KVADOS nasazuje do skladů inteligentní rukavice společnosti ProGlove

22. duben 2021 – Zvýšení efektivity je dnes společně s automatizací a robotizací klíčovým motorem v logistice. Jak ale zlepšit práci lidí ve skladech, kde se provoz bez lidské ruky neobejde? Při manipulaci s PDA zařízeními a čtečkami potřebuje skladník klasicky dvě ruce. Kdyby ale používal inteligentní skenovací rukavici, zkrátí se čas oproti práci s běžnými skenery až o 40 %.

KVADOS spojil síly s německou společností ProGlove, která na trh s touto invencí přišla. Vyvíjejí špičkové průmyslové výrobky s myšlenkou na budoucnost Průmyslu 4.0. Inteligentní řešení této společnosti používají renomované organizace po celém světě ve výrobě, logistice, skladování a obchodu.

S klasickými skenery je v některých situacích obtížné manipulovat a nejsou dostatečně ergonomické. Naopak ProGlove rukavice jsou ideální volbou pro skladové aplikace, paletizaci nebo při balení. Výrazně zlepšují efektivitu celého procesu, neboť umožňují skladníkům pracovat rychleji, bezpečněji a celý proces je jednodušší. Práci usnadňují jak akustické, tak vibrační signály bez nutnosti očního kontaktu s PDA nebo monitorem.

Rukavice pod označením MARK 2 patří k nejmenším a nejlehčím nositelným čtečkám na trhu (váží jen 40 gramů) a umožňuje tak uživatelům snadno skenovat všechny druhy kódů. Zároveň zachovává volné ruce pro práci. Čtečka navíc oproti standardním PDA zařízením nabízí rozšířený rozsah vzdálenosti skenování, a to až na 150 cm. A manipulace? Nasazení zvládne skladník jedním pohybem, pro skenování stačí stisknout palec a ukazováček k sobě. Výhodou je nabídka pro praváky i leváky a vybrat si můžete také z více velikostí, které pohodlně padnou jak mužům, tak ženám.

Skenery čárových kódů fungují buďto na technologii Bluetooth Low Energy nebo si můžete vybrat rádiovou frekvenci. V obou případech je zajištěná kvalita a přesnost snímání dat, které potřebujete ke sledování zboží. Vše přizpůsobeno potřebám vašeho provozu a konkrétním procesům ve skladu. 

KVADOS tak své řešení mySTOCK® WMS rozšířil vedle možnosti klasických PDA terminálů a moderního hlasového ovládání také o variantu využití inteligentní skenovací rukavice. 

„Trend skladové automatizace nebo volných rukou skladníka je v dalším vývoji logistiky klíčový. Pozornost skladníka se díky volným rukám soustředí pouze na manipulaci se zbožím, a to je to, co ve skladu vítězí,“ říká Hana Prauzková, obchodní a marketingová ředitelka společnosti KVADOS.O společnosti KVADOS

Vyrábíme a dodáváme softwarová řešení zákazníkům na míru. Zaměřujeme se zejména na oblasti podnikových informačních systémů (ERP) a pokladního systému pro maloobchodní sítě, nástrojů pro řízení obchodních procesů a vztahů se zákazníky (CRM), logistiky a skladování (WMS) a řízení vnitrofiremních procesů spojených s elektronickým oběhem dokumentů (DMS) a úkolováním. Nabízíme také software pro poskytovatele servisu a služeb. Naší doménou je podpora práce uživatelů v terénu a optimalizace procesů. Správně nastavené procesy totiž pokládáme za základ úspěšného fungování každé firmy.

Na trhu působíme od roku 1992 a nadále zůstáváme českou nezávislou akciovou společností s centrálou v Ostravě. Naše produkty a služby jsou denně využívány ve 12 zemích světa. Spolupracujeme s předními technologickými partnery i řadou vysokých škol, podílíme se na výzkumných projektech.

V případě zájmu o navázání obchodně-partnerské, marketingové či mediální spolupráce se na nás neváhejte obrátit, a to na kontaktní telefon 731 531 233 nebo e-mail sikorova@kvados.cz. Odkaz na web https://mystock.kvados.cz/