Cestující společnosti KLM mají v rámci evropských letů k dispozici Wi-Fi připojení

Praha, 26. dubna 2021 – Od druhé poloviny dubna je ve všech letadlech Boeing 737 flotily KLM instalovaná Wi-Fi technologie. Bezdrátové internetové připojení je dostupné na evropských letech společnosti KLM, cestující mají na výběr ze tří internetových balíčků: Messaging, Surf
a Stream. 

Společnost KLM uzavřela spolupráci se společností Viasat, která bude bezdrátové připojení na palubách letadel KLM poskytovat. Společnost Viasat instaluje do konce letošního roku do KLM letadel celkem osmnáct Wi-Fi technologií. Připojení k internetu je pasažérům umožněno připojením přes evropský satelit společnosti Viasat. 

Portál KLM: Flexibilní úprava cesty rychle a snadno 

S balíčkem Messaging mají cestující možnost bezplatně odesílat i přijímat zprávy prostřednictvím aplikací WhatsApp, Facebook Messenger, WeChat atd. Ti, kteří potřebují více dat, si mohou připlatit
a zvolit si balíček Surf (například pro čtení internetového zpravodajství) nebo Stream (vhodný pro online sledování filmů). Internetové balíčky je možné zakoupit během letu prostřednictvím portálu KLM. Tento portál nabízí také přístup k upgradům pro spojovací a zpáteční lety – informace o případném zpoždění nebo zrušení letu nebo skrze cestovní partnery společnosti KLM například rezervaci vstupu na exkurzi nebo představení. Na portálu KLM si mohou cestující také rezervovat let na pozdější čas či si pro zpáteční cestu změnit cestovní třidu Economy Class do Economy Comfort (pokud nebude naplněna její kapacita). 

Po připojení k síti Wi-Fi na palubě bude mít cestující nejen přístup ke všem funkcím portálu KLM, ale bude moci také bezplatně používat aplikaci KLM a KLM.com. Portál je u všech letadel stejný, což znamená, že zákazníci budou mít konzistentní uživatelské prostředí bez ohledu na to, kde se nacházejí.

Mezikontinentální lety v roce 2022 

KLM již nabízí Wi-Fi na palubách flotil Boeing 787 a Airbus A330 a v současné době jej instaluje do letadel Boeing 777. Aktuálně je 81 % mezikontinentální flotily vybaveno připojením k internetu. Očekává se, že cestující budou mít na palubě všech mezikontinentálních letadel přístup k internetu do prvního čtvrtletí roku 2022.

*  *  *  *  *

KLM

KLM Royal Dutch Airlines je již 100 let průkopníkem v leteckém průmyslu a je nejstarší leteckou společností, která stále operuje pod svým původním jménem. KLM si klade za cíl být nejinovativnější a nejefektivnější leteckou společností v Evropě, která nabízí spolehlivé služby a produkty nejvyšší kvality.

O AIR FRANCE-KLM

Air France-KLM je jednou z vedoucích aerolinek při odletu z Evropy. V běžném provozu nabízí svým zákazníkům přístup k síti pokrývající 312 destinací ve 116 zemích díky společnostem Air France, KLM Royal Dutch Airlines a Transavia. S 550 letadly a 101,4 miliony cestujících přepravených v roce 2018 provozuje Air France-KLM až 2 300 denních letů, zejména ze svých přestupních uzlů v Paříži-Charles de Gaulle a Amsterdam-Schiphol. 

Věrnostní program Flying Blue společnosti Air France-KLM pro časté cestující je jedním z největších v Evropě, čítá přes 15 milionů členů. Air France-KLM a jeho partneři Delta Air Lines a Alitalia provozují největší transatlantický společný podnik s více než 270 lety denně. Air France-KLM je členem aliance Sky Team, jejíž součástí je 20 aerolinek, nabízejících svým zákazníkům přístup ke globální síti více než 16 600 letů denně vedoucích do přibližně 1070 destinací ve 177 zemích.

Tato skupina aerolinek rovněž nabízí možnost nákladní přepravy a letecké údržby.