Český kapitálový fond Nation 1 posiluje tým

Nově na pozici senior associate nastupuje Anna Richtrová, která původně řídila investiční kampaně ve Fundliftu.

Praha, 23. duben 2021
Český venture kapitálový fond Nation 1, který se zaměřuje na pre-seedová a seedová kola investic do startupů, má novou posilu na pozici senior associate. Je jí Anna Richtrová, která doposud řídila investiční kampaně a věnovala se byznys developmentu ve Fundliftu, první investiční crowdfundingové platformě ve střední Evropě, kde za pouhé dva roky pomohla 44 startupům vybrat přes 250 milionů korun. V Nation 1 nyní bude mít na starosti správu investičního portfolia, analytiku startupů i jejich přípravu na investiční kola.

„V Česku vzniká spousta skvělých startupů s obrovským potenciálem. V Nation 1 se chci zaměřit na přípravu těchto projektů na investiční kola a zlepšit tak jejich šanci na úspěch. Startupová scéna je plná kreativních i ambiciozních lidí a mě těší, že jim na cestě ke splněným snům mohu pomáhat,“ vysvětluje svoji motivaci Anna Richtrová, nová senior associate českého investičního fondu Nation 1.

„Jsme moc rádi, že v týmu můžeme přivítat právě Annu. Ze startupového světa má spoustu cenných zkušeností a věříme, že díky ní pomůžeme skvělým českým startupům růst ještě rychleji,“ říká spoluzakladatel a managing partner Nation 1 Marek Moravec.

Digitalizace v Česku

„Loňská pandemie měla na českou startupovou scénu stimulační efekt. Krize byla pro lidi paradoxně výzvou a namotivovala je k realizaci myšlenek, na které dříve neměli čas nebo dostatek odhodlání. Velký potenciál vidím zejména v medicíně, healthcare a vzdělávání. U digitalizace už není otázka ano, nebo ne, ale jde o hledání cenově efektivních řešení,“ popisuje Anna Richtrová očekávání od roku 2021.

Za vznikem Nation 1 stojí čtveřice Marek Moravec, Jaroslav Trojan, Petra W. Končelíková a Martin Bodocký, kteří do fondu dohromady vložili 1 milion eur a prostřednictvím financování i sdílení mnohaletých zkušeností podávají pomocnou ruku startupům v raných fázích vývoje. Pro startupy s globální vizí má fond v seedových fázích připravené částky až 1,5 milionu eur. V následujících deseti letech plánuje Nation 1 investovat 35 milionů eur do zhruba 40 firem na území Česka a pomoci jim tak s mezinárodní expanzí.

Richtrová vystudovala obor business administration na University of New York v Praze. Svět financí ji okouzlil poté, co se přihlásila na mezinárodní soutěž CFA Institute Research Challenge se zaměřením na akciové analýzy. Se svým týmem nejprve vyhrála národní kolo a následně reprezentovala Českou republiku na evropském kole v Londýně. Po dokončení magisterského studia na Solvay Brussels School Economics & Management se přestěhovala do Londýna a nastoupila na půlroční stáž investičního bankovnictví v ING. Do domoviny se vrátila ve stejný den, kdy ve Velké Británii skončilo hlasování o brexitu.

Více o Nation 1

Investor, akcelerátor i sehraný tým profesionálů, kteří nejdou pro dobrou radu daleko: to je Nation 1, venture kapitálový fond se zaměřením na preseedová a seedová kola investic do startupů. Za jeho vznikem stojí čtveřice Marek Moravec, Jaroslav Trojan, Petra W. Končelíková a Martin Bodocký, kteří do fondu dohromady vložili 1 milion eur a prostřednictvím financování i sdílení mnohaletých zkušeností podávají pomocnou ruku startupům v raných fázích vývoje. Pro startupy s globální vizí má fond v seedových fázích připravené částky až 1,5 milionu eur. V následujících deseti letech plánuje Nation 1 investovat 35 milionů eur do zhruba 40 firem na území Česka a pomoci jim tak s mezinárodní expanzí.