Inteligentní venkovní kamera Netatmo nyní podporuje HomeKit Secure Video

Praha, 22. dubna 2021 – Inteligentní venkovní kamery Netatmo (ve variantě se sirénou i bez ní) nově podporují HomeKit Secure Video. Uživatelé si budou moci zobrazit videa na své kameře v aplikaci Apple Home a bezpečně je uchovávat ve službě iCloud. Tato bezplatná automatická aktualizace softwaru, která je od února 2020 dostupná pro Inteligentní interiérové kamery Netatmo, bude během následujících dní zpřístupněna i všem venkovním kamerám, a to včetně těch již zakoupených.

Inteligentní venkovní kamery Netatmo okamžitě upozorní uživatele na vloupání do domácnosti. Dokáží rozlišit osobu, zvíře, automobil i neškodný pohyb a v případě, že zachytí podezřelou aktivitu, okamžitě na ni uživatele upozorní. 

„Uživatelé jsou zvláště citliví, jedná-li se o ochranu jejich bezpečnostních videí. Chtějí mít jistotu, že jsou jejich videa chráněná před třetími osobami. Abychom vyhověli jejich přání, navrhli jsme kameru s místním úložištěm. Chtěli jsme zákazníkům nabídnout i jiné možnosti a současně zachovat ochranu jejich údajů, proto jsme se rozhodli integrovat podporu zabezpečeného videa Apple HomeKit. Díky tomu mohou uživatelé Netatmo ve službě iCloud bezpečně uchovávat záznamy aktivit zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou. Uživatelé Netatmo si teď navíc mohou vybrat mezi 3 způsoby zálohování: Apple HomeKit Secure Video, osobní účet služby Dropbox nebo osobní FTP server,“ uvedl Fred Porter, zakladatel společnosti Netatmo. 

Pomocí HomeKit Secure Video mohou uživatelé chránit své domácnosti

Uživatelé Apple si nyní mohou v aplikaci Apple Home, na zařízení iPhone, iPad či iMac zobrazovat bezprostředně zaznamenávaná videa, stejně jako i 10 dní staré záznamy aktivit nahrané Inteligentní Venkovní Kamerou. Mají-li uživatelé nastavenou Apple TV, HomePod nebo iPad jako home hub, HomeKit Secure Video využívá inteligenci zařízení k bezpečné analýze záznamů činností zachycené Inteligentní Venkovní Kamerou a jejich následnému roztřízení (osoba, zvíře, vozidlo atd.). Videa jsou bezpečně uložena ve službě iCloud, kde je mohou zobrazovat pouze uživatelé.

S rozšířením o HomeKit Secure Video přicházejí i nové funkce Inteligentní venkovní kamery. Uživatelé mohou vytvářet automatizované úkony: např. pokud Inteligentní venkovní kamera zaznamená osobu, okamžitě se rozsvítí venkovní osvětlení.

Aby mohl uživatel využívat HomeKit Secure Video, potřebuje mít na úložišti iCloud volných alespoň 200 GB. Jednu kameru je možné přidat zdarma. Ti, kdo mají předplacené úložiště o velikosti 2 TB, mohou přidat až pět kamer, aniž by došlo k omezení velikosti úložiště iCloud.

Cena a dostupnost 

Venkovní inteligentní kamera se sirénou Netamto je dostupná v prodejních sítích Alza, CZC a Smarty.cz  www.netatmo.com za 9199,99 korun. 

Inteligentní venkovní kamera bez sirény je dostupná u stejných prodejců za 7999,99 korun. 

Všechny funkce Inteligentních venkovních kamer jsou dostupné zcela zdarma. Pro používání kamer nebo povolení přístupu k údajům není potřeba žádné další předplatné či dodatečné poplatky.

Fotografie si můžete stáhnout na následujících odkazech:

SOC_Day_Lifestyle_WEB
NOC-Smartphone-EN
NOC-Lifestyle-01-WEB

O společnosti Netatmo

Netatmo je jedním z lídrů v oblasti chytré domácnosti, který navrhuje a vyrábí intuitivní inteligentní zařízení pro bezpečnější a komfortnější domov.

V roce 2012, kdy společnost vznikla, se zavázala nadále navrhovat a uvádět na trh zařízení, pro něž platí:

  • 100 % bez poplatků: bez předplatného a jiných nákladů
  • 100% zabezpečení: garance ochrany údajů a respektování soukromého života uživatelů
  • 100% průběžný vývoj: pravidelné aktualizace a přidávání funkcí zdarma

Netatmo v současnosti nabízí 13 zařízení a příslušenství pro chytrou domácnost. Užitečná a snadno použitelná zařízení uživatelům usnadňují každodenní život a současně zvyšují komfort jejich domácnosti.

Kromě řady výrobků určených pro širokou veřejnost se společnost v rámci programu „with Netatmo“ ve spolupráci s předními značkami z oblasti stavebnictví podílí na vývoji možnosti integrace řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. 

V roce 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovému specialistovi v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.