E-shop datart.cz získal cenu popularity a cenu kvality v kategorii elektro v soutěži Shop roku 2020

V soutěži Shop roku, ve které již dvanáctým rokem zákazníci a odborná porota volí nejpopulárnější, nejzajímavější a nejkvalitnější e-shopy českého internetu, získal za rok 2020 e-shop datart.cz cenu popularity v kategorii elektro, cenu kvality v kategorii elektro a cenu kvality v kategorii bílé zboží. 

DATART v loňském roce, kdy měl kvůli pandemickým opatřením zavřené prodejny více než sto dní, obhájil svou pozici na trhu právě především díky internetovému obchodu. „Přestože máme více než sto kamenných prodejen a dbáme na přímý kontakt zákazníka s našimi elektro specialisty, dlouhou dobu se věnujeme rozvoji e-shopu a navázaných služeb, jako například osobní vyzvednutí objednaného zboží do třiceti minut v prodejně nebo komfortní službu dopravy zboží větších rozměrů s možností výnosu do domácnosti, instalace nového a odvozu vysloužilého spotřebiče. Velmi nás těší, že zákazníci e-shop datart.cz vnímají jako spolehlivý internetový obchod, cena popularity a cena kvality je pro nás velkou motivací do budoucna,“ říká František Mikoška, obchodně-marketingový ředitel skupiny HP TRONIC, do které značka DATART patří.

Pořadatelem soutěže ShopRoku je společnost Heureka Group a.s., která provozuje prostředí cenového srovnávače Heureka.cz a jako nákupní rádce lidem radí při výběru produktů i kvalitních obchodů. Cena kvality v soutěži Shop roku promítá zákaznickou zkušenost s internetovým nákupem za celý uplynutý rok. Cena popularity je cenou internetových uživatelů, kteří vybírají své nejoblíbenější e-shopy roku. 

DATART je jedním z největších elektro prodejců v České republice a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP TRONIC. Datart v současnosti v ČR provozuje více než 100 elektroprodejen. www.datart.cz HP TRONIC je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s třicetiletou tradicí. Do jejího portfolia patří značky Datart, Euronics, Eta a e-shop Kasa.cz. Společnost působí také oblasti cestovního ruchu a gastronomie, provozuje mimo jiné Resort Valachy se čtyřmi hotely s wellness centry, ski areálem a golfovým hřištěm. V současné době v ČR zaměstnává více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz