IBM Cloud for Financial Services urychluje inovace díky podpoře Red Hat OpenShift

Propojený ekosystém SAP zahrnuje více než 90 partnerů a institucí nabízejících finanční technologické služby 

ARMONK, N. Y., 14. dubna 2021 – Společnost IBM (NYSE: IBM) oznámila, že první všeobecně dostupná cloudová platforma s přípravou pro finanční služby, IBM Cloud for Financial Services, nyní obsahuje podporu pro systém Red Hat OpenShift a další cloudově nativní služby. Platforma IBM Cloud for Financial Services byla poprvé uvedena v roce 2019 a její návrh vznikl ve spolupráci s Bank of America. Od té doby vytvořila společnost IBM cloudové prostředí, které díky možnostem v oblasti dodržování předpisů a prvotřídního zabezpečení1 podporuje potřeby odvětví finančních služeb pro kritické úlohy a ochranu dat. Platforma IBM Cloud for Financial Services je navržena s cílem omezit rizika finančních institucí, jejich partnerů a finančních technologií a rychle inovovat pomocí vestavěných kontrolních mechanismů platných pro celý ekosystém.

Kromě Bank of America spolupracuje společnost IBM s několika celosvětovými finančními institucemi, například BNP Paribas, Luminor Bank, MUFG a dalšími, a s více než 90 nezávislými prodejci softwaru (ISV) a poskytovateli softwaru ve formě služby (SaaS). V rámci dnešního oznámení se společnost SAP připojila k ekosystému IBM Cloud for Financial Services a poskytuje klientům rozmanitou sadu aplikací, které mohou prostřednictvím platformy nasadit.

„Společně s některými největšími bankami na světě a lídry ve sféře dodržování předpisů podporujeme změnu při přijímání cloudu pro vysoce regulovaná odvětví s cílem zlepšit zabezpečení a dodržování předpisů v celé branži,“ řekl Howard Boville, ředitel pro hybridní cloudovou platformu společnosti IBM. „Zaměřením na zabezpečení dat, dodávané s možnostmi důvěrného výpočetního prostředí a sofistikovaného šifrování od společnosti IBM, chceme omezit riziko v dodavatelském řetězci pro banky, pojišťovny a další poskytovatele finančních služeb a současně urychlit podporu a využití inovací.“  

Zabezpečená platforma pro otevřené inovace

Díky všeobecné dostupnosti platformy IBM Cloud for Financial Services mohou nyní odvětví finančních služeb i technologičtí partneři vytvářet aplikace s pomocí systému Red Hat OpenShift, přesouvat úlohy virtuálních strojů a zavádět profily pro soulad s předpisy napříč jednotlivými úlohami – a podpořit tak trvalé potřeby v oblasti dodržování předpisů. Instituce poskytující finanční služby teď mohou urychlit cestu do cloudu pomocí ovládacích prvků pro zabezpečení a dodržování předpisů vestavěných do platformy IBM Cloud for Financial Services pro cloudově nativní aplikace i úlohy VMware. 

Systém IBM Cloud for Financial Services vychází z cloudu IBM, což je nejlépe zabezpečený a otevřený firemní cloud v celém odvětví, jenž využívá platformu Red Hat OpenShift jako primární prostředí Kubernetes ke správě kontejnerizovaného softwaru v rámci celé firmy a obsahuje více než 200 cloudově nativních služeb PaaS s rozhraním API, díky nimž lze vytvářet nové a vylepšené cloudově nativní aplikace. Vývojáři a ekosystémoví partneři mohou tvořit a modernizovat v zabezpečeném prostředí a podporovat inovace pro současného moderního zákazníka. 

Ochrana dat pomocí důvěrného výpočetního prostředí

Kvůli ochraně dat napříč cloudově nativními aplikacemi a úlohami VMware využívá platforma IBM Cloud for Financial Services čtvrtou generaci funkcí IBM pro důvěrné výpočetní prostředí a šifrování „Keep Your Own Key“, dodávané prostřednictvím služeb IBM Hyper Protect Services a s podporou komerčně dostupné bezpečnostní certifikace na nejvyšší úrovni1. Díky tomu mohou firmy s pomocí technologie ovládat vlastní šifrovací klíče, takže klienti jsou jediní, kdo mohou řídit přístup k jejich datům. Tatáž hardwarová jistota zprostředkovává důvěrné výpočetní prostředí, což znamená, že finanční instituce mohou zpracovávat kritická data v zabezpečené enklávě v rámci sdíleného cloudového prostředí.

Kvůli snazšímu přijetí cloudu u klientů nabízejících finanční služby vyvinula společnost IBM platformu IBM Cloud for Financial Services, která pomáhá řešit bezpečnostní a zákonné požadavky tohoto vysoce regulovaného odvětví. Srdcem platformy je prostředí IBM Cloud Framework for Financial Services, které dodává sadu informovaných prvků pro zabezpečení a dodržování předpisů, aby bylo možné bezpečně operovat s citlivými bankovními daty ve veřejném cloudu. Systém vznikl ve spolupráci se společnostmi Bank of America a Promontory, což je globální konzultační lídr ve sféře dodržování předpisů ve finančních službách, a bude jej udržovat Rada pro cloudové finanční služby společnosti IBM pod vedením Howarda Bovilla, ředitele pro hybridní cloudovou platformu IBM.

SAP se spojuje s ekosystémem IBM Cloud for Financial Services 

Platforma IBM Cloud for Financial Services vytvořila rozrůstající se ekosystém více než 90 poskytovatelů ISV a SaaS, jenž umožňuje organizacím poskytujícím finanční služby integrovat nabídky od jiných poskytovatelů, modernizovat centrální aplikace a zlepšovat zákaznickou zkušenost. Díky přidání systému SAP mohou nyní klienti v rámci svých pracovních úloh rychle začít spolupracovat s největší firmou vyvíjející podnikové aplikace.

IBM provede poskytovatele ISV a SaaS jednotlivými kroky procesu zapojení, jenž zahrnuje vyhodnocení z technologického a bezpečnostního hlediska, přesun pracovních úloh a ověření připravenosti, s cílem vyřešit rizika pocházející od třetích a čtvrtých stran. Platforma IBM Cloud for Financial Services obsahuje ovládací prostředí, které pomáhá finančním institucím snižovat výdaje a urychlit růst výnosů při současném zajištění bezpečného partnerského ekosystému vyhovujícího předpisům.

Tento proces podporuje partnerské iniciativy zaměřené na dodržování předpisů spolu s požadavky systému IBM Cloud Framework for Financial Services a efektivní začlenění pomocí systematického přístupu, s podporou technických, bezpečnostních a regulatorních týmů společnosti IBM. 

Více informací o platformě IBM Cloud for Financial Services naleznete na stránkách www.ibm.com/cloud/financial-services.  


1 – Na základě služby IBM Hyper Protect Crypto Service, která je jako jediná v celém odvětví založená na certifikačním hardwaru FIPS 140-2 úrovně 4. FIPS 140-2 na úrovni 4 představuje nejvyšší úroveň zabezpečení definovanou v tomto standardu. Na této úrovni zabezpečení poskytují fyzické zabezpečovací mechanismy komplexní ochrannou obálku kolem šifrovacího modulu s cílem detekovat a reagovat na všechny neoprávněné pokusy o fyzický přístup.

Označeno tagem