Softec se stal technologickým partnerem Bankovní identity

Praha, 21. dubna 2021 – Softwarová společnost Softec se dnes stala jedním z technologických partnerů nedávno založené společnosti Bankovní identita a.s., ve které jsou sdruženy české banky, jež mají zájem poskytovat svým zákazníkům tzv. službu BankID (tedy elektronickou identifikaci fyzických osob). 

Společnost se oblasti digitální identity věnuje dlouhodobě, jak v oblasti ověřování identity, tak elektronického podpisu, napříč různými kanály. 

„BankID vhodně doplní a rozšíří námi nabízené metody ověření a podpisu našim klientům a jejich zákazníkům,“ doplňuje Josef Trojánek, expert na bankovnictví Softec.  

Řešení a služby skupiny dnes využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. K těm nejvýznamnějším patří skupiny VIG, Raiffeisen, Generali, KBC nebo Orange.

KONEC

Softec

Je konzultačně-softwarovou skupinou, jejíž služby využívají klienti v devíti zemích střední a východní Evropy. Jedná se především o poradenství v oblasti informačních systémů, analýzu, návrh a vývoj komplexních IT řešení, systémovou integraci nebo outsourcing. Mezi klíčové zákazníky patří významné banky, pojišťovny, instituce veřejné správy a telekomunikační firmy. V roce 2012 se na Slovensku stala IT firmou roku, o pět let později pak získala ocenění Diamant slovenského byznysu jako třetí nejlepší zdravě rostoucí firma v Bratislavě. V roce 2018 zvítězila v soutěži IT projekt roku s biometrickou identifikací pro Tatra banku. Ta firmu dlouhodobě považuje za jednoho ze svých nejlepších dodavatelů (Top Supplier Award 2019). Aktuálně má v Česku a na Slovensku 390 zaměstnanců. Více na www.softec.cz.

Bankovní identitaSpolečnost Bankovní identita poskytuje službu BankID, tedy službu pro elektronickou identifikaci fyzických osob s širokou škálou použití jako je přihlašování, ověřování, podepisování nebo třeba předávání KYC údajů. Více na www.bankid.cz.