Léto 2021: Air France navyšuje spoje do oblíbených rekreačních oblastí ve Francii, v rámci Evropy i severní Afriky

  • 80 sezónních linek včetně 22 nových po Francii, Evropě i severní Africe
  • Plně variabilní letenky a jistota refundace 

Společnost Air France se připravuje na letní období, kdy se očekává postupné oživování letecké přepravy a cestování. Během letní sezony bude Air France provozovat 80 sezónních linek – včetně 22 zcela nových – do Francie, Evropy
a severní Afriky, z letišť Paříž-Charles de Gaulle, Paříž-Orly i francouzských regionů. Tyto sezónní linky budou zahrnuty do stávající letového řádu Air France. 


14 nových evropských leteckých tras doplněných o severní Afriku

Aktuálně Air France nabízí 39 sezónních letů na střední vzdálenost, nově přes letošní léto přidává dalších 14 nových tras: 

  • Paříž-Charles de Gaulee do/z Tangrie a Agadir (Maroko), Monastir (Tunisko) Valletta (Malta), Las Palmas (Kanárské ostrovy), Korfu a Řecko od 5. července 2021. 
  • Paříž-Orly z/do Bari (Itálie) k 31. květnu 2021, Ibiza (Španělsko) a Alžír (Alžírsko) k 28. červnu 2021
  • Marseille-Provence z/do Katánie (Itálie) od 26. června 2021 a Korfu (Řecko) od 19. července 2021
  • Nice-Francouzská riviéra z/do Londýna (Velká Británie) a Tunisu (Tunisko) od 28. června 2021

8 nových tras napříč Francií 

Svým zákazníkům nabídne Air France 41 sezónních tras po Francii, z toho 8 zcela nových: 

  • Paříž-Charles de Gaule z/do Ajjacia, Bastii, Calvi a Figari od 5. června 2021 
  • Perpignan z/do Brestu, Štrasburku a Nantes od 25. června 2021 
  • Biarritz z/do Caenu od 25. června 2021 

Lety z Prahy

Na trase Praha – Paříž-Charles de Gaule je během letní špičky plánováno až 14 letů týdně (od 5. července do 29. srpna). 

Přehled letový řádů 

Veškeré letové řády a ceny letenek jsou k dispozici online na webu airfrance.com. Letecká společnost Air France bude také v brzké době upřesňovat dálkový letový řád pro letní sezonu 2021. Tento letový řád se může změnit v závislosti na cestovních omezeních souvisejících s pandemií onemocnění covid-19. Od začátku koronavirové krize upravuje společnost Air France svou nabídku letů v reálném čase, s přihlédnutím k vývoji pandemie.

Rezervujte si svou letní dovolenou bez starostí se službou Air France Protect 

V souladu se svou obchodní politikou nabízí společnost Air France plně variabilní
a upravitelné letenky na všechny rezervace platné do 31. prosince 2021. Cestující tak mohou bezplatně změnit svůj rezervovaný let nebo získat voucher, pokud již cestovat nechtějí. Pokud je let zrušen leteckou společností, cestující se může rozhodnout cestu odložit, požádat o vrácení hodnoty celé letenky nebo obdržet voucher.

Bezpečnost na prvním místě

Zdraví a spokojenost cestujících, stejně jako zaměstnanců společnosti, jsou pro Air France prioritou. Air France se zavázala poskytovat svým zákazníkům optimální zdravotní i hygienické podmínky v každé fázi jejich cesty, již od vstupu na letiště. Na palubě letadla a po celou dobu cesty je povinné nosit ochranu nosu a úst (roušku, respirátor). Vzduch v kabině je vyměňován každé tři minuty. Systém recyklace vzduchu na palubě letadel Air France je vybaven HEPA filtry (High Efficiency Particulate Air), které jsou používány v nemocnicích na operačních sálech. Společnost Air France také zpřísnila postupy čistění paluby, zejména pak dezinfekce povrchů, které jsou před každým letem v kontaktu se zákazníky, jakou jsou područky, stolky nebo obrazovky.  

Snadné vyhledání testovacích center 

Pro vstup do mnoha zemí je aktuálně požadováno předložení negativního cestu na onemocnění covid-19. Pro usnadnění vyhledání schválených screeningových center pro otestování vytvořila aliance SkyTeam, jejíž zakládajícím členem je společnost Air France, interaktivní mapu, která je přístupná na webu airfrance.com. Tento seznam je pravidelně aktualizován. 

—–

About Air France

Since 1933, Air France has been promoting and highlighting France throughout the world. With an activity divided between passenger transport, cargo transport and aeronautical maintenance, Air France is a major air transport player. A workforce of more than 45,000 staff are committed on a daily basis to offering each customer a unique travel experience. Air France, KLM Royal Dutch Airlines and Transavia make up the Air France-KLM Group. The Group relies on its powerful hubs at Paris-Charles de Gaulle and Amsterdam-Schiphol to offer a vast international network. Its Flying Blue frequent flyer program has over 17 million members. Air France and KLM are members of the SkyTeam alliance which has a total of 19 member airlines.

Air France places the health and safety of its customers and staff at the heart of its concerns. As part of its Air France Protect health and safety commitment, the company has introduced the strictest health and hygiene measures to ensure a safe trip.