Okurky Hugo – Kaufland sází na čerstvost s lokálními dodavateli

/Praha, 21. dubna 2021/ Každý den se v prodejnách Kaufland objeví více než dvě stovky druhů čerstvého ovoce a zeleniny od 50 vybraných lokálních dodavatelů a jejich počet se neustále rozrůstá. Posledním přírůstkem jsou okurky Hugo od Čerstvě utrženo pěstované ve sklenících ve Velkých Němčicích na Moravě. „Vnímáme rostoucí zájem o produkty od lokálních farmářů. Proto vyhledáváme a podporujeme ty, kteří jsou schopni nám dodávat tu nejvyšší kvalitu v co nejkratší době od sklizně,“ vysvětluje Renata Maierl, tisková mluvčí Kauflandu, a dodává: „Okurky Hugo nabízíme exkluzivně, navíc jsou ekologičtější – bez plastové fólie.“ 

„Letošní rok byl vyhlášen Mezinárodním rokem ovoce a zeleniny, i proto se snažíme jejich nabídku rozšiřovat a naše zákazníky inspirovat k vyšší konzumaci těchto nejdůležitějších zdrojů vitamínů a zdraví prospěšných látek. A nejvíce jich je v čerstvých plodech, které měly čas dozrát,“ uvádí Renata Maierl. Od značky Čerstvě utrženo, sdružení několika českých farmářů, která je garantem kvality, lokálního původu a udržitelného přístupu k pěstování potravin, nabízí Kaufland také například cherry rajčata Nelinky, koktejlová rajčata Strabena a v letní sezóně borůvky. 

Okurky odrůdy Hugo jsou křupavé salátové okurky s plnou chutí, protože mají čas skutečně dozrát. Navíc jsou vždy čerstvé, na prodejny se dostanou do 48 hodin od sklizně, jelikož je vypěstovali moravští farmáři a nemusejí cestovat přes půl Evropy. Pro zachování chuti a čerstvosti je uchovávejte nejlépe na chladném místě nad 10 °C. Salátové okurky obsahují mnoho vitamínů a minerálů, např. A, B, C, K a mangan, měď nebo draslík. Díky velkému obsahu vody jsou vhodné při hubnutí, jelikož detoxikují a hydratují organismus. Hodí se do salátů, polévek, omáček nebo smoothies a na své si přijdou i milovníci okurkové limonády nebo ginu s tonikem. Svou cestu si okurky prorazily i v kosmetice díky jejich posilujícím účinkům na pleť.

Hugo okurky najdete exkluzivně ve všech prodejnách Kaufland.

Fotografie: https://bit.ly/32vRcZx

Další tipy z Kauflandu: https://bit.ly/Kaufland_CZ

O společnosti Kaufland:

Kaufland Česká republika v.o.s. je součástí německé obchodní skupiny Schwarz. Na český trh vstoupil v roce 1998 a v současné době zde provozuje 135 prodejen, dvě logistická centra a vlastní masozávod. V České republice zaměstnává více než 23 500 lidí. Kaufland působí kromě Česka v dalších sedmi zemích světa: v Německu, na Slovensku, v Polsku, Chorvatsku, Rumunsku, Bulharsku a Moldávii. Celkem provozuje více než 1 300 prodejen, masozávody a logistická či distribuční centra. Zaměstnává více než 150 tisíc lidí.