HP přináší individualizaci uživatelské zkušenosti s výpočetní technikou pomocí nových softwarových nástrojů

Praha, 13. dubna 2021 – Společnost HP představuje nové výkonné funkce vývojářské sady HP Omnicept Solution, jakož i důležité nástroje včetně dalších novinek, týkajících se hardwaru, které umožní IT oddělením spravovat a monitorovat jejich připojení ZCentral Connect prostřednictvím aplikace ZCentral Remote Boost.

HP Omnicept – individualizovaná VR

Edice HP Reverb G2 Omnicept přináší nejmodernější funkce náhlavní soupravy HP Reverb G2 a nejen to – nabízí optiku a zvuk od společnosti Valve spolu s nejmodernějším senzorovým systémem, který měří pohyb svalů, směr pohledu, velikost zornic a pulz. Abychom uživatelskou zkušenost ještě vylepšili, ve vývojářské sadě HP Omnicept SDK nabídneme HP VR Spatial Audio, prostorový zvuk využívající technologii strojového učení, optimalizovanou pro VR.

Když HP představilo HP Omnicept Solution, bylo cílem poskytnout vývojářům výkonnou a inteligentní technologii, která by dokázala při využití technologií VR v podnikovém prostředí nabídnout nový, vysoce individualizovaný, poutavý a adaptivní uživatelský zážitek. HP VR Spatial Audio využívá virtuální polohování zvuku pomocí technologie HRTF, která umožňuje dosáhnout realistického zážitku a nabídnout individualizovaný zvuk, protože audio se ve VR přizpůsobuje konkrétnímu uživateli. Komunitě vývojářů s hrdostí oznamujeme, že naše funkce Omnicept podporuje Unreal Engine stejně jako Unity.

Naše spolupráce se společností HP na vývoji HP Omnicept Solution posune odvětví rozšířené reality významným způsobem kupředu a přinese také účinnější možnosti trénování a simulace ve VR,“ uvedl David Weinstein, ředitel pro virtuální a rozšířenou realitu společnosti NVIDIA. „HP Omnicept úzce spolupracuje s nejnovějšími komerčními řešeními RTX společnosti NVIDIA a otevírá nové cesty ke zlepšení pocitu pohody při používání VR a nabízení ještě realističtějších zážitků prostřednictvím nejmodernějšího foveovaného vykreslování a prostorového zvuku.“

Od května bude vývojářská sada HP Omnicept Solution SDK jako součást flexibilních obchodních modelů oficiálně k dispozici ke stažení na adrese developers.hp.com/xr. Náhlavní souprava HP Reverb G2 Omnicept Edition VR bude v České repubice v prodeji od června za cenu 29 900 bez DPH. 

HP ZCentral – individualizované IT

Řešení ZCentral je nedílnou součástí technologií, které během pandemie udržují klíčové podniky v provozu. Od hollywoodských studií až po podniky zabývající se strojírenstvím a vývojem produktů, architektonické kanceláře či instituce vysokoškolského vzdělávání – technologie ZCentral je využívána jako zásadní nástroj, poskytující uživatelům přístup k vysokému výpočetnímu výkonu prakticky odkudkoli.

V posledním roce byl tým Z by HP v těsném kontaktu se zákazníky, aby od nich získal více námětů na to, jak podnikovým uživatelům nabídnout lepší služby a jak vyjít vstříc vysokoškolským institucím, které se připravují na hybridní přístup ke své IT infrastruktuře. V nedávné studii uvedlo 42 % amerických firem, že plánuje zavést rozvrh počítající se střídáním zaměstnanců v kancelářích, aby snížily jejich obsazenost, a 66 % pedagogů uvedlo, že očekává posun směrem k hybridnímu způsobu vzdělávání.

Společnost HP usiluje o snížení zátěže, které jsou v souvislosti s hybridním způsobem práce a vzdělávání vystavena IT oddělení, a poskytuje jim nové nástroje pro správu a monitorování připojení ZCentral Remote Boost, umožňující individuálně přizpůsobit výpočetní prostředí uživatele lépe než kdykoli předtím. Vedoucí pracovníci zodpovědní za IT nyní mohou prostřednictvím konzole pro správu přijímat upozornění týkající se hardwaru, souvisejícího se spravovanými pracovními stanicemi Z, a monitorovat stav jimi spravované flotily centralizovaného hardwaru. Schopnost zefektivnit využití a správu zdrojů je pro IT oddělení zásadní a ZCentral Connect nyní poskytuje větší kontrolu a možnost ukončit nečinná připojení a na dálku uvolnit nepoužívaný hardware. Nová funkce pro plánování, dostupná v ZCentral Connect, je ideální například pro konstruktéry nebo týmy vytvářející vizuální efekty, kteří se snaží optimalizovat přidělení zdrojů a výkon pracovní stanice. Našim zákazníkům z akademického sektoru toto řešení umožní, aby si studenti mohli vyžádat a rezervovat výpočetní výkon pracovní stanice nebo aby vyučující provedli hromadnou rezervaci pro celou učebnu. Zpřístupnění této funkce také ulehčí práci správcům IT, kteří se již nebudou muset zabývat správou a plánováním výpočetního výkonu pracovních stanic ZCentral Remote a budou se moci soustředit na jiné úkoly, jež jsou pro organizaci, v níž pracují, kriticky důležité.

Pro zákazníky působící v oboru digitálního umění, animace a vývoje produktů jsou v tvůrčím procesu zásadně důležitým prvkem tablety a displeje Wacom®. Na konci roku 2020 jsme s nadšením představili připravovanou možnost přirozeného používání digitálního pera s produkty Wacom. Tým ZCentral se i poté společně se zákazníky věnoval vyladění citlivosti snímání tlaku pera v celé řadě kreativních aplikací, dostupných prostřednictvím ZCentral Remote Boost, a dnes s hrdostí oznamujeme, že pracovníkům ve tvůrčích i technických profesích můžeme nabídnout plnou kompatibilitu s displeji a tablety Wacom. Uživatelé nyní mohou zaznamenávat své nápady, vytvářet koncepty a tvořit prakticky odkudkoli pomocí přirozenějšího 2D a 3D kreslení a manipulace.

Chcete-li se o řešení HP Omnicept dozvědět více, navštivte stránku HP.com/Omnicept. Další informace o řešeních HP ZCentral Remote Boost a ZCentral Connect najdete na stránce HP.com/ZCentral.

O společnosti HP 

Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na  http://www.hp.com.

Označeno tagem