Cofidis spouští voicebotku Viku, sama zavolá a upozorní klienty na data splatnosti

Tisková zpráva, 29. 4. 2021– Přední nebankovní společnost Cofidis rozšiřuje od dubna možnosti komunikace s klienty o voicebotku. Vika neboli virtuální komunikační asistentka bude realizovat odchozí hovory a připomínat klientům data splatnosti. Jedná se o další službu, kterou chce Cofidis přispět k vyššímu komfortu klientů a zlepšit jejich zákaznickou zkušenost.

Zákaznické linky stále v popředí

I přesto, že počet uživatelů internetu každoročně stoupá a mnoho oblastí se i vlivem pandemie přesunulo do on-line světa, pro klienty stále hrají zákaznické linky nepostradatelnou roli v komunikaci se společnostmi. Podle průzkumu společnosti Cofidis je využívá více než polovina lidí. I zákaznické linky ovšem procházejí inovacemi. Jednou z nich je zavádění virtuálních asistentů. 

Virtuální asistenti si již našli v posledních letech díky prvkům umělé inteligence, kterou disponují, místo v největších digitálních firmách světa a jsou schopni komunikovat se zákazníky prostřednictvím různých komunikačních kanálů. K jejich využívání postupně přistupují i tuzemské firmy. 

„Komunikovat na lince prostřednictvím virtuální komunikační asistentky nám umožňuje spojit tradiční a stále nejoblíbenější komunikační kanál mezi zákazníkem a firmou s nejnovějšími technologiemi, a tím jej udělat ještě rychlejším a jednodušším,“ říká Milan Bouda, ředitel zákaznického servisu společnosti Cofidis.

Vika uleví zákazníkům i poradcům

Virtuální komunikační asistentka, zkráceně Vika, bude sama realizovat odchozí hovory. V první fázi bude zákazníkům připomínat splatnost jejich úvěrů. „Díky tomu zajistíme našim zákazníkům ještě větší komfort, když jim předáme včas praktickou informaci, aniž by ji museli sami zjišťovat,“ popisuje Bouda.

Virtuální asistentka přispěje také k rychlejšímu odbavování klientů. Právě zdlouhavý proces proklikávání a dlouhé čekání na přepojení na operátora totiž dle průzkumů vadí lidem na zákaznických linkách nejvíc. Velké množství zákazníků přitom na zákaznické lince řeší rutinní dotazy a záležitosti.

„Právě části těchto dotazů voicebotka pomůže předejít, když bude sama zákazníky obvolávat. Tím uleví poradcům, kteří tak budou na příchozí lince rychle k dispozici většímu množství klientů, a zároveň se budou moci věnovat složitějším typům hovorů. Touto kombinací moderních technologií a lidského přístupu se chceme ještě více přiblížit našim klientům,“ vysvětluje Bouda. 

Do budoucna další servis

Do budoucna se počítá s rozšířením aktivit, které bude mít Vika na starosti. Po počáteční fázi testování na odchozích hovorech ohledně informace o datu splatnosti bude postupně využívána také k informování klientů o marketingových akcích a k dalším servisním hovorům. Vika doplní práci stávajících poradců zákaznického servisu, která však zůstává jak pro společnost, tak pro klienty nezbytná při řešení komplikovanějších případů.

„Rádi se pouštíme do inovací a hlasové hovory prostřednictvím komunikačních asistentů jsou jednou z oblastí, u kterých do budoucna vnímáme velký potenciál. Právě na tyto technologie se chceme do budoucna soustředit, “ uzavírá Milan Bouda z Cofidisu.

COFIDIS je silná mezinárodní finanční skupina, která působí na českém trhu již od roku 2004. Nyní je zastoupena v 8 evropských zemích. Společnost COFIDIS s.r.o. se specializuje na poskytování spotřebitelských úvěrů a nabízí svým klientům a obchodním partnerům širokou paletu finančních produktů. Výhodná úvěrová nabídka, dlouhodobé zkušenosti a individuální přístup řadí COFIDIS mezi značkové společnosti v oblasti nebankovních úvěrů.