customer Experience (CX) a ve spolupráci s partnery. Zákazníci si mohou zvolit požadovanou úroveň služeb pro plánování, návrh a instalaci. Cisco Plus Hybrid Cloud vyhoví potřebám širokého spektra zákazníků. Umožňuje přímý závazek využití v rozmezí 0-100 %, s dodáním do 14 dnů. Prvotní nabídka v podobě služby bude omezeně k dispozici v Austrálii, Kanadě, Německu, Holandsku, Velké Británii a Spojených státech.

Portál Cisco Plus Experience v cloudu CX

Později v letošním roce budou moci zákazníci využívající nový typ služeb být v kontaktu se společností Cisco snadno a rychle prostřednictvím samoobslužného portálu Cisco Plus Experience založeném na cloudu Cisco CX. Portál zákazníkům a partnerům poskytne informace o celém portfoliu služeb a umožní jejich využití a sledování spotřeby. Součástí intuitivního rozhraní bude i tržiště, kde si zákazníci budou moci vybírat z rozsáhlého katalogu služeb společnosti Cisco a jejích partnerů. 

Pokračování modelu, kde je partner na prvním místě

Cisco Plus využívá stávající partnerský ekosystém, jehož prostřednictvím bude moci větší počet zákazníků získat přístup k prostředkům, jaké potřebují. Společnost Cisco a její partneři mají přes 20 let zkušeností a společně nabízí více než 2300 služeb. Partneři v programu Cisco Gold Provider budou hrát klíčovou roli při distribuci nabídky Cisco Plus, která rozšíří jejich portfolio řešení ve formě služby. Ostatní partneři budou také moci výhodně prodávat a podporovat ucelenější okruh řešení Cisco.

Další zdroje:

  • Veškeré tiskové zprávy společnosti Cisco můžete sledovat na Facebooku a LinkedInu pod hashtagem #CiscoCZPress.

O Cisco Systems 

Cisco, (NASDAQ: CSCO) je celosvětovým technologickým lídrem, který již od roku 1984 pomáhá tomu, aby fungoval internet. Naši zaměstnanci, produkty a partneři pomáhají lidem navazovat bezpečná spojení a již dnes využívat digitální příležitosti zítřka. Další informace naleznete na newsroom.cisco.com nebo nás sledujte na Twitteru na @Cisco.